Wyniki Twojego wyszukiwania

Dewelopera w Gdańsku – Co warto przemyśleć przed skorzystaniem z oferty?

Dodany przez ASK 29 stycznia 2019
| Bez kategorii
| 0

Z raportu Otodom odnośnie badania preferencji i satysfakcji z zakupu mieszkania na rynku pierwotnym wynika, że mieszkańcy największych miast Polski wolą nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego (aż 68% respondentów). Jak podkreślają badani – w takich mieszkaniach wszystko jest nowe, budynek nie wymaga remontów i samemu można decydować o wystroju wnętrza. O czym warto pamiętać planując zakup nowego lokum?

 

Analiza własnych możliwości i potrzeb

Zanim umówimy się na rozmowę z deweloperem, warto solidnie przeanalizować swoje potrzeby mieszkalne i możliwości finansowe. Raport Otodom potwierdza, że dla większości nabywców kryteriami mającymi największy wpływ na podjęcie decyzji są: cena, lokalizacja oraz powierzchnia nieruchomości. W następnej kolejności rozważana jest liczebność pokoi i rozkład pomieszczeń, a także dogodność komunikacyjna.

Na co nabywcy zwracają uwagę kupując mieszkanie od dewelopera w Gdańsku?

Mieszkańcy Gdańska przykuwają największą wagę do ceny i lokalizacji nabywanej nieruchomości. Co ciekawe, powierzchnia mieszkania/domu okazuje się dla Gdańszczan mniej istotna. Wybierając odpowiednią lokalizację przyszłego mieszkania warto przejrzeć także Ranking Dzielnic Otodom, w którym mieszkańcy danej części miasta dzielą się swoimi spostrzeżeniami odnośnie okolicy, w której żyją.

Wybór właściwego dewelopera w Gdańsku

Zanim udamy się do biura nieruchomości, warto wstępnie obrać lokalizację swego przyszłego mieszkania, gdyż nie każdy deweloper będzie oferował mieszkania w różnych dzielnicach miasta. Ponadto, przy wyborze wiarygodnego dewelopera w Gdańsku pomocne mogą okazać się także opinie znajomych, którzy kupowali w ostatnim czasie mieszkania z rynku pierwotnego. Spośród największych miast Polski, to właśnie w Trójmieście połowa nabywców jest pewna, że poleciłaby swojego dewelopera znajomym czy rodzinie. Dla porównania, takiego samego zdania jest jedynie 13% Wrocławian i 19% Krakowian. Trójmiasto wypada więc całkiem optymistycznie pod kątem zadowolenia usług deweloperskich. Kupno domu czy mieszkania to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Jej podjęcie wymaga czasu i zastanowienia. Przed wizytą u dewelopera warto solidnie rozważyć swoje potrzeby mieszkalne.

http://blog.otodom.pl/wp-content/uploads/2018/08/Badanie-klientów-rynku-pierwotnego.pdf

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}