Wyniki Twojego wyszukiwania

Wanna narożna i jej najważniejsze zalety. Dlaczego warto ją posiadać i jak wybrać?

Dodany przez ASK 23 marca 2020
| Bez kategorii
| 0

Wanna narożna to rozwiązanie wybierane przez coraz więcej osób. W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki wybór akcesoriów łazienkowych tego typu, co pozwala każdej osobie urządzającej swoją łazienkę na wybór wanny dostosowanej do jej poczucia estetyki oraz potrzeb. Jakie zalety użytkowe posiada wanna narożna i czym warto kierować się przy jej zakupie, aby wybrane akcesorium w pełni spełniło nasze oczekiwania?

Wanna narożna i jej zalety – dlaczego warto rozważyć jej zakup?

Wanna narożna jest rozwiązaniem odpowiednim zarówno do mniejszych, jak i większych łazienek. Jej specyficzny kształt sprawia bowiem, że wanna będzie zajmowała znacznie mniej miejsca od swojego klasycznego lub wolnostojącego odpowiednika o zbliżonej pojemności. Narożna wanna dzięki możliwości jej umieszczenia w kącie łazienki pozwala więc w efektowny sposób zaoszczędzić cenną przestrzeń w pomieszczeniu oraz pozytywnie wpływa na jego wygląd i ogólną prezencję. Na szczególną uwagę zasługują akcesoria wykonane z lekkiego i wytrzymałego akrylu, które są przyjemne w dotyku oraz łatwe w utrzymaniu w czystości.

Narożna wanna jest rozwiązaniem, które na tle innych dostępnych w sprzedaży wanien wyróżnia się wyższym komfortem użytkowania – jest szersza od klasycznych wanien i przez to wygodniejsza. Niektóre rozwiązania tego typu mogą być także dodatkowo wyposażone w wygodne i praktyczne siedzisko, które pozwala na odbywanie kąpieli w pozycji siedzącej. Taką możliwość docenią w szczególności osoby starsze i niepełnosprawne, którym wanna narożna ułatwi wykonywanie codziennych czynności higienicznych. Wanna narożna doskonale sprawdzi się także do kąpieli dla dzieci oraz osób dorosłych, gdyż można w niej zarówno wygodnie się położyć, jak i odbyć kąpiel w pozycji siedzącej, tak jak w przypadku wanien prostokątnych.

Jak wybrać odpowiednią wannę narożną do swojej łazienki?

Wanny narożne, oprócz wysokiej funkcjonalności i walorów użytkowanych prezentują się bardzo atrakcyjnie nadając każdej łazience dodatkowych walorów wizualnych. Rozwiązania tego typu występują ponadto w różnych rozmiarach, pojemnościach oraz kształtach. Najczęściej wybieranym rodzajem wanien narożnych są rozwiązania trójkątne, asymetryczne lub symetryczne. Wybór jednego z nich powinien zostać dokonany na podstawie parametrów łazienki – wanna narożna powinna być dopasowana do pomieszczenia i jego warunków. Do małych łazienek poleca się zazwyczaj wybór wanien prostokątnych, gdyż są bardziej ustawne oraz zajmują mniej miejsca od swoich symetrycznych odpowiedników.

Wanny narożne mogą być wykonane z różnych materiałów. Zdecydowanie najpopularniejsze w dzisiejszych czasach są wanny akrylowe. Akryl, ze względu na swoją dużą plastyczność, jest tworzywem lekkim, ciepłym i przyjemnym w dotyku, z czego głównie wynika jego duża popularność wśród użytkowników. Nowoczesna narożna wanna z akrylu jest ponadto dużo tańsza w zakupie od swojego odpowiednika ze stali, co stanowi dodatkowy argument przemawiający za jej wyborem. Oprócz tego, akryl jest łatwy w zachowaniu w czystości, odporny na zarysowania oraz posiada cenne właściwości antybakteryjne, które docenimy zwłaszcza w łazience.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}