Wyniki Twojego wyszukiwania

Jakie zasłony wybrać do wymarzonego salonu?

Dodany przez ASK 28 października 2019
| Bez kategorii
| 0

Salon pełni rolę reprezentacyjną w naszym domu lub mieszkaniu, jest jego sercem, to w nim świętujemy różne uroczystości rodzinne, spędzamy czas z najbliższymi lub ze znajomymi, relaksujemy się z książką czy też kawą w ręku. Wygląd podłogi, ścian, mebli, dywanów oraz widocznych, drobnych bibelotów nie jest nigdy dziełem przypadku.

Salon pełni rolę reprezentacyjną w naszym domu lub mieszkaniu, jest jego sercem, to w nim świętujemy różne uroczystości rodzinne, spędzamy czas z najbliższymi lub ze znajomymi, relaksujemy się z książką czy też kawą w ręku. Wygląd podłogi, ścian, mebli, dywanów oraz widocznych, drobnych bibelotów nie jest nigdy dziełem przypadku. Tak samo wybór zasłon powinien być zawsze przemyślany i dostosowany do pozostałych elementów wnętrza. Czy wiesz, że pierwsze zasłony pojawiły się niemal 300 lat temu, głównie w domach arystokratycznych i służyły jako ochrona intymności domowników przed ciekawskimi przechodniami? Kiedyś rarytas, a dzisiaj może je mieć każdy.

Dobra salonowa zasłona, czyli jaka?

Odpowiednia zasłona do salonu cechuje się wysoką estetyką, może być stonowana lub zwraca

na siebie uwagę – w zależności od naszego gustu. Ważna jest też jej trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jej kolor nie może blaknąć przy nadmiernej ekspozycji promieni słonecznych. Model zdatny do prania automatycznego i nie wymagający prasowania będzie idealnym rozwiązaniem.

Jaki materiał jest odpowiedni na stylowe zasłony?

Materiały, z jakich powstają zasłony, różnią się między sobą znacząco. Pluszowe zasłony są grube, ciężkie i lejące. Te zaś z poliestru lekkie, ponadto mają transparentną strukturę, ułatwiającą przedostanie się światła i są to idealne zasłony do stylu skandynawskiego. Delikatne tkaniny są najlepszym rozwiązaniem dla niewielkich salonów, nie do końca dobrze doświetlonych lub tych z innymi wyróżniającymi się elementami. Ciężkie będą dopełniać doskonale wystrój wnętrza okazałego w metraż, sprawią, że zyska ono przytulność oraz elegancję. Zasłony do brązowych mebli, do wnętrz typowo rustykalnych tworzy się z lnu, są estetyczne, a jednocześnie zwiewne. Dla uatrakcyjnienia aranżacji okiennej można połączyć ze sobą zasłony z tego samego materiału, ale w różnych kolorach lub odmiennych odcieniach tej samej barwy. Wyjątkowy urok mają również zasłony wzorzyste.

Gotowe, czy szyte na wymiar?

Zasłony gotowe można kupić w sklepie, ale czasem warto zlecić ich uszycie. Choć w tym drugim przypadku wiąże się to rzecz jasna z pewnymi utrudnieniami. Powinniśmy wymierzyć wysokość od podłogi do rurki karnisza lub do „żabek”, zakupić najbardziej odpowiadający nam materiał z nadwyżką ok 3-4 centymetrów (co potrzebne jest przy przeszywaniu brzegów), a także ustalić szerokość taśmy marszczącej. Pozwoli nam to na posiadanie jedynych w swoim rodzaju np. zasłon do stylu skandynawskiego, zasłon do brązowych mebli czy zasłon wzorzystych idealnie dopasowanych do wnętrza.

Modne marszczenia lub podpięcia zasłon

Przeważnie spotkać możemy zasłony marszczone, czyli te, gdzie materiał jest puszczony wolno, a zasłona sięga od sufitu do podłogi, przez co stwarza wrażenie, że pomieszczenie jest większe. Inny sposób prezentowania zasłon to podpięcie chwostami, których zacisk można regulować wedle uznania, stosuje się także materiałowe podwiązki. Te ostatnie wybiera się na zasadzie kontrastu lub monochromatycznie do koloru zasłon. Podwiązki bywają dodatkowo zdobione np. drewnianymi wisiorami lub szklanymi koralikami. W nowoczesnych aranżacjach okiennych zasłony spina się wspólnie z firankami, co dodaje dodatkowego uroku.

Zasłona wzorzysta – efekt wow na zawołanie

Jeśli chcesz zaskoczyć odwiedzających cię gości lub wolisz mieć w salonie jakiś mocny akcent, to zasłony wzorzyste są tym, czegi szukasz. Pamiętaj tylko, aby taki akcent był tylko jeden, w przeciwnym razie widoczny będzie zupełnie niepotrzebny przesyt, momentami mogący drażnić oko i wprowadzający nutę niepokoju. Zasłony wzorzyste polecane są głównie do przestronnych salonów.

Czym jest zasłona dekoracyjna?

Szykowna, bogato zdobiona, dosyć często przeszywana srebrną lub złotą nicią zasłona dekoracyjna wykonywana jest z tafty i brokatu. Przepięknie połyskuje i mieni się. Oryginalne wzory kwiatowe i misterne ornamenty podbijają jej wartość i nadają jest ponadczasowy charakter, idealnie pasujący do wnętrz glamour, w stylu francuskim lub wiktoriańskim.

Jesteś w trakcie remontu lub wykańczania wnętrz od podstaw i szukasz inspiracji, porad , ciekawostek? Sprawdź je na https://dommania.pl.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}