Wyniki Twojego wyszukiwania

Jak malować meble kuchenne? Praktyczne porady krok po kroku

Dodany przez ASK 17 maja 2019
| Bez kategorii
| 0

Malowanie mebli kuchennych to ekonomiczne, szybkie i wbrew pozorom nietrudne zadanie. Z artykułu dowiesz się, o czym powinieneś pamiętać, by zmienić wnętrze swojej kuchni.

Jaki kolor mają mieć meble?

Nie rzucaj się na głęboką wodę – nim przystąpisz do działania, zbierz inspiracje. Możesz sięgnąć po magazyny wnętrzarskie, zrobić research w Internecie, przypomnieć sobie kuchnię swoich znajomych, która Ci się spodobała. Zapoznaj się z najnowszymi trendami i paletami kolorów polecanymi na ten rok. Przynieś do domu próbkę i przyłóż ją do ściany, by ocenić, jak wybrany kolor prezentuje się w świetle Twojego mieszkania. Warto także sprawdzić, czy współgra z kolorami dużego sprzętu AGD. Jeżeli we wnętrzu chcesz stworzyć wystrój w określonym stylu, wybieraj spośród barw spójnych z nim. W kuchni o dynamicznej aranżacji nie sprawdzi się ecru. Natomiast piękna kuchni sielskiej nie podkreśli kolor czerwony. Poświęć na ten wybór odpowiednią ilość czasu, by efekt naprawdę Cię zadowolił.

Malowanie mebli kuchennych – jak się przygotować?

Malowanie mebli tradycyjnie zaczynamy od użycia innych narzędzi niż pędzel i wałek. Chwyć w dłonie śrubokręt lub wkrętarkę i oddziel fronty od zawiasów. Następnie odkręć gałki i uchwyty. Przenieś elementy przeznaczone do malowania w miejsce, gdzie wygodnie będzie ci pracować i możesz pozostawić elementy do schnięcia.

Precyzyjne czyszczenie i matowienie

Kolejny, istotny krok to oczyszczenie powierzchni, którą będziesz malować. W kuchni panują specyficzne warunki, dlatego dokładnie przemyj fronty – tak, by nie pozostał na nich osad z tłuszczu i kurzu. Odtłuszczanie możesz przeprowadzić wodą z domieszką płynu do naczyń lub sody oczyszczonej. Gdy oczekujesz najlepszego efektu i pełniejszej zgodności chemicznej, sięgnij po środki czyszczące przygotowywane przez producenta farby, na którą się zdecydujesz. Po pozbyciu się osadu związanego z codziennym użytkowaniem kuchni zadbaj o przeszlifowanie powierzchni i oczyszczenie jej z pyłu.

Jaki produkt do malowania wybrać?

W zależności od tego, z jakiego materiału wykonane są fronty szafek, które chcesz odświeżyć, możesz zdecydować się na emalię, lakier lub bejcę. Emalia jest najbezpieczniejszym wyborem, który dobrze pokryje nawet delikatnie zmatowione powierzchnie – te naturalne, czyli drewniane i fornirowane, a także zwykłe płyty. Lakier oraz bejca będą pięknym wykończeniem dobrze oszlifowanych frontów drewnianych – w tym przypadku konieczne będzie użycie mechanicznej szlifierki.

Specjalną serię farb poświęconą dekorowaniu mebli przygotowała marka Beckers. Farby takie, jak Beckers Designer Universal tworzą trwałą powłokę na powierzchni mebli. Doskonale trzymają się podłoża i zapewniają dobre krycie już po pierwszym malowaniu – co jest szczególnie istotne, jeżeli posiadamy małą przestrzeń i chcemy zakończyć remont w 1 dzień. Bogata gama kolorów sprawi, że kuchnia zyska atmosferę, o jakiej marzymy.

Jak malować meble kuchenne?

Fronty szafek często bywają niejednolite i mają zakamarki, do których dotrzemy wyłącznie z pomocą pędzla. Malowanie będzie szybkie i przyjemnie, kiedy przygotujemy zarówno miękkie pędzle – które nie pozostawią śladów – jak i wałki, które najlepiej kryją gładkie powierzchnie. Farbę nalej do specjalnego pojemnika, który umożliwia równomierne rozprowadzanie farby na wałku i dozowanie jej zawartości na pędzlu. Dzięki temu unikniesz zacieków i uzyskasz gładką jednolitą powierzchnię na malowanych meblach.

Tych kilka prostych zasad sprawi, że malowanie mebli kuchennych zaskoczy Cię pięknym efektem. Dobrze zorganizowana praca stanie się czystą przyjemnością!

beckers.pl

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}