Wyniki Twojego wyszukiwania

Jak zaaranżować oświetlenie w małej łazience

Dodany przez ASK 29 października 2020
| Bez kategorii
| 0

Zaplanowanie odpowiedniego oświetlenia w małej łazience to nie lada wyzwanie. Warto w tym przypadku zdecydować się na lampy, które będą nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim zapewnią komfort podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Rozdziel oświetlenie na sekcje

Podczas urządzania tego rodzaju wnętrza często zapomina się, jak duże znaczenie ma oświetlenie łazienkowe. Sporą popularnością cieszy się rozwiązanie polegające na podzieleniu łazienki na konkretne strefy. Dzięki temu rodzaj oraz ilość światła z łatwością dopasujesz do przeznaczenia danego miejsca.

W większość w tego rodzaju pomieszczeniach wyróżnia się dwie części. Pierwsza z nich – znajdująca się w pobliżu lustra – przeznaczona jest na czynności kosmetyczno-pielęgnacyjne, z kolei druga strefa z wanną lub prysznicem zapewnia odpoczynek i regenerację.

Nie da się ukryć, że to właśnie przed lustrem spędzamy zdecydowanie największą ilość czasu. Przemyślane, dopasowane do potrzeb oświetlenie zapewni komfort podczas wykonywania makijażu i innych czynności. Dobrym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w niewielkiej, jak i posiadającej większy metraż łazience będą lampki nad lustro. Zaleca się, by kinkiet łazienkowy znalazł się na wysokości oczu, czyli ok. 160-170 cm od podłogi. Zazwyczaj montuje się dwie sztuki po każdej ze stron lustra. Równolegle umieszczenie lamp pozwoli na odpowiednie oświetlenie twarzy i wygodne wykonywanie wszystkich koniecznych czynności.

Kolejne miejsce, które wymaga odpowiedniego oświetlenia, znajduje się w okolicy prysznica lub wanny. W tym przypadku wystarczająca będzie mniejsza moc żarówek. Stonowane światło sprzyja odpoczynkowi, pozwala wyciszyć się i zrelaksować. Warto jednak pamiętać, by lampy łazienkowe, które mają zostać zamontowane w miejscach narażonych na wilgoć i wodę, spełniały kluczowe dla bezpieczeństwa normy szczelności. Najlepszym wyborem będzie oświetlenie łazienkowe posiadające IP44.

Za ogólne uznaje się oświetlenie znajdujące się w centralnym punkcie łazienki. W tym przypadku świetnie sprawdzi się dopasowany do wielkości wnętrza plafon łazienkowy. Umieszczony na suficie zapewni konieczną dla całego pomieszczenia ilość światła.

 

Światło punktowe – idealne do małej łazienki

Idealnym rozwiązaniem do łazienki jest światło punktowe. Dzięki niewielkim gabarytom idealnie sprawdzi się nawet w przypadku wnętrz posiadających ograniczony metraż. Oświetlenie łazienkowe, które zostanie dopasowane stylistycznie do dominującego w pomieszczeniu stylu, stanie się atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku proste, minimalistyczne lampy, które zapewnią nie tylko odpowiednią ilość światła, ale także ponadczasowy wygląd.

W sklepie internetowym ŁazienkiABC.pl znajdziesz bogaty wybór różnego rodzaju oświetlenia, które sprawdzi się w klasycznie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wybierając oświetlenie łazienki, warto dokładnie zaplanować jego rozmieszczenie. Funkcjonalne i stylowe światło punktowe będzie wystarczającym źródłem światła w przypadku niewielkich wnętrz. Warto jednak postawić na możliwie jak największy minimalizm, który dodatkowo nie przytłoczy niedużego pomieszczenia.

 

Zadbaj o odpowiednia barwę światła w łazience

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że źle dobrana barwa światła może wpłynąć na pogorszenie komfortu podczas korzystania z łazienki. Do pomieszczenia, które nie posiada okien, warto wybrać oświetlenie posiadające barwę zbliżoną do światła dziennego. Zalecany chłodny odcień zapewni wyższy kontrast i zdecydowanie lepszą ostrość widzenia. Ma to ogromne znaczenie podczas wykonywania czynności wymagających szczególnej precyzji, np. makijażu czy golenia.

Do wnętrz, w których dominuje biel lub chłodna kolorystyka, zaleca się oświetlenie łazienkowe posiadające barwę od 4000 do 6500 K. Dla łazienek z ciepłą kolorystyką najodpowiedniejsza będzie barwa światła wynosząca 2700-3500 K. Stosowanie się do wymienionych wytycznych wpłynie na podniesienie funkcjonalności każdej łazienki. W niektórych przypadkach wystarczy jedynie zmiana barwy światła, by wykonywanie codziennej kosmetyki i higieny było komfortowe dla każdego domownika.

Szukasz odpowiedniego oświetlenia do łazienki? Zależy Ci, by lampka nad lustro była nie tylko atrakcyjna, ale również funkcjonalna? Zapoznaj się z ofertą sklepu LazienkiABC.pl i zdecyduj się na lampy do łazienki, które nadadzą nowo zaaranżowanemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Znajdziesz u nas kinkiety, lampy wiszące do łazienki czy oświetlenie ledowe. Postaw na oryginalne i modne oświetlenie, które zapewni komfort i wygodę podczas codziennej pielęgnacji.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}