Szukanie zaawansowane
Wyniki Twojego wyszukiwania

Profesjonalne środki czystości – rozwiązanie dla wymagających

Dodany przez ASK 12 lipca 2019
| Bez kategorii
| 0

Każdy z nas musi czasem sięgnąć po odkurzać oraz mopa i posprzątać przestrzeń w domu czy własnej firmie. By oszczędzić czas i pieniądze, warto sięgać po skuteczne produkty czyszczące. Jakie? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Nie takie sprzątanie straszne, jak je malują

Wielu z nas nienawidzi sprzątania, uważając, że zajmuje ono mnóstwo czasu i energii, a efekt czystości utrzymuje się bardzo krótko. Niemniej jednak trudno unikać go w nieskończoność, gdyż brudne pomieszczenia domowe wpływają negatywnie na nasze samopoczucie oraz mogą przyczyniać się do powstawania alergii i innych, groźnych chorób. Przede wszystkim, jeśli sprzątamy w domu systematycznie i nie dopuszczamy do nawarstwiania się problemu zabrudzeń, każde kolejne sprzątanie zajmuje nam już dużo mniej czasu. Ponadto używanie efektywnych środków czyszczących również gwarantuje nam oszczędność energii i czasu. Jakie środki będą najbardziej skuteczne? Oczywiście te profesjonalne.

Profesjonalne środki czystości vs marketowa chemia gospodarcza

Wielu z nas myśli, że wszystkie środki do sprzątania są takie same. Wystarczy więc pójść do sklepu i sięgnąć po jakikolwiek, najlepiej najtańszy produkt. Nic bardziej mylnego. Każda gospodyni domowa wie, że inne środki poradzą sobie dobrze z kurzem, a jeszcze inne z zabrudzeniami w łazience. Co więcej, używanie chemii niezgodnie z przeznaczeniem może nie tylko zniszczyć powierzchnię – np. blat kuchenny – ale także być groźne dla naszego zdrowia. Dlatego przed przystąpieniem do sprzątania dobrze jest ustalić, jakie pomieszczenia i powierzchnie będziemy czyścić, a następnie zakupić przeznaczone do tego odpowiednie środki chemiczne.

Chociaż środki czyszczące dostępne w sklepach można podzielić na te przeznaczone do czyszczenia pomieszczeń mających styczność z żywnością oraz takie, które sprawdzą się w sanitariatach, często nie radzą sobie one z dużymi zabrudzeniami. Dlatego warte rozważenia jest kupno chemii profesjonalnej, która znacznie różni się od tej, która jest ogólno dostępna.

Różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą to między innymi odmienny stopień koncentracji produktu, inne, zdecydowanie silniej działające substancje czynne oraz wielkość opakowania, a wreszcie wydajność danego środka. Produkty przeznaczone do profesjonalnego sprzątania muszą ponadto spełniać wiele dodatkowych norm, np. sanepidowskich. Dzięki silniej działającym substancjom, które wchodzą w skład produktów, środki profesjonalne są zdecydowanie bardziej skuteczne w walce z różnego rodzaju, nawet bardzo trudnymi zabrudzeniami. Lepsza skuteczność oznacza również oszczędność naszego czasu, gdyż zabrudzenia usuwamy zdecydowanie szybciej. Więcej na temat plusów profesjonalnej chemii czyszczącej dowiedzieć się można z artykułu: „Profesjonalne środki czystości – skuteczne rozwiązanie kwestii porządków”.

Godną polecania firmą, która produkuje profesjonalną chemię czyszczącą, jest CLINEX, polska marka działająca na krajowym rynku od ponad 12 lat. Na stronie Clinex.com.pl znaleźć można więcej informacji na temat konkretnych produktów.

Chociaż profesjonalna chemia czyszcząca to rozwiązanie przeznaczone głównie dla posiadaczy własnych firmy lub osób profesjonalne zajmujących się sprzątaniem, z powodzeniem znajdzie również zastosowanie w warunkach domowych.