Wyniki Twojego wyszukiwania

Miska bezrantowa – czy warto na nią postawić?

Dodany przez ASK 2 marca 2020
| Bez kategorii
| 0

Miski bezrantowe to pewnego rodzaju nowość na rynku ceramiki sanitarnej. Jednak zdążyły one zdobyć już całkiem sporą popularność. Przykładem jest choćby miska bezrantowa podwieszana Pura GSI, która zdobyła powszechne uznanie. Czasami modele tego rodzaju nazywane są miskami rimless, rimfree czy directflush. Nie posiadają one ceramicznego kołnierza, który otacza wnętrze miski WC. Tym samym wypływająca woda jest prowadzona wgłębionym kanałem, a nie pod zamkniętym z trzech stron kołnierzem. Tego rodzaju miski są zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości.

 

Miska bezrantowa – podstawowe zalety rozwiązania

Dobrej jakości miska bezrantowa jest zawsze stabilna, łatwa w montażu i wytrzymała. To jednak nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Taki model prezentuje się estetycznie i optycznie powiększa niewielką łazienkę. Stąd miski bezkołnierzowe polecane są przede wszystkim do wnętrz małych. Pasują zarazem do aranżacji nowoczesnych i klasycznych. Są wprawdzie nieco droższe niż tradycyjne kompakty, ale z drugiej strony pozwalają na spore oszczędności w zużyciu wody, które sięgają nawet 30%. Miski bezrantowe są łatwe do utrzymania w czystości. Oznacza to więc kolejną oszczędność ze względu na brak konieczności wykorzystywania dużych ilości wody podczas mycia toalety. To też dobra informacja dla osób, którym leży na sercu dobro środowiska naturalnego.

Niewątpliwie bardzo istotne jest również to, że miska bezrantowa nie ma miejsca, w którym osadza się uciążliwy kamień. Dzięki temu do jej czyszczenia wykorzystać można zwykły ocet. Nie trzeba od razu sięgać po drogie i szkodliwe detergenty. W przypadku klasycznych misek WC jest to niestety konieczne. Ciekawym rozwiązaniem są miski z deskami wolnoopadającymi. Dzięki nim nie ma ryzyka, że w czasie zamykania deska uderzy głośno o muszlę sedesową. Postawić można przy tym na deskę z powłoką antybakteryjną.

Ekologia i ekonomia w jednym

Misy bezkołnierzowe zdobywają na rynku ceramiki sanitarnej coraz większą popularność i trudno się temu dziwić. Jak już wspomniano, nie posiadają one trudno dostępnych zakamarków, w których łatwo gromadzą się różnego rodzaju drobnoustroje. Dzięki temu sprząta się je szybko i bardzo łatwo. Nie trzeba przy tym sięgać po silne detergenty, co jest korzyścią dla środowiska naturalnego. Dodatkowo za sprawą specyficznego kształtu, miski bezrantowe powodują mniejsze zużycie wody w czasie spłukiwania. Woda, która spłukuje powierzchnię nie jest prowadzona bowiem pod zamkniętym kołnierzem, ale dynamicznie opływa całą misę.

Co ciekawe, nowoczesne miski WC pozbawione rantów, sprawdzają się nie tylko w warunkach domowych, ale i w toaletach publicznych. W końcu w tym przypadku oszczędność wody oraz łatwość utrzymania toalety w czystości mają ogromne znaczenie. Z tego powodu miski bezkołnierzowe są wręcz idealnym rozwiązaniem w szpitalach. Warto przy tym wspomnieć, że wymyślone zostały w Japonii w roku 2002. Japończycy w końcu nie bez powodu słyną ze swojego przywiązania do higieny, a także nowinek technologicznych.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}