Wyniki Twojego wyszukiwania

Wybieramy odkurzacz bezprzewodowy

Dodany przez ASK 17 maja 2019
| Bez kategorii
| 0

Odkurzacze bezprzewodowe to rosnąca w siłę konkurencja dla tradycyjnych modeli zasilanych sieciowo. Urządzenia tego typu zazwyczaj mają wbudowaną baterię litowo-jonową. Odkurzacze bezprzewodowe mogą przyjąć postać modeli pionowych, automatycznych lub niewielkich ręcznych sprzętów, idealnych do sprzątania na wysokościach. Czym kierować się przy wyborze urządzeń tego typu i które egzemplarze zasługują na uwagę?

 

Wady i zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Jedną z największych zalet modeli bezprzewodowych jest ich mobilność i komfort użytkowania. Nie musimy uważać na plączący się pod nogami kabel, który w każdej chwili może wywrócić przedmiot znajdujący się na jego drodze. Takim sprzętem z powodzeniem dotrzemy w każde trudno dostępne miejsce, a dodatkowo wysprzątamy samochód oraz taras, bez konieczności podłączania urządzenia do przedłużacza. Odkurzacze bezprzewodowe jednocześnie są modelami bezworkowymi. Kurz i śmieci gromadzą się w pojemniku, który po zapełnieniu po prostu trzeba opróżnić. Warto zauważyć, że niezależnie od jego stopnia zapełnienia, moc sprzętu jest taka sama. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele działają automatycznie. Po zaprogramowaniu, odkurzają podłogę, a po zakończeniu procesu po prostu wracają do stacji dokującej. To nalepsze rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na sprzątanie lub po prostu nie lubią tego robić.

Oczywiście każdy sprzęt ma także swoje wady. W przypadku odkurzaczy bezprzewodowych przeszkodą może okazać się czas pracy na jednym ładowaniu. W zależności od modelu wynosi on od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Dla posiadaczy bardzo dużych domów lub mieszkań czas ten może być niewystarczający do wysprzątania całej powierzchni. W takim przypadku sprzęt nie do końca spełni swoje funkcje.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz bezprzewodowy?

Jeśli chcemy kupić maksymalnie użyteczny sprzęt, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu. Najczęściej będzie to około 30 minut. Wybór modelu odkurzacza który pracuje krócej może okazać się chybiony, zwłaszcza jeśli mamy mieszkanie większych rozmiarów. Dla bardziej wygodnego i skutecznego odkurzania w wielu przypadkach przydają się różnego rodzaju końcówki. Dzięki nim łatwiej pozbędziemy się kurzu i śmieci z trudno dostępnych miejsc. Dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu z modułem ręcznym.

Odkurzacze bezprzewodowe stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Warto jednak zdecydować się na wybór modelu, wyposażonego w dodatkowy system filtracji, umożliwiający usunięcie pyłów z powietrza.

Odkurzacze bezprzewodowe – polecane modele

Na rynku istnieje bardzo duży wybór odkurzaczy bezprzewodowych. Coraz więcej producentów umieszcza tego rodzaju egzemplarze w swojej ofercie, mając na uwadze rosnący popyt. Które modele zasługują na szczególną uwagę?

1. Dyson V8 Absolute

Jego zaletą jest możliwość sprzątania każdego rodzaju podłóg oraz dywanów. Świetnie nadaje się dla osób cierpiących na alergię, z uwagi na funkcję pochłaniania alergenów i jednoczesnego wydmuchiwania czystszego powietrza. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 40 minut. Urządzenie wyróżnia się dużą mocą i możliwością przekształcenia w moduł ręczny.

2. Xiaomi Mijia Roborock

To automatyczny model, polecany osobom, które przede wszystkim cenią swój czas. Jego zaletą jest dodatkowa funkcja mycia podłóg, którą może wykonywać przez 60 minut po napełnieniu zbiornika do pełna. Czas pracy wynosi 2,5 h. Po tym czasie odkurzacz wraca do stacji dokującej. Ma wbudowany system filtracji, a jego obsługa następuje przez aplikację na smartfonie.

3. Bosch BBH21830L

To model pionowy, którego czas pracy wynosi 36 minut. Następnie sprzęt musi ładować się od 4 do 5 godzin. Dzięki wbudowanemu wskaźnikowi możliwa jest kontrola poziomu naładowania. Sprzęt jest lekki, ma wbudowany system filtracji i możliwość przekształcenia w ręczny moduł.

 

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}