Szukanie zaawansowane
Wyniki Twojego wyszukiwania

Żurawie na przyczepie, czyli najwyższe bezpieczeństwo na budowie

Dodany przez ASK 29 lipca 2019
| Bez kategorii
| 0

Żuraw na przyczepie ma bardzo szerokie zastosowanie. Ułatwia i przyspiesza pracę oraz zapewnia najwyższe bezpieczeństwo pracowników. Przedstawiamy najpopularniejsze dźwigi na przyczepie.

Żuraw na przyczepie – absolutne bezpieczeństwo i najwyższa funkcjonalność

Jednym z urządzeń usprawniających pracę na budowie jest żuraw na przyczepie. Znajduje zastosowanie w montażu pokryć dachowych, konstrukcji stalowych i systemów balkonowych. Może być wykorzystany do szklenia fasad, budowy schodów, a nawet demontażu i montażu maszyn. Urządzenie usprawnia i przyspiesza pracę oraz umożliwia bezpieczny transport materiałów na różne kondygnacje. Dzięki tego typu żurawiom unika się żmudnego transportu elementów budowlanych po schodach lub rusztowaniach. Co więcej, żurawie na przyczepie można wykorzystywać do prac budowlanych przez cały rok, a więc zarówno latem, jak i zimą. Według https://uplifter.pl, do najczęściej wybieranych maszyn należą żurawie marki Böcker, a w szczególności modele AHK. Najpopularniejszym sprzętem do prac ciesielsko-dekarskich jest żuraw na przyczepie Easyline, którego maksymalny udźwig użyteczny wynosi 1,2 tony. Materiał ważący kilkaset kilogramów więcej może unieść z kolei żuraw AHK 30/1500 KS oraz AHK 36/2400. Co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne żurawie AHK – niezbędne na budowie

Przyssawki do szyb, mini dźwigi oraz żurawie samochodowe i te na przyczepie to urządzenia, które usprawniają pracę na budowie i zapewniają najwyższe bezpieczeństwo pracowników. Wspomniany już wyżej żuraw Easyline o udźwigu 1,2 ton to urządzenie zbudowane na podwoziu tandemowym, który wyposażono w wydajny silnik benzynowy. Sprzęt posiada maksymalny wysuw o wartości 26,5 metrów i podwozie zaopatrzone w hamulec bezwładnościowy. Pomimo obciążenia, żurawiem można precyzyjnie sterować i pracować z największą wydajnością. Wysoce popularnym urządzeniem jest także żuraw AHK 30/1500 KS, który posiada większy udźwig użyteczny od poprzedniego sprzętu oraz większą długość wysięgu. Jest to kolejne urządzenie wyposażone w sterowanie PLC, dzięki któremu maksymalny zakres obrotu żurawia zostaje obliczony automatycznie. Urządzenie jest wydajne, proste w obsłudze i konserwacji, a także ekonomiczne ze względu na minimalne zużycie paliwa. Równie trwały wysięgnik, silny napęd i maksymalne zasięgi robocze zapewnia model AHK 36/2400 przystosowany do pracy na każdym podłożu. Urządzenie ważące 3,5 ton posiada wysuw równy 34 metrów oraz opcjonalnie napęd samojezdny.

Żuraw ułatwia wykonywanie zadań w różnych warunkach i zapewnia wysokie bezpieczeństwo w trakcie pracy. Jest nieoceniony do pracy na wysokościach, a ponadto zwiększa wydajność firmy i oszczędza czas. Niektóre żurawie są wyposażone w układ samojezdny, który umożliwia samodzielne poruszanie się przyczepy po miejscu budowy. Nowoczesne żurawie można obsługiwać za pomocą pilota, który przykładowo informuje użytkownika o stanie paliwa w zbiorniku. Najważniejszą jednak kwestią jest fakt, że każda firma pracująca z żurawiem na przyczepie znacznie wydajniej wykonuje swoje obowiązki. Podczas jednego tygodnia można zrealizować dwie usługi montowania więźby dachowej zamiast jednej, co przynosi większe zyski dla firmy w krótszym czasie.