Wyniki Twojego wyszukiwania

Jak nie przepłacić za mieszkanie

Dodany przez ASK 2 września 2020
| Bez kategorii
| 0

Lokalizacja ma ogromne znaczenie

Nie ulega wątpliwości, że podczas wyboru mieszkania, mnóstwo osób kieruje się lokalizacją. Co może mieć znaczenie? Najczęściej jest to odległość od miejsca pracy. Warto mieć jednak na uwadze, że w przyszłości pracę możesz zmienić. Zmianie ulec może także siedziba biura, dlatego nie powinien być to jedyny czynnik decydujący o lokalizacji. Na co więc powinieneś zwrócić uwagę? Przede wszystkim na rozbudowaną sieć dróg, bezpieczeństwo okolicy czy bogatą infrastrukturę handlowo-usługową. Dla rodzin istotna będzie także odległość do najbliższej szkoły. Mieszkania położone w centrum  niekoniecznie okażą się dobrym wyborem. Wątpliwa jest w tym przypadku wystarczająca dostępność miejsc parkingowych, a poszukiwania miejsca do zaparkowania każdego dnia może wystarczająco wyprowadzić z równowagi. Ponadto, mieszkania położone dalej od centrum Wrocławia zazwyczaj cechuje niższa cena.

Metraż – im mniejszy tym taniej?

Co do zasady, to owszem – mniejsza mieszkania zazwyczaj są tańsze. Co jednak ciekawe, im większa powierzchnia, tym niższa cena za m2. Niekiedy warto wybrać mieszkanie 4-pokojowe niż te składające się z 3 pokoi, ponieważ różnica w cenie może okazać się niewielka. Jeśli jednak kupujesz mieszkanie w celach inwestycyjnych, to lepszym krokiem będzie wybór mniejszej powierzchni. Najłatwiej wynająć, a także sprzedać mieszkanie dwupokojowe. Pomyśl zatem o takim zakupie, jeśli nie kupujesz mieszkania na cele mieszkaniowe.

Które piętro wybrać?

Musisz wiedzieć, że wybór piętra także ma duży wpływ na ostateczną cenę Twojego mieszkania. Najtańsze mieszkania to przeważnie te położone na 1 piętrze. Mniejszą popularnością cieszą się także lokale usytuowane na piętrze ostatnim. Obniżka ceny następuje zazwyczaj dopiero po pewnym czasie, dlatego takie oferty warto obserwować. Zdarza się również, że deweloper zamiast obniżki ceny proponuje dodatkowe bonusy, np. w postaci darmowego miejsca parkingowego.

O cenie nieruchomości decyduje również jej metraż. Co ciekawe, im mieszkanie mniejsze, tym więcej zapłacimy za metr kwadratowy. Nie oznacza to jednak, że lepiej kupić duży lokal, a zrezygnować z małej kawalerki. Gdy nie potrzebujemy sporego mieszkania, warto wybrać to o mniejszym metrażu. To przyszłościowy zakup, ponieważ takie lokale najlepiej się wynajmują i sprzedają.

Wycena nieruchomości – czy warto zamówić?

Nie chcesz przepłacić za mieszkanie? Być może dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług specjalisty, który wyceni nieruchomość, jaką zamierzasz nabyć. W tym celu należy skonsultować się z rzeczoznawcą majątkowym. Jest to osoba, który określa precyzyjnie, ile dane lokum powinno kosztować. Musisz mieć jednak na względzie, że za taką usługę musisz zapłacić przynajmniej kilkaset złotych. Niemniej, w przypadku, gdy korzystasz z biura nieruchomości, poproś od razu o wycenę mieszkania.

Zakup mieszkania to poważna inwestycja. Ostateczna cena zależna będzie od wielu czynników. Na jej wysokość ma także stan mieszkania. Najdroższe są nieruchomości oddawane pod klucz, jednak w Polsce stanowią one rzadkość. Zazwyczaj będziesz miał do czynienia z mieszkaniami w stanie deweloperskim. Pamiętaj, że przesadnie niska cena powinna budzić wątpliwości.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}