Wyniki Twojego wyszukiwania

Nowoczesne płytki do kuchni – jakie płytki warto sprawdzić przed zakupem?

Dodany przez Karol Serwatko 18 sierpnia 2021
| Bez kategorii
| 0

Kuchnia to ważne pomieszczenie w domu. To w niej skupia się życie rodzinne. Warto więc tak zaaranżować to miejsce, by design łączył w sobie walory estetyczne z funkcją praktyczną. Musimy zastanowić się jaki typ glazury wybrać, by kuchnia służyła nam przez wiele lat. Na rynku dostępny jest ogromny wybór typu wykończenia kuchennego, przyjrzymy się paru z nich.

Spieki kwarcowe

Jest to rodzaj płytek ceramicznych. Ten materiał wykończeniowy jest bardzo trwały i odporny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i uszkodzenia. Ponadto są bardzo atrakcyjne wizualnie. Powstają dzięki procesowi połączenia naturalnych materiałów takich jak: mieszanka kwarcu, iłów łupkowych, skał grafitowych i ceramicznych elementów. Po wymieszaniu składników, pracuje pod ciśnieniem i zostaje to wypalone w piecu hybrydowym w temperaturze 1220 stopni C. Dzięki takiej technologii spieki mają parametry, które są bardzo podobne do atutów naturalnego kamienia takich jak: wytrzymałość, twardość. Są łatwe w czyszczeniu i odporne na detergenty.

Do ich zalet należy także antypoślizgowość, dlatego też spieki sprawdzają się jako posadzka, lecz również w formie blatu roboczego. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej, spieki kwarcowe potrafią imitować kolorystycznie i fakturą  rozmaite materiały takie jak kamień, drewno, węgiel lub metal, będąc ich tańszym odpowiednikiem. Są w pełni ekologiczne i często pokryte powłokami antybakteryjnymi, co uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów. Wystarczy tylko 3-milimetrowa warstwa spieku kwarcowego do tego, by cieszyć się wszystkimi jego właściwościami. To świetnie sprawdzi się w twojej kuchni! Ten materiał zyskuje coraz większą popularność.

Płyty z marmuru

Kamień naturalny jest bardzo wyszukanym materiałem wykończeniowym. Kojarzy się z przepychem oraz z niezwykłą elegancją. Jest jednocześnie bardzo popularny i zarazem wyjątkowy, unikalny. Świetnie sprawdzi się w aranżacjach tradycyjnych, jak i tych nowocześniejszych. Od nas zależy wybór odpowiednich dodatków, które jeszcze bardziej podkreślą jego wyjątkową urodę. Marmur jest skałą metamorficzną, która składa się głównie z wapienia, elementów mieniącego się kwarcytu oraz domieszki dolomitu. Zyskał sławę poprzez antyczne świątynie i wykończenia wykonane z tego materiału. Żaden inny surowiec nie może równać się z naturalnym marmurem. Toteż produkty z niego wykonane uchodzą za niezwykle ekskluzywne. Jednakże mają dość przystępne ceny, więc tak naprawdę każdy może sobie na nie pozwolić.

Płyty marmurowe imitują wiele wzorów słynnych marmurów takich jak Carrara, Calacatta czy czarny marmur Nero Marquina. Możemy przenieść do naszego domu atmosferę starożytnej Grecji czy Włoch. Na rynku jest dostęp do różnych produktów wykonanych z kamienia naturalnego, jak i również płytek marmuropodobnych, których cena jest o wiele niższa, a produkt łudząco przypomina swój  pierwowzór. Możemy zdecydować się na duże prostokątne płyty, jak i idealnie dobraną kolorystycznie do naszych potrzeb estetycznych mozaikę, w której możemy łączyć różne rodzaje tego naturalnego surowca. Wybór odpowiedniej aranżacji kamiennej naszej kuchni może  ułatwić nam strona: płytki marmurowe w sklepie klink.pl. W ofercie sklepu każdy znajdzie coś dla siebie.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}