Wyniki Twojego wyszukiwania

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez

Dodany przez ASK 18 lutego 2021
| Bez kategorii
| 0

Stoisz przed wyborem armatury łazienkowej i dalej nie wiesz, na co się zdecydować? W nowoczesnych pomieszczeniach coraz częściej spotyka się prysznice bez brodzików, jednak czy słusznie? Co jest lepsze w perspektywie kilku lat – prysznic z brodzikiem czy bez? Przedstawimy zbiór zalet i wad pryszniców z brodzikiem, odpowiadając na najczęściej zadawane pytania dotyczące ich użytkowania.  

Prysznic z brodzikiem zalety i wady

Najbardziej klasyczne rozwiązania cieszą się największą popularnością, jednak czy jest to uzasadnione? Jaką przewagę daje posiadanie prysznica z brodzikiem? 

  1. Ponadczasowa klasa – biel i proste połączenia aranżacyjne nigdy nie wychodzą z mody, dlatego jeśli zdecydujesz się na zakup prysznica z brodzikiem, to możesz mieć pewność, że stoisz po stronie tradycyjnych, praktycznych pomysłów na aranżację łazienki
  2. Dostęp do stojącej wody – im głębszy brodzik, tym lepiej sprawdzi się przy codziennych pracach – kąpieli dziecka, osoby starszej, zwierzaka czy przedmiotu o dużych gabarytach. Bez problemu nalejesz odpowiednią ilość wody i w kilka sekund przemienisz prysznic w mini wannę
  3. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami – ograniczone zdolności motoryczne wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań w łazience – warto zastanowić się nad prysznicem z brodzikiem o sporych wymiarach i głębokości. 
  4. Możliwość zakupu brodzika z siedziskiem – w ten sposób zadbasz o wygodę brania prysznica i zrelaksowania się podczas codziennej kąpieli. 
  5. Cena – prysznic z brodzikiem to opcja nie tylko bardziej przystępna cenowo, ale także łatwiejsza w montażu na etapie remontowania łazienki. 

Zakup prysznica z brodzikiem jest jednak obarczony pewną dozą ryzyka, dlatego warto wziąć pod uwagę, kto i z jaką częstotliwością będzie jego użytkownikiem. Wśród wad tego rozwiązania wymienia się m.in. trudności związane z dokładnym myciem brodzika, niedostosowanie do brodzika do osób z niepełnosprawnościami motorycznymi, wrażenie zmniejszenia łazienki. Zdarza się również, że najpopularniejsze wymiary brodzików są nieodpowiednie do wnętrza pomieszczenia, co nie zdarza się przy montażu prysznica bez brodzika. 

Prysznic bez brodzika zalety i wady

Prysznic bez brodzika jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie dyskretne rozwiązania podążające za trendami wnętrzarskimi. Klienci coraz częściej wybierają tę opcję, doceniając m.in.: 

  1. Większą przestrzeń – niezaprzeczalnie brak brodzika pociąga za sobą szereg pozytywnych konsekwencji, w postaci lepszej ustawności łazienki, możliwości zrealizowania pomysłów wymagających większej powierzchni pomieszczenia czy wykorzystania załamań i wnęk itp., 
  2. Nowoczesny look – prysznice bez brodzików od kilku lat utrzymują się w top 3 pomysłów na armaturę łazienkową. Dodatkowo brak brodzika nie definiuje stylu, w jakim łazienka może zostać urządzona, dlatego sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu. Przeszklone czy ażurowe ścianki nie schodzą z pierwszych stron czołowych magazynów o wnętrzach, dlatego jeśli lubisz modne i skuteczne rozwiązania, to prysznic bez brodzika jest tym, czego szukasz
  3. Łatwość montażu – wystarczą stalowe profile i szklana ścianka, aby stworzyć nietuzinkowy i praktyczny look w łazience, 
  4. Prostota utrzymania czystości – z całą pewnością kabiny walk-in są mniej wymagające w kwestii czyszczenia. 

Co z wadami tego rozwiązania? Właściciele pryszniców bez brodzików najczęściej skarżą się na: wysoki koszt stosowania odpływu liniowego, konieczność montażu hydroizolacji, ryzyko rozlewania się wody na pozostałą część łazienki oraz osadzający się kamień na fugach. 

Przemyślana decyzja – kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?

Różnorodność modeli pryszniców sprawia, że przeciętny konsument ma problem ze znalezieniem opcji, która spełni jego oczekiwania. Zarówno kabiny z brodzikiem, jak i kabiny bez brodzika znajdują swoich zwolenników, dlatego każdy powinien przeanalizować zalety i wady obu rozwiązań. Armatura łazienkowa musi być dostosowana do przestrzeni, funkcjonalności, designu, możliwości odprowadzenia wody i wielkości łazienki – tylko w ten sposób zadbasz nie tylko o estetyczne walory wnętrza, ale również praktyczne aspekty. Bogata oferta kabin prysznicowych znajduje się na stronie sklepu plytkilazienki, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych modeli. Sprawdź sam: https://plytkilazienki.pl/pl/kabiny-prysznicowe/ 

Kabina z prysznicem czy bez?  Fanom estetycznych wnętrz, które wpisują się w nowoczesny design oraz posiadaczom małych pomieszczeń polecamy zainwestowanie w prysznice bez brodzików. Z kolei amatorom ponadczasowej klasyki i tańszych rozwiązań proponujemy zainteresowanie się ofertą pryszniców z brodzikami.  

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}