Wyniki Twojego wyszukiwania

3 pomysły na urozmaicenie wystroju pokoju dziecięcego

Dodany przez ASK 7 października 2020
| Bez kategorii
| 0

Stworzenie idealnego projektu pokoju dziecięcego jest trudnym i wymagającym zadaniem – nie wystarczy tutaj wybranie mebli, które będą się dobrze prezentować. Zawsze musimy sprawdzić również, czy są bezpieczne. Musimy też pamiętać o tym, że nie tworzymy wystroju, który przetrwa w niezmienionym stanie wiele lat – oczekiwania względem takiego pomieszczenia będą zmieniać się wraz z dorastaniem malucha. Na jakie rozwiązania warto się więc zdecydować, by projekt był piękny i jedyny w swoim rodzaju, a jednocześnie funkcjonalny?

Wybieraj rozwiązania jednocześnie piękne i funkcjonalne

Kategoria mebli dziecięcych zawiera cały szereg różnorodnych rozwiązań, które pozwolą nam na umeblowanie tego pokoju w sposób idealnie dopasowany do naszych potrzeb, a także do potrzeb dzieci. By uniknąć wrażenia chaosu, warto zrezygnować z dodawania zbyt wielu elementów, zamiast tego wybierając rozwiązania mogące pełnić więcej niż jedną funkcję. Pięknie wykonane meble charakteryzujące się wyjątkowym designem same w sobie mogą być już dekoracją, dzięki czemu staną się centralnym elementem wystroju. Należy jednak pamiętać również o zwróceniu uwagi na ich jakość, gwarancją udanych zakupów jest wybranie sprawdzonego producenta, jak Inmondo.pl – meble dziecięce z tej oferty to rozwiązania, które zachowają swój piękny wygląd przez wiele lat.

Daj dziecku szansę na rozwój

Często popełnianym przez rodziców błędem jest urządzanie pokoju malucha w bardzo charakterystyczny sposób, na przykład wykorzystując tematyczne dodatki. Lepiej sprawdzają się jednak projekty bardziej neutralne lub nawet minimalistyczne. Ich główną zaletą jest fakt, że pozostawiają nam szansę na łatwe wprowadzanie zmian w wystroju poprzez zmianę dodatków i dekoracji – jest to bardzo ważne, ponieważ gust i zainteresowania dorastającego dziecka potrafią zmieniać się praktycznie z dnia na dzień. Nie powinniśmy bać się nieoczywistych rozwiązań, pokój dziewczynki wcale nie musi być różowy, a pokój dla chłopca niebieski – świetnie sprawdzą się tu kontrasty bieli z czernią, odcienie szarości czy odcienie pastelowe, które staną się tłem dla reszty wystroju. Całość urozmaicić możemy wykorzystując na ścianach wzory, na przykład poprzez dodanie tapet lub naklejek ściennych – szczególnie interesująca wydaje się ta druga opcja, ponieważ takie naklejki stosunkowo łatwo później usuniemy.

Stwórz klimat z pomocą oświetlenia

Oświetlenie może kompletnie odmienić atmosferę każdego pomieszczenia, a pokój dziecięcy zdecydowanie nie jest wyjątkiem od tej reguły. Podstawowym elementem projektu oświetlenia pozostanie oczywiście główna lampa, której zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu jasności w pomieszczeniu, warto jednak zastanowić się nad jego urozmaiceniem. Lampka nocna, subtelne oświetlenie na ścianach czy oświetlenie dekoracyjne nadadzą pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru. W dodatku wiele z takich produktów projektowanych jest specjalnie z myślą o pokojach dziecięcych, przez co wyróżniają się pięknym wyglądem oraz bajkowymi motywami.

Tak jak każde dziecko jest wyjątkowe, tak samo każdy pokój dziecięcy powinien cechować się wyjątkowym wystrojem, który zapewni dziecku komfortowe warunki do nauki, zabawy i rozwoju. Powyższe pomysły to tylko przykłady, które pokazują, jak wiele nawet niewielkie elementy mogą zmienić w wyglądzie pomieszczenia.

Warto pamiętać też, że tak jak w przypadku pokoju dla niemowlaka wszystkie decyzje spoczywają w rękach rodziców, tak wraz z mijającym czasem warto dać swojemu dziecku szansę na udział w podejmowaniu decyzji dotyczących wystroju – dzięki temu własny pokój nabierze dla niego jeszcze większego znaczenia.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}