Wyniki Twojego wyszukiwania

Skuteczne usuwanie pleśni ze ścian i sufitów.

Dodany przez Karol Serwatko 20 sierpnia 2021
| Bez kategorii
| 0

Wykwity pleśni na ścianach i sufitach to nie tylko problem estetyczny, który znacząco wpływa na wygląd pomieszczeń nim objętych, to także duże zagrożenie dla zdrowia domowników, dlatego tylko, kiedy się on pojawi, należy przeprowadzić usuwanie pleśni ze ścian. Podpowiadamy więc, jak usunąć pleśń ze ścian i sufitów domowym sposobem oraz kiedy należy sięgnąć po pomoc specjalistów.

Dlaczego na ścianach pojawia się pleśń i grzyb? 

Usuwanie pleśni na ścianie i sufitach pomieszczeń, w których one występują, jest jedynie pozbyciem się efektów. To tak, jakby wycierać wodę z przeciekającej instalacji, nie planując jej naprawy. Dlatego też, aby uporać się z pleśnią raz na zawsze, należy znaleźć jej przyczynę. 

Najczęściej powstawanie jej wykwitów na ścianach i sufitach powoduje wilgoć, która może wynikać, z nieszczelności w dachu lub złej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. W pierwszym przypadku należy więc dokonać niezbędnych napraw, natomiast w drugim zadbać o częstsze wietrzenie i swobodny przepływ powietrza, który niweluje przyczyny powstawania pleśni. 

Czym zmyć pleśń ze ściany- domowe sposoby

Jeśli mamy pewność, że pleśń na ścianach jest wynikiem jednorazowego incydentu w postaci zalania lub zawilgocenia pomieszczenia, można spróbować samodzielnie przeprowadzić usuwanie pleśni ze ścian za pomocą domowych sposobów. 

Jak zlikwidować pleśń ze ściany octem? 

Ocet to uniwersalny składnik wielu ekologicznych środków czyszczących. Jak usunąć pleśń i grzyb ze ścian za jego pomocą? Należy przelać go do butelki z atomizerem, a następnie spryskać nim zainfekowaną ścianę. Po kilkunastu minutach należy zetrzeć go ze ściany za pomocą szmatki namoczonej w ciepłej wodzie z płynem do naczyń i powtórzyć czynność. 

Jak zlikwidować grzyba ze ściany wykorzystując środek na pleśń i grzyb w mieszkaniach

Kolejnym sposobem na to, aby usunąć pleśń ze ścian, jest zaopatrzenie się w preparat na grzyb w mieszkaniu, dostępny w niemal każdym supermarkecie budowlanym. Usuwanie z jego użyciem pleśni i grzyba ze ścian należy rozpocząć od usunięcia za pomocą szczotki namoczonej w wodzie z płynem do naczyń wykwitów niechcianego gościa. Tak przygotowaną powierzchnię spryskujemy następnie preparatem w miejscu występowania wykwitów pleśni oraz wokół nich. W razie konieczności należy powtórzyć tę czynność za kilka dni.

W każdym z tych przypadków należy także pamiętać o własnym zdrowiu, zakładając na dłonie rękawice ochronne, a na twarz maseczkę, która zapobiegnie wdychaniu zarodników pleśni oraz oparów octu czy też specjalistycznych preparatów. 

Kiedy usuwanie pleśni ze ścian zlecić specjalistom? 

Niekiedy jednak domowe sposoby walki z grzybem i pleśnią nie przynoszą zadowalających rezultatów lub działają na krótko. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc specjalistów takich jak firma Hydro-assistance

Jak przebiega usuwanie pleśni ze ścian przez fachowców? 

W pierwszej kolejności specjaliści od grzybów i pleśni na ścianach lokalizują przyczynę jej powstawania, aby móc ją wyeliminować i zapobiec w przyszłości nawrotom problemów. Dzięki temu wiedzą oni także czym usunąć grzyba ze ściany. Rozpoczynają więc prace właściwe od osuszania pomieszczeń. 

Następnie ze ścian usuwana jest pleśń i grzyb wraz z jej zarodnikami. Ostatnim etapem jest natomiast impregnacja przeciwgrzybiczna ścian, która dodatkowo ochroni dane powierzchnie przed ponownym powstawaniem problemu. 

Osoby zastanawiające się jak usunąć grzyba na ścianach najczęściej obawiają się jednak, że tego typu usługi będą drogie. Warto więc wiedzieć, że wycenianie są one najczęściej za metr kwadratowy odgrzybianej powierzchni, wobec tego im wcześniej zostaną zatrudnieni do tych prac fachowcy, tym obszar wymagający odgrzybiania będzie mniejsze, a co za tym idzie cena usługi także niższa.

Podsumowując, odpowiedzią na pytanie, jak usunąć grzyba ze ściany są domowe lub specjalistyczne środki, a w przypadku, kiedy nie przynoszą one zadowalających rezultatów zgłoszenie się po pomoc do specjalistów, którzy dodatkowo po zakończeniu prac mogą zdezynfekować pomieszczenie, przeprowadzać w nim ozonowanie. Dzięki temu przebywanie w takim wnętrzu będzie w pełni bezpieczne dla zdrowia. 

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}