Szukanie zaawansowane
Wyniki Twojego wyszukiwania

Czym są samoobsługowe magazyny i dlaczego warto z nich korzystać

Dodany przez ASK 15 kwietnia 2019
| Bez kategorii
| 0

Self storage, czyli magazynowe obiekty samoobsługowe, od lat cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych, ale również w naszym kraju coraz więcej ludzi korzysta z tego typu usług. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość przechowania różnych rzeczy, co jest bardzo pomocne np. podczas przeprowadzki, kiedy trzeba w bezpiecznym miejscu przechować część swojego dobytku.

Jak to działa? 

Samoobsługowe magazyny można znaleźć w każdym z większych polskich miast, jak np. Wrocław, Poznań czy Warszawa. W tego typu miejscu klient ma możliwość wynajęcia dowolnej komórki magazynowej, na taki okres czasu, jaki mu pasuje, o tym jak długo rzeczy będą tam przechowywane każdy decyduje indywidualnie. Co jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko podczas przeprowadzki, ale też dla mniejszych i większych przedsiębiorców, którzy nie chcą zagracać służbowych pomieszczeń. Do wynajęcia są mniejsze komórki, które znajdują się w głównym magazynie, a do przechowania rzeczy o większych gabarytach, jak np. meble – możemy skorzystać z usługi wynajmu dużego pomieszczenia. Do wynajętego magazynu mamy dostęp przez całą dobę, ponieważ każdy klient dostaje swój indywidualny kod, który umożliwia wejście na teren przechowalni. 

Jak wynająć taki magazyn?

To wcale nie jest trudne! Wystarczy znaleźć magazyn w naszym mieście lub jak najbliżej niego, a następnie wybrać rozmiar powierzchni, która nas interesuje. Jeżeli już go znaleźliśmy, wystarczy wypełnić formularz na stronie. W dokumencie tym możemy też sami zdecydować o formie płatności. Dodatkowym plusem jest to, że możemy skorzystać z dodatkowej opcji zakupu zabezpieczeń takich jak kłódka. 

Kiedy warto skorzystać z samoobsługowego magazynu?

Wtedy, kiedy nie wiemy, co zrobić z rzeczami, które nie są nam teraz potrzebne. Podczas remontu czy przeprowadzki zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużo nagromadziliśmy przez lata. Część, co prawda, pójdzie na śmietnik, ale co zrobić np. z artykułami czy różnymi sprzętami domowego użytku, które jeszcze będą nam potrzebne? Wtedy warto skorzystać z usług self storage i przechować nasze rzeczy w bezpiecznym miejscu. Dodatkowym plusem jest to, że nie musimy się martwić o to, w co bezpiecznie spakować nasz dobytek. Oddziały, które wynajmują takie magazyny, prowadzą również sklepy, w których dostaniemy wszystko, co będzie do tego potrzebne jak np. kartony w wielu rozmiarach. Na nasze życzenie zostaną one dostarczone bezpośrednio do domu czy mieszkania. Jest to bardzo wygodna opcja, która oszczędza dużo czasu, co jest przecież bardzo ważne. Oczywiście nie tylko osoby prywatne mogą wynająć magazyn tego typu, bo z takiego rozwiązania korzysta też wielu przedsiębiorców, którzy nie chcą zagracać służbowych pomieszczeń. 

Czy to naprawdę jest bezpieczne? 

Jeśli są tacy, którzy chcieliby skorzystać z opcji samoobsługowego magazynu, ale się wahają, czy to na pewno bezpieczne – można ich uspokoić. Przestrzenie tego typu są chronione alarmem i w 100% bezpieczne. Nie dostanie się tam nikt nieupoważniony, więc nasze artykuły mogą tam leżeć spokojnie, dopóki nie zechcemy z nich skorzystać.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na https://www.lessmess.storage/pl/