Wyniki Twojego wyszukiwania

Pralka czy pralko-suszarka? Które z tych urządzeń powinno znaleźć się w Twoim domu?

Dodany przez ASK 5 lipca 2020
| Bez kategorii
| 0

Domowe obowiązki, zwłaszcza związane ze sprzątaniem, mogą być prawdziwą zmorą. Pranie należy do tych, które bardzo ciężko jest polubić, ale trzeba je robić regularnie. Dlatego urządzając mieszkanie, koniecznie zwróć uwagę na to, by miejsce i urządzenie przeznaczone do tej czynności były na tyle komfortowe, by pranie dało się polubić przynajmniej w jakimś zakresie. W naszym poradniku podpowiadamy, jak urządzić domową pralnię oraz na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt.

Domowa pralnia – jak ją urządzić?

Możliwość urządzenia domowej pralni mają oczywiście ci, którzy dysponują domkiem jednorodzinnym lub odpowiednio dużym mieszkaniem. W podpiwniczonych domach jednorodzinnych pralnię zazwyczaj lokuje się w piwnicy, gdzie nawet głośne i długie pranie nie będzie raczej nikomu przeszkadzać. Z tego samego powodu w domach pozbawionych piwnicy pralnia może znaleźć się w pomieszczeniu maksymalnie oddalonym od części dziennej. Nieco gorzej jest w mieszkaniach, tam pralnie najczęściej współdzielone są z łazienką. Alternatywą dla tego rozwiązania jest ustawienie pralki w kuchni, jednak to praktycznie uniemożliwia przygotowanie miejsca na kosze na pranie i detergenty.

Co powinno znajdować się wewnątrz tego pomieszczenia? Podstawą jest oczywiście pralka lub pralko-suszarka, o różnicach między nimi piszemy nieco dalej. Maksymalnie wykorzystaj dostępną w tym pomieszczeniu przestrzeń – ustawiając kosz do prania w pralni, zwolnisz miejsce tam, gdzie stał do tej pory. Jeśli masz taką możliwość, ustaw w pralni więcej niż jeden kosz – dzięki temu ubrania możesz sortować już momencie wkładania ich do odpowiedniego kosza, co zaoszczędzi Ci czasu w trakcie przygotowania prania. Poza koszami zwróć również uwagę na odpowiednio dużą ilość miejsca na detergenty.

Jaką pralką wybrać? Zapoznaj się z asortymentem dostępnym w naszym sklepie https://www.neo24.pl/duzeagd/pralki.html i wybierz urządzenie najbardziej odpowiednie dla siebie.

Kiedy pralka, a kiedy pralko-suszarka?

Tradycyjna pralka to sprzęt, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. W zależności od dostępnych funkcji, pranie będzie łatwe, szybkie oraz stosunkowo ciche. Dodatkowe funkcje sprawiają, że będzie ono również ekonomiczne, zarówno pod kątem wody, jak i prądu. Programy ekologiczne natomiast sprawiają, że podczas prania zużytych zostanie mniej detergentów, a więc mniej ich się przedostanie również do kanalizacji.

Dla kogo pralko-suszarka? Sprzęt ten umożliwia rzecz jasna pranie, ale poza tym wykorzystasz je również do szybkiego suszenia bębnowego. W ten sposób wyeliminujesz konieczność korzystania ze stojącej suszarki na bieliznę. Dzięki temu bez problemu wysuszysz ubrania, unikając w ten sposób konieczności rozstawiania suszącego się prania w mieszkaniu. Masz dużą rodzinę, często robisz pranie, zależy Ci na tym, by szybko wysuszyć całe pranie. Ten wybór polecamy również osobom, które nie mają zbyt dużo miejsca – pralko-suszarka to dwa urządzenia w rozmiarze jednego.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}