Wyniki Twojego wyszukiwania

Domek metalowy czy plastikowy? Sprawdzamy oba modele.

Dodany przez ASK 4 lutego 2020
| Bez kategorii
| 0

Każda osoba, która posiada własny ogród wie doskonale, że domek ogrodowy to bardzo przydatne rozwiązanie, dzięki któremu łatwiej utrzymać porządek oraz ochronić meble i sprzęty ogrodowe przed zniszczeniem i kradzieżą.

Obecnie możemy wybierać spomiędzy szerokiej oferty domków, wśród której znajdują się domki plastikowe oraz metalowe. Który z nich warto wybrać? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie. 

Domek metalowy – solidna i trwała konstrukcja na lata

Pierwszym rozwiązaniem, które możemy wybrać jest domek ogrodowy wykonany z metalu. To jedne z najczęściej wybieranych domków ogrodowych. Nie ma w tym nic dziwnego. Domki wykonane z tego materiału są solidne i trwałe. Zapewniają dobre zabezpieczenie nie tylko przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak wiatr czy deszcz, ale również przed kradzieżą. Z powodzeniem możemy więc przechowywać w nich wartościowe sprzęty takie jak kosiarka ogrodowa lub inne narzędzia. Sprawdzając oferty w internecie możemy zauważyć, że ich ceny są przeważnie niższe od domków plastikowych. Jednak nie tylko cena jest ważna a użyteczność i wytrzymałość. Należy zwrócić uwagę, że domki metalowe wymagają większej troski i zaniedbane mogą niszczyć się szybciej niż plastikowe. Natomiast z drugiej strony są odporniejsze na uszkodzenia i wytrzymalsze jeśli są dobrze osadzone na fundamencie. Jeśli wygląd nie jest motywem przewodnim planowanego zakupu, należy zapoznać się dokładnie z danymi technicznymi domku (rozbudowane informacje dostępne są w sklepach typu Ogrodosfera.pl) i na tej podstawie dokonać wyboru.

 

Domek blaszany Arrow fot. Ogrodosfera.pl

W jaki sposób dbać o domek metalowy by służył przez długi czas?

Niestety, jeśli nie zadbamy odpowiednio o swój domek ogrodowy wykonany z metalu możemy zacząć zmagać się z problemem pojawiającej się rdzy. Dlatego też właściwa konserwacja ma ogromne znaczenie.  Jeśli zdecydujemy się na zakup metalowego domku ogrodowego, powinniśmy pamiętać o tym, by regularnie usuwać z jego dachu leżące na nim liście, które mogą przyczynić się do rozwoju rdzy lub mchu oraz śniegu (może powodować odkształcenia dachu). Możemy również postawić na domek, którego dach ma duży spad – wówczas większość zanieczyszczeń spadnie z niego samoczynnie. Pamiętajmy również o regularnym odnawianiu domku za pomocą specjalnych preparatów do metalu i stali. Dzięki temu będą odpowiednio zabezpieczone.

Domki plastikowe – co warto wiedzieć o ich zaletach?

Osoby, które poszukują ekonomicznych rozwiązań mogą zdecydować się na zakup tańszych domków ogrodowych wykonanych z plastiku. Niższa cena nie jest ich jedyną zaletą. Są lekkie, dzięki czemu możemy przenieść je w inne miejsce. Co więcej, nie musimy martwić się rdzewieniem. Wystarczy strumień wody by usunąć wszystkie zanieczyszczenia, które pojawią się na ścianach lub dachu domku.

Domek z plastiku Duramax fot. Ogrodosfera.pl

Dodatkowe zabezpieczenia domków plastikowych – mogą być konieczne

Niestety, lekkość domków plastikowych jest również ich wadą. Są znacznie mniej odporne na uszkodzenia (zarówno te powstałe z przyczyn naturalnych – np. złamane przez dach gałęzie, jak i będące skutkiem włamania). Z tego powodu nie do końca dobrze sprawdzają się w przypadku gdy chcemy przechowywać w nich wartościowy sprzęt ogrodowy. Możemy jednak zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenie. Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym nawet domek z plastiku może stanowić bezpieczny schowek. Wiąże się to jednak z wyższymi kosztami.

Podsumowując, zarówno domki metalowe, jak i plastikowe mają swoje mocne, jak i nieco słabsze strony. Podejmując decyzję o wyborze domku do swojego ogrodu warto więc wziąć pod uwagę swoje potrzeby, budżet jaki posiadamy oraz to, jakie przedmioty będziemy przechowywać w domku ogrodowym.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}