Wyniki Twojego wyszukiwania

Sprawdź co musisz wiedzieć przed zakupem kosiarko traktorka

Dodany przez ASK 22 marca 2020
| Bez kategorii
| 0

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co za tym idzie, zbliża się okres koszenia trawnika. Jeżeli chcecie zrobić to szybko, koniecznie sprawdźcie, czym jest kosiarka traktorek. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? 

Jakie możliwości posiada kosiarka traktorek

Pierwszym podstawowym zadaniem kosiarki jest oczywiście równe skoszenie naszego trawnika. Jednak sprzęt może posiadać inne ciekawe funkcje. Pierwszą jest przykładowo specjalny koszyczek na liście. Lepsze modele posiadają funkcję aeratora. Służy ona napowietrzaniu gleby i poprawie wyglądu trawnika. Dzięki specjalnym nakładom istnieje możliwość używania sprzętu przez cały rok np. w celu zbierania liści, czy śniegu. Jest to możliwe przez specjalne łańcuchy oferowane na koła. Oczywiście trzeba liczyć się z zależnością – im więcej możliwości tym cena sprzętu jest wyższa oraz praktyczność jest mniejsza przez większy rozmiar.

Moc silnika, mechanizm koszący – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze kosiarki często nie warto oszczędzać. Niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na zamontowany silnik. W większości przypadków składa się on z jednostek czterosuwowych, jednocylindrowe. Konstrukcja sprzętu jest osadzona w ramie, która jest wykonana ze stalowych profili. W przypadku droższych modeli w wyposażeniu zdarzają się skrzynie automatyczne oraz specjalna skrzynia biegów. Dzięki temu sprzęt ma możliwość poruszania się w przód i tył. Takie funkcjonalności kosiarki sprawdzają się zdecydowanie, gdy potrzebujemy precyzyjne skosić trawę na danym terenie. Kierunek wyrzutu trawy jest zależny od modelu. Występują opcje wyrzutu do kosza lub na bok.

Drugą niezwykle ważną kwestią prócz silnika jest mechanizm koszący. Tak naprawdę każdy model trochę się różni się od siebie. Przez to też jest przystosowane do różnych typów ukształtowania terenu. Najbardziej popularne są jednak dwa obracające się rotacyjnie ostrza. W zależności od modelu występuje różnica szerokości obszaru, który jest koszony. Należy to wziąć pod uwagę podczas wyboru. Tak zwany zespół tnący umieszczany jest najczęściej w dwóch miejscach pod ramą kosiarki albo przed nią.

Wybierając maszynę warto zwrócić uwagę na pojemność baku. Przykładowo, gdy działka, która mamy się zajmować jest niewielka wystarczy około 6-10 l. W przypadku sporego pola trawy warto zainwestować w traktor ogrodowy z bakiem o pojemności 30-40 l.

Dla wielkich fanów kosiarki traktorka producenci przygotowują cały czas wiele udogodnień. Należą do nich m.in. wygodny skórzany fotel, sprzęt wyposażony w przekładnię do zmiany biegów, dodatkowe akcesoria, jak np. reflektory przednie, automatyczny wyłącznik silnika, który reaguje podczas opuszczenia siedzenia, wspomaganie kierownicy, koła, które nie niszczą gleby i trawnika.

Inne zastosowania kosiarko traktorka

Kupując kosiarkę traktorek, można śmiało powiedzieć, że zyskujemy urządzenie wielofunkcyjne. Najważniejszą funkcją dodatkową może okazać się napowietrzanie trawnika przed domem, czy pracą. Inne zastosowania to przykładowo zbieranie liści. Bardziej wyposażone modele mogą również rozdrabniać niektóre elementy. Jest to inaczej nazwane mulczowaniem. W sezonie zimowym kosiarko traktorek może również znaleźć swoje zastosowanie. Jakie? Oczywiście jako świetna odśnieżarka. Co prawda w ostatnich latach zima nie jest dla nas sroga, ale warto być przygotowanym na wspominaną w opowieściach polską zimę.

Kosiarka traktorek a może rider ogrodowy?

Osoby zastanawiające się nad zakupem, często rozważają również zakup ridera ogrodowego. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę obydwu tych pojazdów.

W przypadku kosiarki traktorka noże, które tną są umieszczone pod maszyną. Przez to nie mamy możliwości dojrzenia miejsca cięcia  Napęd kosiarki, czyli silnik jest zamontowany z przodu maszyny. Sprzęt poleca się osobom, które mają stosunkową dużą powierzchnię, ale z małą liczbą drzew, krzewów czy też innych utrudnień, które może napotkać na drodze. Kosiarka traktorek będzie stosunkowo prosta w obsłudze jeżeli posiadamy prawo jazdy na samochód. Sposób prowadzenia kosiarki traktorka jest bardzo podobny.

W przypadku ridera ogrodowego noże, które tną, umieszczone są z przodu. Skutek – mamy pełen wgląd w ich pracę. Maszyna charakteryzuje się większą zwrotnością. To zasługa przegubowego układu kierowniczego i bardzo dobra widoczność w polu cięcia. Rider daje nam możliwość dokładnego koszenia. Dzięki wspomnianej zwrotności można podjechać nim pod najmniejsze drzewo, narożnik lub krzak. Sprzęt poradzi sobie również z mnóstwem drzew.

 

Podsumowując, choć większości osób koszenie trawy wydaje się niewdzięcznym obowiązkiem warto odpowiednim sprzętem ułatwić sobie tą pracę. Podczas zakupu najważniejsze parametry to silnik (jednocylindrowy lub czterosuwowy), funkcja mielenia trawy oraz pojemność kosza. Dzięki temu uda się nam szybko i bez problemów skosić zarośniętą trawę oraz w miarę możliwości sprzętu uporać się także z innymi obowiązkami przy domu, jak np. odśnieżanie w trakcie zimy. Dobrej jakości sprzęt to wydatek rzędu 4 000 do 6 000 złotych. Przy dobrym eksploatowaniu jest to sprzęt na lata.

 

Czy macie za sobą już zakup kosiarki traktorka?

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}