Szukanie zaawansowane
Wyniki Twojego wyszukiwania

Dlaczego oświetlenie jest istotną częścią aranżacji?

Dodany przez ASK 2 grudnia 2018
| Bez kategorii
| 0

Aranżując przestrzeń trzeba pamiętać, by była funkcjonalna. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie planowanie i rozmieszczenie elementów w pomieszczeniu. Poza tym, ogromne znaczenie dla charakteru całej aranżacji mają dodatki i ozdoby. Wnętrze nabiera wyrazu dzięki zestawieniu barw i odpowiednim dekoracjom. Nie wszyscy przywiązują do tego wagę, ale niezwykle istotne jest również oświetlenie pomieszczenia. Nawet najlepiej rozplanowana przestrzeń przestaje być pozytywnie odbierana, gdy panuje w niej nieznośny półmrok.

Źródła światła

Każde pomieszczenie powinno posiadać kilka źródeł światła. Lampy główne muszą świecić najintensywniej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żyrandoli, które pozwalają na manewrowanie kierunkami padania światła. Można zdecydować się na lampy z jednopunktowe, albo takie, z kilkoma kloszami. Poza tym, trzeba zwrócić uwagę na stopień przyciemnienia światła przez klosz. Intensywne światło powinno znajdować się w najważniejszych miejscach w pomieszczeniu. Przykładowo, w jadalni będzie to miejsce nad stołem, a w kuchni nad blatem. Ponad to, konieczne jest zamontowanie dodatkowych źródeł światła, które pomogą zbudować przyjemną i miłą atmosferę. Najlepiej sprawdzają się kinkiety, albo halogeny. Pośrednie źródła światła doskonale sprawdzają się, gdy chcemy sprawić, że wnętrze będzie jaśniejsze, ale intensywne światło głównych lamp nas drażni.

Ozdobne elementy

Oczywiście, lampy pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Oryginalne klosze i wyszukane kształty lamp potrafią diametralnie zmienić charakter wnętrza. Zarówno główne lampy, jak i dekoracyjne światła, powinny komponować się ze stylem całej aranżacji. Harmonijnie współgrające ze sobą elementy sprawią, że będzie spójna. Kształt lamp w prosty sposób dodają wnętrzu nietuzinkowości. Dlatego nowoczesne lampy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą sprawić, by ich przestrzeń była nieco awangardowa. Wiele interesujących produktów i oryginalnych pomysłów znajduje się na: https://zext.pl/. Firma proponuje szeroki wybór oświetlenia najwyższej jakości. W sklepie dostępne są m.in.: lampy, plafony, oświetlenia punktowe i oprawy dekoracyjne.

Żarówki LED

Przy wyborze oświetlenia warto zwrócić uwagę na sam rodzaj żarówek. Obecnie tradycyjne modele są zastępowane przez energooszczędne LED-y. Jest to rozwiązanie, które posiada wiele zalet i stanowi inwestycję na przyszłość. Dzięki nim, na przestrzeni miesięcy i lat, dom przynosi oszczędności związane ze zużyciem prądu. Poza tym, lampy LED są przyjazne dla środowiska. Oświetlenie w pomieszczeniu to nie tylko oprawa, ale przede wszystkim moc i rodzaj żarówek. Warto więc, wybierać te najlepszej jakości z bardzo długim okresem użytkowania.

Jak widać, oświetlenie pomieszczenia pełni funkcję użytkową i dekoracyjną. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę nie tylko na aspekt wizualny klosza, ale również na obsługiwany typ żarówek. Właściwie rozplanowane oświetlenie naprawdę sprawia, że pomieszczenie jest bardzo przytulne.