Szukanie zaawansowane
Wyniki Twojego wyszukiwania

Jak urządzić pokój dla dziecka w wieku szkolnym?

Dodany przez ASK 6 listopada 2018
| Bez kategorii
| 0

Wszystkie dzieci każdego dnia tworzą swój własny świat i zależy im ta tym, aby rodzice szanowali ich prywatną przestrzeń. Zobacz, jak urządzić pokój dziecka w wieku 6-12 lat z myślą o potrzebach malucha.

Niestety wciąż są rodzice, którzy nie wsłuchując się to, co dziecko ma do powiedzenia, są przekonani o tym, że doskonale wiedzą, czego potrzebuje ich maluch i nikt nie musi mówić im, co mają robić. I choć prawdą jest, że rodzice doskonale wiedzą, co jest najlepsze dla ich dzieci, to niestety często zapominają o najważniejszym – nie chcą dowiedzieć się, co ich pociechy tak naprawdę mają im do powiedzenia. Na szczęście w ostatnich latach zaczęło się to zmieniać. Świadome rodzicielstwo zyskało na popularności i dorośli coraz chętniej wsłuchują się w realne potrzeby i pragnienia dzieci a nie w te, które rodzice bez konsultacji z maluchami uznały za pewnik. Uszanuj indywidualizm dziecka i dowiedz się, jak urządzić pokój dziecka w wieku szkolnym.

Pokój dziecka w wieku szkolnym – jak urządzić?

Uszanuj indywidualizm malucha

Nawet jeśli wiemy, czego potrzebuje nasze dziecko, nie zapomnijmy zapytać go, czego ono tak naprawdę chce. To, że rodzicom podoba się pokój w pirackim stylu bo taki ma syn sąsiadki nie oznacza, że innemu dziecku taki wystrój też musi się podobać. Każde dziecko jest inne, każde ma inne potrzeby, preferencje, zainteresowania i przede wszystkim inny charakter. Dlatego zanim zabierzemy się za radykalny krok, jakim jest zmiana aranżacji w dziecięcym pokoju posłuchajmy, co do powiedzenia mają nam nasze dzieci. W końcu ma być to pokój dziecka, nie pokój rodziców czy malucha z sąsiedztwa.

Wybierz odpowiednie tapety

Gładzie w dziecięcym pokoju nie sprawdzą się dobrze, bowiem są nietrwałe i okazują się być mało odporne na uszkodzenia mechaniczne i wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Jeśli chcemy trwałych i solidnych rozwiązań, zdecydujmy się na sprawdzone tapety ścienne. Niedrogie tapety możemy kupić zarówno w wybranym sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie Internetowym, na przykład pod adresem tapeciarz.pl, gdzie znajdziemy naprawdę piękne tapety do dziecięcego pokoju, a także do wielu innych pomieszczeń, w których będą prezentować się równie zjawiskowo.

Zdecyduj się na solidne meble

Instynkt samozachowawczy dziecka w wieku przedszkolnym jeszcze nie jest na tym poziomie, na którym znajduje się instynkt samozachowawczy osoby dorosłej. Wynika z tego, że dzieci najzwyczajniej w świecie ze swojej natury są nieostrożne. Cierpią na tym zwłaszcza meble w dziecięcym pokoju, które każdego dnia zostają narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chcemy, aby dziecięce meble naszej pocieszy służyły naprawdę długo, kupujmy tylko takie modele, których jakość nie pozostawia żadnych wątpliwości co do ich trwałości.

Wybierz designerskie dodatki

Decydując się na dodatki do dziecięcego pokoju, nie przesadź z ich ilością. Zbyt duża ilość ozdób będzie rozpraszać uwagę malucha i uniemożliwi mu skupienie się na nauce. Kiedy aranżacja pokoju będzie już prawie gotowa, ogranicz dodatki do minimum – pokój zyska wyjątkowy charakter, a maluch w czasie wykonywania zadań domowych nie straci koncentracji.