Szukanie zaawansowane
Wyniki Twojego wyszukiwania

3 zalety szyb do kominków – czy znasz je wszystkie?

Dodany przez ASK 1 maja 2019
| Bez kategorii
| 0

Jednym z ważnych elementów kominków jest szyba kominkowa. Nowoczesne modele to przede wszystkim perfekcja wykonania, materiały wysokiej jakości i bardzo dobry projekt. Czy wiesz, czym wyróżniają się nowoczesne szyby? Na co zwracać uwagę, kiedy będziesz wybierać model do swojego kominka? Podpowiadamy – poznaj najważniejsze cechy!

Szyby do kominków – cenne wsparcie pracy kominka

Do plusów należy to, że występują szyby tzw. samoczyszczące, które wpływają na pracę kominka. Są one bowiem wykonane z powłoki pyrolitycznej, która przyczynia się do podniesienia temperatury wewnątrz paleniska. Spalanie staje się nie tylko ekonomiczniejsze, ale też znacznie bardziej ekologiczne. Oszczędzaj i zadbaj o nasze środowisko!

Co więcej, jest to też bardzo wygodne. Wysoka temperatura to łatwiejsze czyszczenie szyby kominkowej, ponieważ w takim wypadku sadzy na szybie jest znacznie mniej. Utrzymanie tego elementu w czystości jest o wiele łatwiejsze.

Wymiana szyby – prosty i łatwy sposób

Szyba jest elementem, który możemy samodzielnie wymienić bez pomocy instalatora. Cała wymiana potrwa około pół godziny. Do tego potrzebować będziemy silikonu i sznurów uszczelniających. To naprawdę bardzo proste, nie musisz mieć specjalnych umiejętności technicznych. Zrób wszystko zgodnie z instrukcją, a będziesz zadowolony z osiągniętego efektu. I ciesz się pięknym blaskiem tańczących ogników każdego dnia!

Walory estetyczne – model idealny do salonu

Szyby do kominków (zobacz tutaj) występują w wersji zwykłej, a także ozdobnej DECO, które mają przyciemnienie przy ramie kominka. Taki rodzaj idealnie pasuje do nowoczesnego stylu pomieszczenia.

Nowoczesne szyby to przede wszystkim elegancja i jakość. Ich krawędzie są poddawane skrupulatnej obróbce. Przechodzą proces szlifowania i polerowania, przez co są bardzo bezpieczne w użytkowaniu, a do tego nabierają szlachetnego wyglądu. Nadają się jednakowo do kominków klasycznych, a także do tych nowoczesnych. Są ozdobą salonów urządzonych w różnym stylu. I co ważne, mają wysoką jakość, przez co służą ich właścicielom przez wiele długich lat. Zainwestuj w wygodę i elegancję!