Szukanie zaawansowane
Wyniki Twojego wyszukiwania

Cięcie cegieł i betonu

Dodany przez ASK 10 stycznia 2019
| Bez kategorii
| 0

Jaka piła do cięcia betonu

Prace przy cięciu betonu należą do prac specjalistycznych. Maszyny używane do cięcia takich materiałów to sprzęt przeznaczony przede wszystkim dla firm budowalnych czy rozbiórkowych. Jaka powinna być piła do cięcia betonu? Przede wszystkim wytrzymała. Musi wytrzymywać trudne warunki pracy na budowie oraz zapewniać wydajność cięcia, aby nie opóźniać, a co gorsze, nie zatrzymywać prowadzonych prac.

W jaką maszynę zainwestować?

Do cięcia betonu przeznaczone są przecinarki stolikowe, które mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Cięcie odbywa się na sucho. Stolik wyposażony w kółeczka ułatwia przenoszenie maszyny między różnymi punktami wykonywania prac. Podobną funkcje spełniają także stabilne i niezwykle łatwe podczas składania podstawy piły.

Szeroką ofertę produktów tego typu można znaleźć w asortymencie Husqvarny – marki, która od lat zajmuje się produkcją specjalistycznego sprzętu do cięcia materiałów trudnych. Husqvarna oferuje piły stolikowe zasilane silnikami o bardzo wysokiej mocy, a także tarcze diamentowe przeznaczone do przecinarek stolikowych.

Po co tarcza diamentowa

Tarcze diamentowe do przecinarek stolikowych zostały zaprojektowane  z myślą o cięciu materiałów bardzo twardych, takich jak glazura, ścierne cegły czy płyty betonowe o małej gęstości. Tarcze diamentowe przystosowane są do bardzo intensywnej pracy w najtrudniejszych warunkach. Podczas ich produkcji Husqvarna wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie. Aby zadbać o komfort użytkowania, stworzone zostały również tarcze diamentowe, które redukują poziom hałasu nawet o 50%.

Maszyny przenośne

Przecinarki stolikowe są maszynami, które bez problemu przetransportujemy z miejsca w miejsce. Ich rozkładanie i składanie jest niezwykle proste. Jednocześnie wytrzymała rama i wbudowane prowadnice zapewniają pile sztywność i bardzo dobrą stabilność nawet w trudnych warunkach pracy. Husqvarna TS 400 F, dzięki składanym nogom może być bez problemu obsłużona przez jedną osobę. Warto wspomnieć, że jest to sprzęt do cięcia wszelkich rodzajów cegieł i bloków budowlanych. Głębokość cięcia w jej przypadku wynosi 125 mm przy cięciu jednostronnym, a po obróceniu materiału nawet do 250 mm. Może być używana również do ciecia wgłębień czy cięcia pod kątem 45 st.