Wyniki Twojego wyszukiwania

Jaką trampolinę ogrodową wybrać? Podpowiadamy

Dodany przez ASK 31 grudnia 2020
| Bez kategorii
| 0

Maluchy uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, jeśli tylko są odpowiednio zaaranżowane. Trampolina to idealny sposób na zachęcenie ich do wyjścia z domu. Jednocześnie, gwarantuje bezpieczeństwo, jeśli tylko dobierzesz odpowiedni wariant. Sprawdź, jak to zrobić.

Gdy maluch ma wokół siebie wiele rozpraszaczy, wyjście na zewnątrz celem pogrania w piłkę czy poskakania na skakance nie jest najbardziej kuszącą perspektywą. W dzisiejszych czasach ich nie brakuje – telewizor, smartfon, laptop skutecznie kradną uwagę dziecka, sprawiając, że ostatnią rzeczą, o której myśli, jest aktywność na świeżym powietrzu. Jak zachęcić małych domatorów do wyjścia do przydomowego ogródka i skorzystania z uroków świeżego powietrza? Niezawodny sposób jest tylko jeden – trampolina. To świetne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na połączeniu przyjemnego z pożytecznym, zachęcając maluchy do wysiłku fizycznego, a jednocześnie zapewniając im rozrywkę.

Trampolina ogrodowa – jak wybrać solidny wariant?

Na rynku można znaleźć szeroki przekrój trampolin ogrodowych, różniących się od siebie średnicą, rodzajem umocnień i konstrukcją, a także rodzajami zabezpieczeń. Niektórzy rodzice używają trampolin pozbawionych siatek, jednak jest to rozwiązanie bezpieczne wyłącznie dla starszych dzieci. W sklepach internetowych oferujących artykuły do użytku ogrodowego warto szukać produktów, cenionych za wysoki standard wykonania i solidność jak np. trampoliny ogrodowe od Dollo. Taka trampolina przetrwa lata bez żadnego uszczerbku na jakości.

Trampolina ogrodowa z siatką czy bez?

Siatka to podstawowe zabezpieczenie, które uniemożliwia użytkownikom wypadnięcie z „orbity” trampoliny. Wbrew pozorom, może zdarzyć się to dosyć łatwo, zwłaszcza w przypadku dzieci, które niewiele ważą. Maluchy uwielbiają bawić się na trampolinie i łatwo im zapomnieć się w zabawie, skacząc bardzo wysoko i szybko – może też zdarzyć się, że przez przypadek popchną inne dziecko lub się z nim zderzą. Siatka zabezpiecza je przed negatywnymi skutkami takich zdarzeń.

Im więcej rurek, tym bardziej stabilna będzie konstrukcja. Dlatego warto szukać bardziej rozbudowanych wariantów trampolin, które uwzględniają ich co najmniej sześć. Dzięki temu trampolina będzie bardziej solidna.

Trampolina ogrodowa 252 cm czy więcej?

Standardowa średnica trampoliny wybieranej najchętniej przez klientów sklepów, to 252 cm. Na rynku znajdziesz zarówno mniejsze warianty, jak i większe – średnica największych przekracza 5 metrów, co czyni z nich już całkiem spore akcesorium, z którego może korzystać kilka osób jednocześnie. W przypadku trampoliny o średnicy 252 cm zaleca się korzystanie pojedynczo – w innym wypadku będzie ona dość zatłoczona.

Średniej wielkości trampolina dla dzieci Dollo

Trampolina ogrodowa – dlaczego warto?

Zakup trampoliny ogrodowej to świetny sposób na wypełnienie maluchom wolnego czasu zdrową aktywnością. Ćwicząc skoki, dzieci pozbędą się nadmiaru skumulowanej energii, poruszają się na świeżym powietrzu, co z pewnością wyjdzie im na zdrowie, a do tego z pewnością się zrelaksują. Pamiętaj, że trampolina to nie akcesorium dla dzieci w każdym wieku. Maluchy poniżej trzech lat nie są jeszcze gotowe, aby z niej korzystać. Powodem jest przede wszystkim brak dostatecznie rozwiniętej koordynacji ruchowej. Kilkulatki powinny używać trampoliny pod czujnym okiem rodziców, którzy zadbają o to, aby korzystały z niej bezpiecznie. Wskazówki na temat sposobu użytkowania trampoliny znajdziesz w instrukcjach dołączonych do zakupu.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}