Wyniki Twojego wyszukiwania

W jakich sytuacjach opłaca się wynająć nagrzewnicę

Dodany przez ASK 29 stycznia 2021
| Bez kategorii
| 0

Sprzęty budowlane są urządzeniami specjalistycznymi. Korzysta się z nich jedynie w określonych sytuacjach, w razie konieczności wykonania konkretnego zadania. Dlatego w większości wypadków bardziej opłaca się ich wypożyczenie, niż zakup.

Do czego służy nagrzewnica budowlana?

Nagrzewnice budowlane mogą znacznie różnić się między sobą, między innymi pod względem mocy czy też samego przepływu powietrza. Ich głównym zadaniem jest ogrzewanie pomieszczeń różnej maści. Sprawdzają się one w pomieszczeniach mieszkalnych, użytkowych, ale także i w piwnicach. Ponadto korzysta się z nich również w halach, magazynach i szklarniach. Służą one wszędzie tam, gdzie pomieszczenia wymagają dogrzania lub też nie ma żadnego innego systemu grzewczego zastosowanego w danym momencie.

W jakich sytuacjach znajdzie zastosowania nagrzewnica?

Nagrzewnice szczególnie przydatne są w okresie jesienno-zimowym. To właśnie w tym czasie opady oraz stosunkowo niskie temperatury, wpływają na powstawanie wilgoci w niektórych miejscach. Problem ten dotyczy w szczególności piwnic. Mierzyć muszą się z nim także mieszkańcy suteren w kamienicach, gdzie mur jest w sporej części zagłębiony w gruncie, a woda napiera z różnych stron. Nagrzewnica umożliwia osuszenie pomieszczenia z nadmiernej wilgoci.

Podczas budowy domu, remontów czy też wykańczania wnętrz, bardzo ważny jest dostęp do suchego i ciepłego powietrza. Gdy jest ono mokre i wilgotne, ma negatywny wpływ między innymi na wiązanie betonu z cementem. Dlatego nagrzewnice są wykorzystywane podczas wykonywania różnego rodzaju prac, w celu przyspieszenia wiązania i wysychania, ale także dla zapewnienia optymalnych warunków do zrealizowania zadań.

Dlaczego warto wynająć nagrzewnicę?

Nagrzewnice można zakupić już za kilkaset złotych, potrafią one kosztować jednak i kilka tysięcy. Im lepsza nagrzewnica, tym lepsze efekty jej działania. Słabsze sprzęty mogą nie zapewnić odpowiednich rezultatów lub też mieć znacznie wydłużone działanie. W przypadku wilgoci pomieszczenie może schnąć zamiast kilku dni, kilka tygodni.

Zakup nagrzewnicy z wysokiej półki cenowej nie jest zatem opłacalny, ponieważ zazwyczaj korzysta się z niej jedynie przez krótki okres czasu. Po jej wykorzystaniu można oczywiście ją sprzedać, jednak ze stratą pieniężną. Inwestycja związana jest także z tym, iż sprzęt należy później przechowywać, a nie każdy posiada na to miejsce. Może okazać się również, że już nigdy nie okaże się on przydatny. Dlatego obecnie najpowszechniejszym rozwiązaniem jest wynajem urządzeń budowlanych, w tym również nagrzewnic. Wynajmuje się je zazwyczaj na doby lub tygodnie, a koszt to mniej więcej kilkadziesiąt złotych za dzień do ponad stu złotych za tydzień. Im dłuższy okres wynajmu, tym niższa cena.

Bardzo dobrą ofertą wynajmu nagrzewnic jest: https://www.bm-rent.pl/pl/warszawa/nasza-flota/nagrzewnice/detailinfo. Pod linkiem dostępne są zarówno nagrzewnice elektryczne, jak i nagrzewnice olejowe. Nagrzewnice elektryczne wymagają dostępu do prądu, natomiast olejowe sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}