Wyniki Twojego wyszukiwania

Inwestycje deweloperskie w Katowicach: akcent na wysoki standard wykonania

Dodany przez ASK 6 czerwca 2019
| Bez kategorii
| 0

Stereotyp głosi, że inwestycje deweloperskie – nie tylko te realizowane w Katowicach, ale w całej Polsce – nie grzeszą jakością. To na szczęście tylko mit, o czym można się przekonać analizując aktualną sytuację na rynku mieszkaniowym. Deweloperzy nie mogą sobie pozwolić na bylejakość, ponieważ nabywcy oczekują bardzo wysokiego standardu, za który są skłonni odpowiednio zapłacić. Stąd nowe inwestycje charakteryzują się nie tylko ciekawą architekturą, ale także – a może przede wszystkim – spełnianiem rygorystycznych norm jakościowych. Bardzo dobrze widać to na przykładzie budowanego obecnie osiedla w Katowicach, Bardowskiego 1.

Materiały budowlane najwyższej jakości

Bardowskiego 1 to inwestycja realizowana przez renomowanego dewelopera, firmę TDJ Estate. Jej wcześniejsze projekty zebrały bardzo dobre recenzje wśród nabywców, stąd inwestorzy szukający nowego mieszkania w Katowicach często w pierwszej kolejności analizują ofertę właśnie tego inwestora.

Bardowskiego 1 to o tyle ciekawy projekt, że mamy tutaj do czynienia z kameralną inwestycją, na którą składają się zaledwie cztery budynki ze 150 mieszkaniami. To duży atut z punktu widzenia osób, które mają dość betonowych molochów, chcą zamieszkać w przyjaznym sąsiedztwie i cichej okolicy. Inwestycja powstaje na osiedlu Witosa, czyli w zielonej części Katowic. Jest świetnie skomunikowana z centrum miasta, jednocześnie zapewniając mieszkańcom bliski kontakt z przyrodą.

Skupmy się jednak na kwestiach czysto technicznych. Pod tym względem Bardowskiego 1 jest jedną z najlepiej przygotowanych inwestycji w Katowicach. Deweloper od początku postawił na bezkompromisową jakość wykonania. Budynki powstają z wykorzystaniem najnowocześniejszych i – co równie ważne – energooszczędnych materiałów. Dzięki temu przyszli mieszkańcy będą mogli się cieszyć niskimi rachunkami za ogrzewanie i znakomitym komfortem termicznym, zarówno zimą, jak i latem.

Warto przy tym wspomnieć, że Bardowskiego 1 zostanie przyłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Nie jest to wcale standardem w przypadku nowych inwestycji deweloperskich w Katowicach. Takie rozwiązanie gwarantuje przystępne koszty eksploatacji mieszkań, a przede wszystkim pewność stałych dostaw energii cieplnej.

Krzywe tynki można włożyć między bajki

W Internecie roi się od historii osób, które odbierając mieszkanie od dewelopera dosłownie załamywały ręce. Duża część tych relacji pochodzi jednak z czasów, gdy rzeczywiście tempo prac miało priorytet nad ich jakością. Obecnie – w większości przypadków – wygląda to zupełnie inaczej.

Nabywcy mieszkań na miniosiedlu Bardowskiego 1 odbiorą klucze do lokali z wykonanymi tynkami gipsowymi, a w pomieszczeniach mokrych – cementowo-wapiennymi. Ściany i sufity będą w pełni przygotowane do malowania, tapetowania czy naniesienia tynków ozdobnych. Wcześniej zrealizowane inwestycje TDJ Estate dowodzą, że inwestor, jak i jego podwykonawcy, przykładają ogromną wagę do jakości wykończenia mieszkań.

W budynkach wielorodzinnych bardzo częstym problemem jest słaba izolacja akustyczna, co oczywiście negatywnie odbija się na komforcie mieszkańców. Rozwiązanie jest stosunkowo proste, o ile deweloper zechce je zastosować. W każdym mieszkaniu na Bardowskiego 1 wykonawca ułoży pod posadzką warstwę izolacji ze styropianu.

O tym, że osiedle to jest inwestycją przeznaczoną nawet dla najbardziej wymagających nabywców, świadczy również fakt zastosowania markowej stolarki okiennej i drzwiowej. W cenie mieszkania uwzględniono drzwi wejściowe firmy Porta. Okna spełniają standard energooszczędny, gwarantując perfekcyjną szczelność. Dla komfortu mieszkańców i zapewnienia prawidłowej wentylacji pomieszczeń w oknach pokojowych zostaną zamontowane nawiewniki.

Każde mieszkanie na Bardowskiego 1 posiada balkon lub taras. W cenie deweloper wykończy ich powierzchnię mrozoodpornymi płytkami gresowymi. To oznacza brak problemów z pękaniem okładziny, a także gwarantuje wysokie walory estetyczne.

Niezawodne instalacje

O jakości inwestycji deweloperskich świadczy nie tylko to, co mogą zobaczyć nabywcy, ale także wszystko, co jest ukryte pod warstwami betonu. Tutaj nie ma miejsca na przesadne oszczędności, bo te prędzej czy później się zemszczą.

W przypadku Bardowskiego 1 deweloper zdecydował się na sprawdzone rozwiązanie, czyli wykonanie instalacji sanitarnych i centralnego ogrzewania z rur z tworzywa. Zostaną one poprowadzone w posadzce. W standardzie deweloperskim znajdują się również kompletne instalacje elektryczne zakończone osprzętem. Dodatkowym atutem tej katowickiej inwestycji deweloperskiej są wideodomofony w każdym mieszkaniu, które podniosą komfort i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Warto również rzucić okiem na części wspólne, czyli klatki schodowe. W każdym budynku przewidziano windę. Ściany klatek zostaną wykończone tynkami i pomalowane. Z kolei na posadzce znajdą się nowoczesne płyty gresowe o właściwościach antypoślizgowych i podwyższonej odporności na ścieranie.

Bardowskiego 1 jest zatem namacalnym dowodem na to, że standard inwestycji deweloperskich w Katowicach został znacznie podniesiony. Co równie ważne, za wysoką jakość nie trzeba przepłacać i można jej oczekiwać w bardzo rozsądnej cenie.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}