Wyniki Twojego wyszukiwania

Daszek nad drzwi? Sprawdźmy czy warto!

Dodany przez ASK 22 maja 2020
| Bez kategorii
| 0

Zastanawiasz się, jak przysłonić wejście do domu przed deszczem oraz wiatrem? Jednym ze sposobów może być montaż daszka, który oprócz funkcji praktycznej, będzie pełnił również rolę dekoracyjną. Zobacz, jaki daszek nad drzwi, może Ci się przydać!

Wejście do domu to dość newralgiczny punkt całego budynku. Jeśli nie będzie odpowiednio wykończone to nie tylko naraża nas – jako właścicieli na wpadanie do domu zimnego powietrza, ale również deszczu oraz śniegu. To dlatego, jednym z najczęściej montowanych elementów konstrukcyjnych nad wejściem – jest daszek. Dlaczego warto go kupić?

Witryna sklepowa zadaszona daszkiem Aquila fot. Ogrodosfera.pl

Odpowiednio wykonany daszek to nowoczesna dekoracja!

To prawda, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę współczesną ofertę tych produktów. Daszki nad drzwi są najczęściej malowane proszkowo na kolor czarny, grafitowy lub szary oraz wypełnienia w postaci szkła lub poliwęglanu. Taki nowoczesny element pasuje praktycznie do każdego rodzaju elewacji. Przyjemnie skomponuje się z dekoracyjnym drewnem, ale również z dowolna kolorystyką.

Daszek będzie również ciekawym elementem dekoracyjnym, jeśli dobierzemy do niego podobne przeszklenie tarasu lub materiał przysłaniający taras.

Kiedy przydaje się daszek nad drzwi? 

W różnych sytuacjach. Przede wszystkim jednak pozwala na przyjmowanie gości w odpowiedni sposób, kiedy pada deszcz lub śnieg. Wchodzimy do domu najpierw otrzepując nadmiar wilgoci na progu, zyskujemy również miejsce do odłożenia mokrego obuwia lub parasola.

Jeśli mamy w domu psa to na zadaszonym progu, łatwiej jest nam również wytrzeć mu łapy, by nie wchodził zmoczony bezpośrednio do domu.

Daszek to także osłona od wiatru, a także od nadmiaru padających liści. Wystarczy je natomiast usunąć kilka razy w sezonie miotłą, by daszek cały czas pozostawał czysty.

Co ważne, daszek z niemal transparentnym przykryciem, nie będzie powodował przyciemnienia korytarza. To szczególnie ważne, gdy w swoim domu, bardzo zależy Ci na uzyskaniu przestronności oraz jasności, już od przedsionka.

Pamiętajmy, że nie wszystkich przyjmowanych interesantów, zawsze zapraszamy do środka. Niekiedy trzeba przyjąć kuriera, listonosza lub inną osobę na ganku. Wówczas daszek, pozwala nam na przeprowadzanie swobodnej rozmowy niezależnie od pogody i warunków zewnętrznych.

Daszek Lucida fot. palram.pl

Co jeszcze warto wiedzieć o daszkach nad drzwi?

Daszki chronią nas także przed promieniami słonecznymi, blokując dopływające promienie UV. To ważne, jeśli zależy Ci na ochronie przeciwsłonecznej.

Daszki wykonane w nowoczesnej technologii są wyjątkowo odporne na pękanie, ale także powstawanie przebarwień oraz wszelkiego rodzaju odkształcenia.

Jeśli wybierzesz model z rynną to deszczówka oraz topniejący śnieg, będą odprowadzane na boki, tym samym, nie musisz obawiać się, że zniszczy się Twoja elewacja.

To ważne, jeśli chcesz, by Twój dom, jeszcze długo po wykonanym remoncie elewacji, prezentował się nienagannie, ale też trzymał się w solidnej konstrukcji.

Zastanawiasz się, jaki daszek będzie dla Ciebie? Wybierz produkt nowoczesny, solidny i taki, który przygotowano do samodzielnego montażu. Zaoszczędzisz na pracy fachowców!

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}