Wyniki Twojego wyszukiwania

Meble do salonu – jak nowocześnie umeblować salon

Dodany przez ASK 30 września 2019
| Bez kategorii
| 0

Jak wybrać odpowiednie meble do salonu? Salon jest jednym z bardziej wymagających pomieszczeń jeśli chodzi o aranżację. To pokój, który stanowi wizytówkę domu czy mieszkania, a jednocześnie musi być bardzo wygodny względem codziennego użytkowania przez domowników. Ważne są zatem kwestie zarówno dekoratorskie, jak i funkcjonalne. W pokoju dziennym dominują meble, które zajmują większość przestrzeni. Jak je dobrać, aby stworzyć nowoczesny salon?

 

Wybieramy meble do salonu – podstawowe zasady

Meble do salonu w dużej mierze decydują o tym, jak będzie się prezentowało całe wnętrze. Oczywiście istotne są też potem kwestie oświetlenia czy dodatków, lecz te dodają jedynie pomieszczeniu charakteru, natomiast ogólna prezencja jest uzależniona przede wszystkim od wyposażenia. Wiele osób preferuje jasne odcienie mebli, co dodaje przestronności i sprawia, że wnętrze wydaje się lepiej rozświetlone. Z kolei klasyczne aranżacje opierają się często na ciemniejszych elementach umeblowania i naturalnych, intensywnych odcieniach drewna.

W kontekście ogólnego wystroju można dobierać meble do salonu w podobnym kolorze jak ściany czy podłoga lub postąpić na odwrót i zastosować zasadę kontraktu. W takiej sytuacji zyskuje się pewność, iż całość nie będzie się zlewała, a samo wyposażenie będzie stanowiło wyraźne akcenty w pomieszczeniu. Najlepiej wybierać najpierw meble, a potem kolor ścian, gdyż stwarza to większe możliwości, gdy okaże się, że wybór nie był jednak słuszny. Przemalowanie ścian będzie zdecydowanie mniej kosztowne i problematyczne niż inwestowanie w nowe wyposażenie.

 

 

W kwestiach czysto organizacyjnych należy pamiętać o tym, aby nie wybierać zbyt dużych mebli, w szczególności przy niewielkich salonach. Trzeba zachować odpowiedni odstęp między poszczególnymi elementami, a także grzejnikami czy drzwiami balkonowymi, aby była możliwość swobodnego poruszania się po całym pokoju. Należy też pamiętać, że duże gabarytowo i ciemne meble, będą powodowały poczucie optycznego przytłoczenia, chyba że dysponuje się pomieszczeniem o naprawdę dużym metrażu. Meble do salonu to zwykle przede wszystkim zestawy wypoczynkowe, podręczne stoliki oraz szafki i komody do przechowywania potrzebnych w tym pokoju rzeczy.

Odpowiedni dobór koloru mebli do salonu

Meble do salonu powinny być utrzymane raczej w jednolitej kolorystyce, którą przełamuje się ewentualnie pojedynczymi rzeczami. Nie należy przesadzać z liczbą odcieni, bo choć początkowo może to wyglądać intrygująco, to w dłuższym wymiarze czasowym będzie drażniące, a przez to będzie utrudniało odpoczynek. Trzeba to mieć na uwadze, gdyż w salonie spędza się z reguły sporo czasu i jest to pokój przeznaczony głównie do relaksu oraz wypoczynku. Z tego względu większość osób decyduje się na meble w stonowanych odcieniach i przełamuje wnętrze pojedynczymi elementami w bardziej intensywnych kolorach. Co do zasady w pokoju dziennym warto sięgnąć po maksymalnie trzy lub cztery barwy. Wyjątkiem są oczywiście pomieszczenia w stylu boho czy orientalnym, gdzie wymaga się wielu kolorów i wnętrze ma być mocno fantazyjne.

Modne meble do salonu – trendy wnętrzarskie

Podstawą każdego salonu są meble wypoczynkowe, a więc zwykle zestaw złożony z sofy czy narożnika i ewentualnie foteli lub modnych obecnie większych puf. Ważną rolę odgrywają jednak inne meble, takie jak szafki czy półki, które wpływają na kwestie funkcjonalne. We współczesnych aranżacjach stawia się zwykle na minimalizm, a także geometryczne kształty mebli, które nie posiadają też wielu zdobień. Nieco inaczej wygląda to oczywiście we wnętrzach tradycyjnych.

Nowoczesne meblościanki do salonu – modne i praktyczne

Meble do salonu w nowoczesnym stylu powinny być praktyczne i funkcjonalne. Z tego względu do łask powróciły meblościanki, które niegdyś kojarzyły się raczej negatywnie. Obecnie jednak przygotowywane są w zupełnie innym stylu i prezentują się efektownie. Składają się z nich niezależne od siebie, modułowe części, takie jak szafki i półki, zarówno w wariantach stojących, jak i wiszących. Całą kompozycję można zatem ułożyć według własnych potrzeb i pod tym kątem dobrać też liczbę elementów, aby nie przytłoczyć wnętrza. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić przestrzeń w innych rejonach pokoju i jest niezwykle praktyczne. Przykłady nowoczesnych kompletów znajdziesz na przykład w sklepie meble-focus.pl.

Nowoczesne szafki RTV

Bardzo popularne są obecnie uniwersalne, niskie szafki, które można wykorzystać jako podstawę pod telewizor, kino domowe, wieżę czy inną elektronikę. Warto zwrócić uwagę na to by taki mebel posiadał szuflady i półki, dzięki czemu można tam zgromadzić płyty, kable czy inne akcesoria elektroniczne, tak by znajdowały się one w jednym miejscu. Takie elementy wyposażenia można kupować oddzielnie, natomiast tego typu szafki stanowią też często element większej zabudowy na ścianę.

Nowoczesne komody i witryny

Obecnie trudno wyobrazić sobie nowoczesne wnętrze bez praktycznej komody. Ciekawym rozwiązaniem są również wyższe witryny z przeszkleniami. Umożliwia to postawienie tam eleganckiej zastawy i innych dekoracji. Bardzo popularne stały się modele, w których w środku znajduje się oświetlenie LED, co pozwala na efektowne podświetlenie takiego mebla podczas wizyty gości. To nadaje wnętrzu uroku!

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}