Wyniki Twojego wyszukiwania

Wszystko czego każdy majsterkowicz potrzebuje w swoim warsztacie

Dodany przez ASK 11 lutego 2020
| Bez kategorii
| 0

Choć każdy majsterkowicz ma własny zestaw ulubionych narzędzi, to istnieje pewne niezbędne minimum, którego nie może zabraknąć u żadnego majsterkowicza. Przecież głupio by było powiedzieć siostrze, która prosi o dokręcenie uszczelki w kranie swojego brata-majsterkowicza, że nie ma się odpowiednich narzędzi, bo jego głównym zainteresowaniem jest elektronika albo stolarstwo, a nie hydraulika. Wymienianie uszczelek, wbijanie i wyjmowanie gwoździ, odpowietrzanie kaloryferów dokręcenie lub doklejenie urwanej nogi od stołka to podstawowe czynności, które każdy majsterkowicz powinien być w stanie wykonać od ręki.

Sprzęt specjalistyczny, związany z zainteresowaniami majsterkowicz, każdy jest w stanie skompletować samodzielnie. Przesiadując na forach hobbystycznych i wymieniając się nowinkami, radami i ciekawostkami z innymi ludźmi zajmującymi się podobnym rodzajem prac warsztatowych majsterkowicze zdobywają wiedzę specjalistyczną dotyczącą nie tylko narzędzi, ale również technik wykorzystywanych w interesujących ich dziedzinach. Samokształcenie i wzajemna pomoc to bardzo ważne elementy majsterkowania – pozwalają one tworzyć pewnego rodzaju wspólnotę opartą na podobnych doświadczeniach a skupioną wokół hobby.

Jednak im bardziej człowiek się specjalizuje, tym bardziej zapomina o podstawach. Widać to we wszystkich dziedzinach, nie tylko w majsterkowaniu – wybitny ciastkarz może mieć problem ze zrobieniem spaghetti, a profesor algebry – z zadaniem maturalnym z geometrii. Kiedy na co dzień zajmujemy się czymś skomplikowanym i wymagającym dużej wiedzy i umiejętności, a proste prace z dziedzin pokrewnych wykonujemy jedynie okazyjne, albo znamy ją jedynie w teorii, może się okazać, że gdy przyjdzie co do czego, nie będziemy w stanie ich wykonać. Nawet niekoniecznie dlatego, że nie będziemy wiedzieli jak – odpowietrzenie kaloryfera to rutynowa procedura, której przebieg można opisać w kilku zdaniach, a takich opisów mnóstwo jest w Internecie. Sęk w tym, że nie odpowietrzymy kaloryfera, jeśli nie będziemy mieć odpowiedniego klucza lub śrubokręta, który pozwoli nam odkręcić i przykręcić odpowiednie śruby.

Dlatego też w każdym warsztacie, a nawet w każdej skrzynce lub narzędziowej gablocie powinien znaleźć się zestaw śrubokrętów z różnymi końcówkami i w różnych rozmiarach. Aby nie kupować zbyt wielu narzędzi, można zdecydować się na modele z wymiennymi końcówkami.Do tego zestaw klucz nasadowych, klucz francuski i obcęgi – najlepiej również w różnych kształtach i rozmiarach. Każdy majsterkowicz powinien mieć też imadło oraz młotek – wstydem byłoby powiedzieć, żonie, że nie wbije się jej gwoździa pod obrazek, bo jest się elektronikiem. Rzeczą oczywistą jest też miarka, zazwyczaj w postaci tzw. taśmy mierniczej, która pozwala w wygodny sposób mierzyć najróżniejsze, także duże, odległości.

Z narzędzi elektrycznych jedyną rzeczą, która musi się znaleźć w warsztacie jest wiertarko-wkrętarka. Można mieć wiertarkę i wkrętarkę, jeśli komuś są one potrzebne, bo wykonuje nimi bardziej precyzyjne prace, ale dla przeciętnego Kowalskiego który majsterkowaniem zajmuje się jedynie hobbystycznie jedno narzędzie wystarczy.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}