Wyniki Twojego wyszukiwania

Jakie są najczęściej wykorzystywane materiały ociepleniowe

Dodany przez ASK 22 stycznia 2021
| Bez kategorii
| 0

To, czy w nowo powstałym domu będą zapewnione odpowiednie warunki do życia, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest właściwy dobór i dobre wykonanie izolacji termicznej całego budynku. Dlaczego jest to tak istotne i jakie materiały najczęściej są wykorzystywane do ocieplania domów? Wyjaśniamy poniżej.

 

Dlaczego ocieplenie domu jest tak ważne?

Odpowiednie wykonanie docieplenia budynku ma istotne znaczenie dla komfortu jego domowników. Pozwala stworzyć korzystny mikroklimat panujący wewnątrz. Dzięki wyborowi właściwego produktu ściany są chronione przed przemarzaniem zimą, a także przed przegrzewaniem się latem. Materiał izolacyjny powinien także chronić przed wilgocią. Jest to o tyle ważne, że zawilgotniałe ściany sprzyjają rozwojowi patogennych mikroorganizmów, takich jak np. pleśnie czy grzyby. Ich duży rozrost może zagrażać nie tylko konstrukcji budynku, lecz także mieć niekorzystny wpływ na zdrowie osób, które w nim przebywają na co dzień. Dobrze dobrana izolacja termiczna będzie również do pewnego stopnia wyciszać budynek, dzięki czemu słyszalność odgłosów z zewnątrz czy z innych pomieszczeń będzie nieco mniejsza.

Jakie materiały ociepleniowe są najchętniej wybierane?

W ofercie producentów materiałów budowlanych znajdują się najróżniejsze materiały ociepleniowe. Od tych, które są stosowane od wieków, np. pochodzenia roślinnego, po nowoczesne rozwiązania, które niedawno pojawiły się na rynku. Do najczęściej stosowanych materiałów izolacyjnych cały czas zalicza się styropian, z uwagi na optymalną cenę. Innym równie popularnym produktem jest wełna mineralna. Wynika to z tego, że jest ona dostępna w wielu wariantach – belkach, płytach, a także do nakładania przy pomocy specjalnych agregatów. Kolejną propozycją, która zasługuje na uwagę, są nowe na rynku płyty termoizolacyjne. Tego typu produkty w swojej ofercie ma między innymi firma Balex. Składają one się z materiału izolacyjnego oraz ochronnego, przez co ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne jest spora. Dlatego cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów.

Na jaki materiał do ocieplania budynku warto się zdecydować
i dlaczego?

Wśród wyżej wymienionych materiałów na szczególną uwagę zasługują płyty termoizolacyjne. Są one dostępne w wielu wersjach, dzięki czemu można je wykorzystać do ocieplania stropów, ścian i podłóg. Wskazuje się, że są one doskonałą alternatywą dla wełny mineralnej i styropianu. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim zachowują bardzo wysokie właściwości izolacyjne przy stosunkowo niewielkiej grubości. Dodatkowo są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu do styropianu czy wełny. Jest też mniejsze ryzyko tego, że w ich powierzchni będą gniazdowały gryzonie czy małe ptaki, co nieraz ma miejsce w przypadku innych materiałów ociepleniowych.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}