Wyniki Twojego wyszukiwania

7 kryteriów, którymi warto kierować się podczas wyboru nowego łóżka do sypialni

Dodany przez ASK 18 maja 2020
| Bez kategorii
| 0

Dobry sen ma działanie odświeżające i energetyzujące. Dlatego wybór materaca jest dość ważnym wyzwaniem zakupowym. Nowe łóżko powinno spełniać standardy funkcjonalności i wygody. W końcu to w dużej mierze od niego zależy jakość snu. Jeśli planujesz nabyć nowy materac, poświęć trochę czasu na poczytanie o kilku ważnych rzeczach, które powinieneś wiedzieć przed zakupem.

Po pierwsze: skup się na własnym komforcie

Istotną kwestią jest własny poziom wygody. Nawet jeżeli zdecydujesz się na zakup najdroższego materaca, wcale nie musisz być z niego w 100% zadowolony. Zastanów się nad tym, który materac najlepiej będzie Ci odpowiadać. Jaki powinien mieć stopień twardości? Jaki rozmiar? Z czego powinien być wykonany? Co wybrać: łóżko tapicerowane czy proste drewniane?

Po drugie: nie szukaj materaca dobrego dla wszystkich

Weź pod uwagę, że komfort podczas snu jest sprawą dość indywidualną. Jedni wolą wypoczywać na bardziej twardym podłożu, inni zaś ponad wszystko cenią sobie miękkość. Dla jednych łóżko z regulowanym stelażem to absolutne minimum, inni zaś zadowolą się prostym stelażem bez opcji regulacji. Każdy ma inne oczekiwania względem materaca, dlatego też przy zakupie powinien on odpowiadać przede wszystkim Tobie. Pamiętaj, aby poszukać najlepszego dla siebie materaca, a nie produktu, które eksperci uważają za najlepsze na rynku. Szeroki wybór rozwiązań czeka na Ciebie tutaj https://senpo.pl/lozka/.

Po trzecie: znajdź rozmiar odpowiedni do swoich potrzeb

Jeśli w nocy często wiercisz się, przyjmujesz niestandardowe pozycje i jesteś niespokojny w czasie snu, lepiej wybierz większy materac. Masz wtedy pewność, że nie spadniesz z łóżka. Jeśli zaś zamierzasz korzystać z materaca wraz z żoną czy partnerką, zdecyduj się na szerszy model dla obopólnego komfortu. Rozmiar 160×200 to minimum w przypadku dwóch dorosłych osób.

Po czwarte: przetestuj materac jeszcze przed zakupem

Sklepy stacjonarne dysponują materacami testowymi, na których można swobodnie się położyć, by sprawdzić, że na pewno dany model Ci odpowiada. Dobrym pomysłem jest też przyjrzenie się przekrojom materaców, dzięki którym można łatwo zrozumieć, z czego i w jaki sposób są tak naprawdę zbudowane.

Po piąte: poznaj oznaczenia dotyczące twardości materaca

Standardy oznaczeń materaców oscylują wokół H1-H4, z czego H1 oznacza najbardziej twardy typ, zaś H4, znajdujący się na drugim biegunie, najbardziej miękki. Nie kieruj się jednak bezwzględnie cyferkami przy metce, gdyż może okazać się, że wbrew ogólnym zaleceniom dla Twojego kręgosłupa i pleców najlepszy jest całkiem inny rodzaj twardości niż mogłoby się początkowo wydawać. Pamiętaj tylko, że zbyt miękki materac nie podeprze dostatecznie dobrze Twojego kręgosłupa, a spanie na nim może z czasem doprowadzić do bólu pleców.

Po szóste: sprawdź rodzaje materaców

Na rynku mebli i akcesoriów do sypialni znajdują się materace piankowe i sprężynowe. Ostatnie z nich dzielą się na materace bonnelowe i kieszeniowe. Pierwszy typ cechuje się dużą wytrzymałością i solidnością wykonania, ma jednak to do siebie, że każda z umieszczonych wewnątrz sprężyn pracuje zależnie od innych. Materac kieszeniowy natomiast charakteryzują różne stopnie twardości rozmieszczone na powierzchni materaca, jak również niezależna od siebie praca każdej ze sprężyn.

Po siódme: zapoznaj się z recenzjami osób, które już kupiły

W internecie bez problemu znajdziesz opinie osób, które mają już materac w domu i sprawdziły go podczas codziennego użytkowania. Każda porada jest na wagę złota, więc nic nie szkodzi sprawdzić również te pozostawiane przez klientów robiących zakupy online.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}