Wyniki Twojego wyszukiwania

Jaka zagęszczarka do kostki brukowej? Najważniejsze wskazówki

Dodany przez ASK 25 lutego 2021
| Bez kategorii
| 0

Zagęszczarka, nazywana również ubijarką, wykorzystywana jest nie tylko przez fachowców na placach budowy. Chętnie korzystają z niej użytkownicy prywatni, którzy planują ułożenie kostki brukowej w ogrodzie, na podjeździe do garażu bądź w innym miejscu wokół posesji.

Na rynku znaleźć można różne rodzaju zagęszczarek. Którą wybrać? Czym się kierować, aby mieć pewność, że urządzenie zapewni właściwe przygotowanie podłoża pod kostkę brukową?

Rodzaje zagęszczarek

Do wyboru są cztery główne rodzaje ubijarek:

  • – ręczne, które należą do najlżejszych zagęszczarek. Zwykle ich masa waha się w okolicy około 20 kg. Są niewielkie i dość łatwo je prowadzić. Sprawdzą się do przygotowania podłoża pod kostkę brukową, ale tylko na niewielkiej przestrzeni. Są dobrym rozwiązaniem, gdy w grę wchodzi praca w trudno dostępnych miejscach;
  • – samojezdne, czyli niewymagające tak dużego zaangażowania operatora. Użytkownik określa kierunek, w jakim ma się poruszać zagęszczarka, a ta przesuwa się po podłożu automatycznie ze względu na powstające drgania. To dobry wybór do terenów bardziej wymagających, bowiem są to urządzenia o wiele cięższe od ręcznych odpowiedników;
  • – podczepiane wymagają skorzystania z koparki bądź ciągnika, do których są instalowane. Cechuje je duża płyta i możliwość przygotowania podłoża na zdecydowanie większej przestrzeni. Przeznaczone głównie do profesjonalnego użytku;
  • – kroczące również dedykowane profesjonalistom, ze względu na konstrukcję stworzoną z myślą o pracy na najbardziej wymagających terenach.

Jaka zagęszczarka do ubijania kostki – najważniejsze cechy

Grunt pod kostkę brukową musi zostać wzmocniony, a więc zagęszczony, i na tym etapie niezbędna jest zagęszczarka. Przydaje się ona również do wyrównania i zagęszczania już ułożonej kostki brukowej. Zadaniem zagęszczarki jest zmniejszenie porowatości gruntu oraz poprawa jego właściwości wytrzymałościowych.

Wybór takiego urządzenia musi być podyktowany wielkością terenu, na którym będzie ono użytkowane. Na niewielkiej przestrzeni sprawdzi się zagęszczarka ręczna, na większej zaś warto postawić na urządzenie samoprzesuwne. Jeśli do dyspozycji jest koparka bądź ciągnik, można wybrać ubijarkę podczepianą. Profesjonaliści skorzystają z zagęszczarki kroczącej, przy czym poleca się rozważyć wypożyczenie takiego urządzenia, ze względu na jego wysoką cenę. Należy również pamiętać o tym, że  do wyboru odpowiedniej zagęszczarki potrzebna jest wiedza na temat zagęszczanego materiału (kruszywo, żwir, ziemia itd.) oraz głębokość zagęszczanej warstwy materiału, natomiast w drugiej kolejności liczy się powierzchnia zagęszczania. Wynajmem sprzętów budowlanych, maszyn, narzędzi i akcesoriów zajmuje się Renta – Wypożyczalnia.

Od ciężaru urządzenia zależeć będzie przygotowanie podłoża. Im większa masa ubijarki, tym lepszy efekt pracy, ale większe trudności z manewrowaniem. Średni ciężar większości dostępnych na rynku zagęszczarek, waha się w przedziale 100-500 kg. Wybór urządzenia z tego przedziału oznacza kompromis między wydajnością a wygodą użytkowania.

Zagęszczarka do kostki brukowej powinna mieć silnik o mocy nie niższej niż 4,5 kW, aby poradzić sobie zarówno z lekko ubitym, jak i bardziej wymagającym podłożem. Nie bez znaczenia pozostaje wydajność urządzenia.

Jaka zagęszczarka do kostki będzie odpowiednia dla mnie? Z powyższymi wskazówkami odpowiedź na tak postawione pytanie nie sprawia trudności, a wybór wydaje się być oczywisty.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}