Szukanie zaawansowane
Wyniki Twojego wyszukiwania

Szkło z efektem lustra – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Dodany przez ASK 1 lipca 2019
| Bez kategorii
| 0

Szkło z efektem lustra to nowoczesne rozwiązanie, które stwarza wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. W zależności od warunków świetlnych w pomieszczeniu może ono odbijać światło zupełnie jak lustro bądź spełniać funkcję szkła przeziernego.

Bardzo dobre parametry wytrzymałościowe szkła z efektem lustra sprawiają, że znajduje ono zastosowanie nawet w warunkach znacznych obciążeń. Jest to produkt przeznaczony dla wymagających klientów, dla których luksusowe wyposażenie odgrywa istotną rolę.

Czym jest szkło z efektem lustra?

Szkło z efektem lustra powstaje w procesie magnetronowego nakładania powłoki lustrzanej z tlenków metali (chromu w azotynie krzemu) na taflę przezroczystej szyby typu float. Nowoczesna technologia pozwala na uzyskanie bardzo wysokiego poziomu odbicia światła, które jest podstawową cechą szkła z efektem lustra. To właśnie dzięki temu szyby MIRASTAR są dwufunkcyjne – w zależności od warunków oświetleniowych mogą się zachowywać charakterystycznie dla szkła w pełni przeziernego, utrzymując najwyższy komfort wizualny, bądź też odbijać promienie świetlne dokładnie w taki sam sposób jak tafla lustra. Ważną właściwością szyb tego rodzaju jest również to, że są antykorozyjne oraz odporne na ścieranie, działanie pary wodnej i środków czystości. Trudniej osadza się na nich wapień wytrącający się z wody, co ma duże znaczenie w przypadku kabin prysznicowych. Dzięki powłoce ochronnej łatwiej się je również czyści. Wraz z upływem czasu szkło z efektem lustra nie traci swoich właściwości oraz walorów estetycznych. Objęte jest dziesięcioletnią gwarancją producenta. Aby zwiększyć wytrzymałość szyby na nagłe zmiany temperatur oraz na stłuczenie, można ją poddawać procesowi hartowania, dzięki czemu staje się nawet pięciokrotnie bardziej wytrzymała, nie tracąc przy tym walorów estetycznych.

Szkło z efektem lustra stwarza nowe możliwości kreowania wystroju wnętrz. Nie tylko rozświetla przestrzeń, ale także idealnie nadaje się do tworzenia w pomieszczeniu atrakcyjnej gry świateł. Jest to istotny element dekoracyjny, który wykorzystuje się przede wszystkim w stylu minimalistycznym, industrialnym i loftowym, a także modnym stylu skandynawskim.

Zastosowanie szkła z efektem lustra

Dzięki swoim unikatowym właściwościom szkło z efektem lustra znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie, architekturze oraz aranżacji wnętrz pomieszczeń mieszkalnych i komercyjnych. Wykorzystuje się je m.in. do tworzenia:

  • fasad budynków, w których ważnym parametrem jest wysoki poziom odbicia światła – jest to możliwe dzięki dużej wytrzymałości tego typu szkła;
  • paneli ściennych i ścianek działowych dających możliwość jednokierunkowej obserwacji pomieszczenia znajdującego się po drugiej stronie tafli szkła z efektem lustra – w ten sposób często oddziela się np. jadalnię od kuchni;
  • kabin windowych w nowoczesnych, prestiżowych budynkach;
  • drzwi ze szklanym wypełnieniem;
  • wypełnień elementów meblowych – np. drzwi szafy;
  • drzwi w kabinach prysznicowych oraz parawanów nawannowych.

Wysoka wartość dekoracyjna tego rodzaju szkła sprawia, że cieszy się ono dużym zainteresowaniem wśród architektów i dekoratorów wnętrz.