Szukanie zaawansowane
Wyniki Twojego wyszukiwania

Lampy do łazienki – wybieramy, oceniamy, wyceniamy, doradzamy!

Dodany przez ASK 22 listopada 2018
| Bez kategorii
| 0

Łazienka musi być pomieszczeniem dobrze doświetlonym. Nie ma bowiem nic bardziej irytującego jak nieustanne wytężanie wzroku w czasie porannej lub wieczornej toalety. Chcąc tego uniknąć, warto w trakcie wystrajania nowopowstałej łazienki lub remontowania istniejącej, zastanowić się nad dobrym oświetleniem. Pamiętajmy jednak, że ogranicza nas nieco typ lamp przeznaczonych do łazienki. Ma to związek z tym, czy lampa będzie miała kontakt z wilgocią. Ale wszystko po kolei…

Plafon Deba

Plafony są w ogóle bardzo wdzięcznym typem lamp wszędzie tam, gdzie wysokość i powierzchnia pomieszczenia nie daje nam za bardzo rozwinąć skrzydeł. Plafon ma formę dysku lub walca, który jest trwale przymocowany do ściany lub sufitu. Przylegając do powierzchni ograniczamy możliwość kontaktu elektryki z wilgocią w łazience.

Mleczny klosz daje światło jasne, ale nie jaskrawe. Idealnie pasuje, powieszony po obu stronach lustra jako oświetlenie dodatkowe, włączane na przykład podczas robienia makijażu. Klosz umocowany jest na stelażu ze stali nierdzewnej, więc w każdej chwili można go zdemontować i wymienić lub umyć. Cena? Od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Plafon Deba, który wpadł nam w oko jest akurat modelem bardzo kompaktowym i traktowany jest raczej jako doświetlenie, więc jego koszt nie przekroczy 70 zł.

Propozycje lamp łazienkowych: Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl

Kinkiet Klepsydra

Nie mogliśmy się oprzeć – w aranżacjach klasycznych ten kinkiet daje cudowny efekt wizualny. Stanowi on lampę, kórą można zamocować na ścianie lub w jej narożniku. Kształt klosza przypomina kielich (lub jak podpowiada nam producent – klepsydrę), otwarty ku górze. Światło, najlepiej w okolicach 6 000 K, będzie dodawać łazience ciepła, niczym podczas obserwowania zachodzącego słońca. Promienie lampy rzucają na ścianę przyjemną smugę światła – wyglądem przypomina to antyczne kielichy z palącymi się wewnątrz płomieniami.

Pojedyncza klepsydra kosztuje nas około 200 zł. Niestety nie daje ona wystarczająco światła by potraktować ją jako jego główne źródło – jest dobra by stworzyć nastrój podczas długich, ciepłych kąpieli. Jeśli wanna zlokalizowana jest równolegle do ściany, powieszenie dwóch takich kinkietów w jej narożach będzie bardzo stylowe i urocze jednocześnie.

Lampa sufitowa Rosendal

To gratka dla entuzjastów stylu rodem z paryskich salonów. Lampa ta została wykonana jako miniatura żyrandoli z kryształu. Ma formę stożka złożonego z dziesiątek drobnych kryształków. Wewnątrz na chromowanej podstawie znajdują się cztery żarówki, które oświetlają każdy punkt łazienki z taką samą intensywnością.

Podwieszona pod samym sufitem, zlokalizowana jest w strefie, która nie jest narażona na nadmierną wilgoć, dodatkową barierę stanowi gęsta sieć kryształków. Z powodzeniem więc lampa ta może zostać powieszona w centralnej części pomieszczenia i stanowić główne źródło światła. Sposób w jaki błyszczy i rozprasza światło sprawia, że w połączeniu z jasną ceramiką w łazience stworzymy tam efekt elegancji i delikatności. Koszt? Trzeba przygotować się na wydatek 1 000 – 1 200 zł.