Szukanie zaawansowane
Wyniki Twojego wyszukiwania

Kiedy wybierać projekty małych domów parterowych?

Dodany przez ASK 29 marca 2019
| Bez kategorii
| 0

Jeśli marzymy o małym domu parterowym należy przemyśleć, czy spełni on zadanie i będzie dla nas naprawdę funkcjonalny i przydatny. Istnieją sytuacje, w których lepiej jest wybrać większy dom.

Dla kogo przeznaczone są projekty małych domów parterowych?

Przede wszystkim projekty małych domów parterowych przeznaczone są dla małych rodzin. Jeśli rodzina składa się z samego małżeństwa, czy chociażby małżeństwa z jednym dzieckiem bez obaw mały dom parterowy spełni swoją funkcję i będzie się w nim żyło wygodnie i swobodnie. Warto pamiętać, że dom parterowy to dom na jednym poziomie, a więc wszystkie pokoje są umieszczone blisko siebie. Dla dużej rodziny mógłby być już to problem. Na mały dom parterowy mogą zdecydować się również osoby, które nie mają zbyt dużego budżetu. Małe domy parterowe charakteryzują się z reguły niską ceną, a więc kupno takiego domu nie pochłonie dużej ilości pieniędzy, oczywiście wszystko jest także zależne od stylu domu i wykorzystanych materiałów budowlanych. Projekty małych domów parterowych odpowiednie są także dla osób, które mają stosunkowo małą działkę. Taki mały dom parterowy z pewnością się zmieści i nie zabierze nam przestrzeni na działce.

Projekty domów na wąską działkę – gdy nie masz zbyt wiele miejsca

Jeśli poszukujemy działki pod budowę domu, zdarza się tak, że duże działki są zbyt drogie, a te tańsze są wąskie. Z dużą działką nie ma takiego problemu, możemy budować dom, jaki nam się podoba, jednakże na wąskiej działce już nie mamy tak dużego pola do popisu. Warto pamiętać, że jeśli nawet byśmy postawili duży dom na wąskiej działce, to zabrakłoby nam przestrzeni w ogrodzie. Tak więc warto dokładnie wszystko zaplanować. Na wąską działkę najlepiej wybrać projekt małego domu parterowego. Wówczas taki domek nie zabierze nam wiele przestrzeni i będziemy mogli się cieszyć wybudowanym domem i zaaranżowanym ogrodem. Bardzo ważne jest, aby dom dopasować do działki. Takie projekty znajdziesz pod tym adresem https://pracownia-projekty.dom.pl/na_waska_dzialke.html. Jeśli w ogóle o tym nie pomyślimy w efekcie możemy się bardzo rozczarować i mieszkanie w takim miejscu może być niefunkcjonalne, a nawet uciążliwe i niewygodne.

Gotowe projekty małych domów – dlaczego warto z nich korzystać

Gotowe projekty mają wiele zalet. Przede wszystkim jeśli planujemy budowę małego domu z pewnością nasz budżet jest ograniczony, a kupno gotowego projektu jest z reguły tańsze niż projekt robiony na zamówienie. Gotowe projekty znajdziemy w Internecie. Jest ich tam naprawdę dużo, jest w czym wybierać. Tak więc w każdej chwili i miejscu możemy wejść w Internet nawet na telefonie i na bieżąco przeglądać oferty projektów małych domów. Wybierając wśród projektów małych domów mamy pewność, że projekt jest skończony i kompletny. Jeśli jest wystawiony musi tak być. Tak więc chodzi tutaj też o czas, jeśli wybierzemy gotowy projekt wystarczy kliknąć kup i po kilku dniach już go mamy. Tworzenie projektu na zamówienie może długo trwać, a w trakcie jego realizacji mogą zmieniać nam się upodobania, więc jak jeszcze zaczniemy wprowadzać zmiany to czas realizacji jeszcze bardziej się wydłuży. W przypadku gotowych projektów należy jedynie wybrać stworzony projekt i gotowe. Warto wspomnieć, że wiele gotowych projektów ma też od razu w pakiecie kosztorys, który możemy wcześniej zobaczyć o szacować, czy stać nas budowę takiego domu.

Jak zwiększyć powierzchnię małych domów parterowych?

Małe domy parterowe, jak sama nazwa wskazuje są małe. Pomimo tego, że wybraliśmy właśnie taki dom, zawsze przyda się dodatkowa powierzchnia. Taką dodatkową powierzchnię możemy zyskać poprzez wybór projektu, który uwzględnia poddasze lub garaż. Z poddasza możemy nawet zrobić mieszkanko, czy przestronny pokój, co pozwoli na przenocowanie gościa, czy będzie alternatywą w razie powiększenia się rodziny. Zobacz tutaj propozycje architektów https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe,powierzchnia-uzytkowa_0-70.html. W garażu natomiast oprócz tego, że schowamy swój samochód, możemy przechowywać przeróżne akcesoria, narzędzia, a nawet zapasy na zimę. Każda dodatkowa przestrzeń, nawet w przypadku małego domu parterowego się przyda, a więc w miarę możliwości powinniśmy nad tym pomyśleć.