Wyniki Twojego wyszukiwania

Małe łazienki i toalety też mogą być funkcjonalne

Dodany przez ASK 22 sierpnia 2019
| Bez kategorii
| 0

Urządzanie łazienki bywa nie lada wyzwaniem, szczególnie wówczas, gdy ma się do czynienia z małymi pomieszczeniami. W takich przypadkach w grę wchodzi wiele kombinacji, na co, w którym miejscu i jakim stylu się zdecydować. Na szczęście niewielkie wymiary nie muszą oznaczać, iż łazienka lub toaleta będą mało funkcjonalne. Wystarczy dobrze rozplanować układ mebli i armatury.

 

Zdecyduj się na słupki do łazienki

W przypadku małej łazienki znakomitym rozwiązaniem może się stać wąska szafka. Dobrze dobrane i odpowiednio umieszczone słupki łazienkowe sprawią, że nie tylko komfortowo będziemy się mogli poruszać w tym pomieszczeniu, ale też uda się nam zmieścić wszystkie albo przynajmniej najbardziej potrzebne przybory, kosmetyki czy środki czystości w szafkach. Jeśli zdecydujemy się na wiszący słupek do łazienki, daje nam to dodatkową możliwość, mianowicie pod nim możemy umieścić jakiś cięższy sprzęt, przybory lub na przykład proszek do prania, który w wiszącej szafce nie daje gwarancji jej utrzymania na ścianie.

Wiele rodzajów słupków

Oczywiście słupki łazienkowe dostępne są w wielu rozmaitych wariantach. Różne rozmiary pozwalają zmieścić, szczególnie w malutkich łazienkach, na tyle dużo mebli, że wcale nie zwraca się uwagi na małą przestrzeń. Można kupić węższy lub szerszy słupek do łazienki, również wysokość uda się dobrać odpowiednio do potrzeb i preferencji. Niski model można wykorzystać w ten sposób, że blat będzie przydatny do postawienia czegoś, na przykład przyborów lub koszyka z kosmetykami. Zdarzają się także słupki łazienkowe z szufladami, co często bywa bardzo wygodnym rozwiązaniem. Podobnie jak otwarte szafki tego typu. Otwarte, czyli jakie? Otóż takie, w których nie ma frontów, gdyż otwierane na zewnątrz drzwiczki mogłyby zabierać zbyt dużo miejsca albo wręcz otwarcie ich byłoby po prostu niewykonalne.

Różni producenci jak Bridom oferują słupki w wielu wersjach. Wiadomo przecież, że mała łazienka wcale nie musi oznaczać łazienki niemodnej, mało schludnej czy zagraconej. Słupki są nowoczesne, w stylu skandynawskim lub tradycyjnym. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wersje wiszące oszczędzają miejsce na podłodze, w stojących można schować cięższe rzeczy. W przypadku małych łazienek dobrze jest wykorzystać przestrzenie w rogach. Sprawdzają się tu słupki narożne. Także kolory można dobrać zgodnie z preferencjami. Białe dobrze będą wyglądać w nowoczesnej łazience, drewniane na pewno ocieplą wnętrze.

Warto zwrócić uwagę na aspekty praktyczne, czyli wykonanie szafek łazienkowych. Skoro jest to pomieszczenie narażone na działanie wody lub wilgoci, to warto rozejrzeć się za meblami, które są wykonane z odpornego materiału.

Umywalki w małej łazience lub toalecie

Remontując lub urządzając niewielką łazienkę albo toaletę, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na umywalki. Na przykład umywalka do WC, czyli małego pomieszczenia nie powinna być wielka, gdyż po prostu nie uda się jej zmieścić. Zbyt mała także nie będzie praktyczna, ponieważ trudno będzie umyć ręce. Najważniejsze to potrafić umiejętnie dobrać takie elementy armatury, jak umywalka do WC.

Podobnie zresztą rzecz wygląda z umywalką w łazience. W małym pomieszczeniu sprawdzi się umywalka do zabudowy. Nie zajmie dodatkowego miejsca, a wpuszczona w blat pozwoli na wykorzystanie przestrzeni wokół albo na samym blacie. Możliwość postawienia kubka ze szczoteczką i pastą do zębów może okazać się praktycznym rozwiązaniem. Warto pamiętać jednak, że nawet umywalka do zabudowy musi współgrać z pozostałymi elementami umeblowania łazienki. Może być tylko uzupełnieniem aranżacji, a może się okazać centralnym punktem wystroju. Tym bardziej że w wielu przypadkach umywalki pasują do różnych szafek w rozmaitych barwach. Mogą więc być odpowiednie do różnorodnych stylizacji.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}