Wyniki Twojego wyszukiwania

Kiedy wymienić okna plastikowe? Jeśli te rzeczy występują u Ciebie w domu, pomyśl nad nowymi oknami!

Dodany przez ASK 29 lipca 2020
| Bez kategorii
| 0

Dobrej jakości okna, które zostały starannie zamontowane mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat. Wymiana i przeprowadzenie generalnego remontu stolarki okiennej jest konieczna w momencie pojawienia się nieszczelności, w tym powstawanie wilgoci czy przeciekanie parapetu w trakcie opadów atmosferycznych. Wymiana okien PCV pozwala ograniczyć straty ciepła z wnętrza budynku, a także zapewnia komfort przebywania w każdym pomieszczeniu.

Kiedy konieczna jest wymiana okien?

Nieszczelne profile okienne powinny być wymienione w możliwie krótkim czasie. Energooszczędne modele wyróżnia dobra termoizolacyjność, która wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie jesienią czy zimą. W sezonie letnim istotną rolę pełni wentylacja, czyli możliwość wymiany powietrza pomiędzy wnętrzem, a środowiskiem zewnętrznym. Szczelna stolarka okienna minimalizuje straty ciepła, a także zapewnia ochronę przed hałasem, który dociera z zewnątrz. Jeśli okna są źle zamontowane lub wymierzone, mogą powodować wiele problemów przy otwieraniu czy zamykaniu. Poza tym zwykle dochodzi do odkształceń ramy, przymarznięcia wilgotnych uszczelek oraz pękania tynku. W przypadku pojawienia się takich problemów, warto niezwłocznie wymienić okno. Natomiast w momencie, gdy powstają odpryski lakieru czy złuszczenia wystarczy odpowiednia konserwacja. Wypaczenia i pęknięcia ramy również wymagają wymiany.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

O jakości wybranych modeli świadczą wysokie parametry techniczne. Normy Unii Europejskiej obowiązujące od kilku lat powodują, że warto wybierać profile o lepszych właściwościach użytkowych, na przykład odpowiedniej przepuszczalności cieplnej. Kiedy wymienić okna plastikowe? Właściciele domów jednorodzinnych decydują się na wymianę w momencie zmiany wyglądu elewacji budynku. Podobnie jak mieszkańcy bloków, którym przeszkadza pożółkła rama okienna, zarysowania bądź plamy. Wybierając nowe okna, warto postawić na modele wykonane z trwałego materiału PCV lub aluminium, ponieważ dostatecznie chronią przed hałasem i zapewniają domostwu bezpieczeństwo. Większość z nich stanowi doskonałą ochronę przed włamywaczami, wszystko za sprawą wyposażenia w zaczepy antywłamaniowe. Jedynie profesjonalna ekipa montażowa może osadzić ramę okna w odpowiedni sposób, jak również zadba o prawidłowe uszczelnienie.

 

Kiedy wymienić okna PCV?

Wiele osób decyduje się na wymianę okien PCV ze względów estetycznych. W ostatnim czasie bardzo modne są duże przeszklenia, które zapewniają odpowiedni dostęp do światła słonecznego. Największym zainteresowaniem cieszą się profile okienne wykonane z wytrzymałego polichlorku winylu. Najbardziej polecane modele oferuje firma Domel. Producent stolarki okiennej jest obecnie liderem na polskim rynku. Posiada w ofercie szeroki wybór energooszczędnych systemów okiennych, które wpisują się w trend minimalistycznego designu. Doskonałej jakości okna PCV Domel są dostępne w wielu kolorach i rozmiarach. Wielokomorowa konstrukcja, ciepłe ramki oraz wypełnienia piankowe wpływają na funkcjonalność profili okiennych. W starych domach warto zwrócić uwagę na kwestie prawidłowej wentylacji. Wymiana na nowe okna PCV zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Aby się przed tym ustrzec, warto wybierać nowoczesne profile. Innowacyjne okna posiadają ultrawąskie profile i ukryte skrzydło.

 

Podsumowanie

Wymiana okien PCV nie musi wcale kojarzyć się ze sporym wydatkiem. To inwestycja na długie lata, która w przypadku modeli energooszczędnych szybko się zwraca. Profile okienne PCV są obecnie najpopularniejsze na polskim rynku. Okna wymieniamy zwykle raz na kilkanaście lat. W związku z tym warto wybierać systemy okienne, które spełniają normy budownictwa pasywnego. Nawet niewielkie błędy podczas montażu mają wpływ na szczelność. Optymalnym wyborem są okna PCV, które posiadają wysoki współczynnik ochrony przed hałasem (Rw=32 db), profile klasy A, trzyszybowy pakiet oraz ramki dystansowe.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}