Wyniki Twojego wyszukiwania

Jak sprytnie poradzić sobie z liśćmi spadającymi na nasz ogródek

Dodany przez ASK 30 września 2019
| Bez kategorii
| 0

Właściciele ogrodów co roku stają przed problemem spadających liści. Zalegają one pod drzewami, wiatr rozwiewa je po całym ogrodzie, a kiedy przychodzą deszcze i pierwsze przymrozki, liście gniją i zamieniają się w nieestetyczną masę. Jak poradzić sobie z tym corocznym jesiennym problemem?

Spadające liście to naturalny element krajobrazu w jesiennym ogrodzie. Mogą one zostać wykorzystane do użyźniania gleby oraz zabezpieczenia roślin przed mrozem. Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle warto się ich pozbywać.

Wszystko zależy od przeznaczenia naszego ogrodu. Jeżeli jest on elementem działki położonej w pobliżu lasu, pozostawienie liści doskonale użyźni glebę. Jeżeli jednak korzystamy z ogrodu na co dzień i ma on charakter funkcjonalny, musimy pozbyć się liści. Jak to zrobić w najsprytniejszy sposób?

Czy grabienie jest jedynym rozwiązaniem?

Grabienie liści jest istotnym procesem, szczególnie jeżeli zależy nam na estetyce trawnika. Wówczas musimy zebrać je w taki sposób, aby nie ograniczały dostępu słońca do trawy. Dobrze także usunąć je z tarasów i ścieżek, ponieważ mokre liście zwiększają ryzyko poślizgnięcia się i wypadku. Zgrabienie liści w jednym miejscu zapobiega także rozpowszechniania się pasożytów drzew. Wiele osób rozważa palenie liści na posesji, jednak należy pamiętać, że jest to postępowanie zabronione prawnie i można otrzymać za nie spory mandat.

Pozostaje nam więc grabienie liści. Jednak każdy właściciel ogrodu wie, że jest to zajęcie mozolne, czasochłonne oraz wymagające sporej siły fizycznej. Szczególnie jeżeli jesteśmy właścicielami dużego ogrodu, do zgrabienia liści potrzeba kilku osób, a zwykle i tak jest to kwestia paru dni. Warto wiedzieć, że nie jesteśmy skazani na manualne grabie. Tak jak to bywa w XXI wieku, z pomocą przychodzi technika.

Odkurzacz oraz dmuchawa do liści – jak działają te urządzenia i czy warto się w nie wyposażyć?

Przy pomocy specjalnego odkurzacza ogrodowego możemy pozbyć się liści dużo szybciej niż tradycyjnymi metodami.

Jak to działa? Liście zostają zdmuchnięte, a finalnie wessane do specjalnego worka. Wiele odkurzaczy ogrodowych wyposażonych jest w funkcję dmuchawy. Czym dokładnie jest dmuchawa do liści? Jest to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które możemy wykorzystać do zdmuchiwania dużej ilości liści na raz. Nowoczesne dmuchawy doskonale radzą sobie także z mokrymi liśćmi oraz innymi elementami, takimi jak trawa. To urządzenie służy nie tylko do przesuwania dużych ilości liści, ale także do uch podsuszania. Kilka opcji znajdziesz pod tym adresem – https://mtdsklep.pl/dmuchawy-odkurzacze-do-lisci.html .

W sklepach ogrodowych oraz w internecie mamy do wyboru dmuchawy do liści zasilane w różny sposób, między innymi spalinowe, akumulatorowe i elektryczne. Istnieją także wielofunkcyjne odkurzacze ogrodowe, wyposażone w funkcję dmuchawy. Dzięki nowoczesnej technologii możemy w prosty sposób usprawnić naszą pracę w ogrodzie i z łatwością poradzić sobie z nadmiarem spadających jesienią liści. Inwestycja w dobrej klasy narzędzia na pewno zwróci się w postaci oszczędzonego czasu oraz energii, którą możemy przeznaczyć na inne aktywności.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}