Wyniki Twojego wyszukiwania

Kwiaty / krzewy / drzewka

PARTNERZY

Nie znaleziono firm w podanej kategorii.

Kwiaty / krzewy / drzewka

Wiele osób może się zastanawiać, po co tak właściwie planować rozmieszczenie krzewów i drzew w ogrodzie. Czy ma to w ogóle jakiś sens? Czy zatrudnienie projektanta ogrodów nie jest zbędnym, dodatkowym kosztem? W tej kategorii znajdą Państwo wiele przydatnych informacji na temat firm zajmujących się sprzedażą kwiatów, krzewów i drzewek.

Ogród – z projektantem czy bez?

Jeśli chcesz mieć dopracowaną w najmniejszych szczegółach przestrzeń wokół własnego domu, na pewno warto skorzystać z profesjonalnych usług. Chociaż pomoc architekta krajobrazu nie należy do najtańszych usług, zdecydowanie pomaga w późniejszym zadbaniu o ogród. Jeśli bowiem klient ma takie życzenie, projektant może wybrać jedynie te rośliny, których nie trzeba będzie zbytnio przecinać lub te, które nie gubią na zimę liści. W tym katalogu można znaleźć m.in. aktualne kontakty do firm zajmujących się profesjonalną aranżacją ogrodów.

Z drugiej strony, miłośnicy ogrodnictwa z pewnością poradzą sobie w samodzielnej aranżacji ogrodu. Co więcej – dla niektórych może być to prawdziwe spełnienie marzeń. Warto jednak wiedzieć, jakie rośliny wybrać do zasadzenia w najbliższym otoczeniu domu, a które warto wybrać do naszego niewielkiego sadu. Zainteresowani samodzielnym zaaranżowaniem ogrodu mogą skorzystać także skorzystać z porad architekta krajobrazu – taka konsultacja może okazać się bardzo przydatna szczególnie wtedy, gdy chcemy zastosować w swoim ogrodzie nieszablonowe rozwiązania. Nic dziwnego, że prezentowana przez nas baza firm to kompleksowe usługi – od projektantów ogrodów aż do sklepów ogrodniczych. Każdy miłośnik ogrodnictwa znajdzie tu dla siebie pomoc w aranżacji ogrodu czy wyborze roślin idealnych do posadzenia np. na balkonie.

Najchętniej wybierane krzewy i drzewa ogrodowe

Jak wybrać najlepsze do naszego ogrodu krzewy i drzewa? Na pewno wiele osób wybiera po prostu te kwiaty i krzewy, które zna z własnego dzieciństwa czy zamiłowania do ogrodnictwa. W tej kategorii znajdą Państwo wiele firm, które posiadają w swojej ofercie mnóstwo ciekawych roślin. Wybierając rośliny trzeba pamiętać o tym, że niektóre z nich są przystosowane do specjalnych warunków. Podczas, gdy jedne będą doskonale odnajdywały się w zacienionym otoczeniu, inne – przestaną kwitnąć a nawet mogą całkowicie „stracić ochotę” do życia. Jeśli zdecydujesz się na wybór gatunków niedostosowanych do odpowiedniego terenu, możesz stracić nie tylko pieniądze, ale i sporo cennego czasu a i tak efekt nie będzie taki, jak oczekujesz. Na jakie rodzaje roślin na pewno warto postawić aranżując ogród?

Cieniolubne

Wokół domu zazwyczaj jest sporo zacienionego miejsca. W tym przypadku sprawdzają się zwykle takie rośliny, jak bukszpany, hortensje czy różaneczniki. Musisz jednak pamiętać, że w przypadku tych pierwszych konieczne jest regularne przycinanie, aby nadać odpowiedni kształt. Jeśli pozostawisz bukszpan samemu sobie, możesz wcale nie być zadowolony z uzyskanego efektu (zależy to także od jego gatunku).

Zimozielone

Na pewno będą stanowiły ciekawe ożywienie ogrodu w zimie. Istnieje wiele roślin, które nie gubią liści o tej szczególnej porze roku i chociaż czasem są przykryte śniegiem to nadal wyglądają bardzo efektywnie. Świetnie sprawdzą się tutaj różne gatunki azalii czy barwinek. Dobrym pomysłem jest także wybór kaliny, której dodatkową zaletą jest bardzo szybki wzrost.

Karłowe

Jeśli lubisz otaczać się niewielkimi krzewami i drzewami, na pewno się nie zawiedziesz. Wybór karłowych roślin to doskonała inwestycja w ogród także wtedy, gdy nie przepadasz za spędzaniem czasu na przycinaniu przyrostów. Tego typu rośliny charakteryzuje przede wszystkim niewielki przyrost w ciągu roku, dzięki czemu zachowują one swój wyjątkowy kształt i zdobią ogród. Często można je umieścić nie tylko w niewielkim ogrodzie, ale i w pojemnikach czy donicach. Do tego rodzaju roślin zaliczamy między innymi dereń, fioldendron, irgę, jaśminowiec czy szczególne odmiany najpopularniejszych drzew – np. dąb czy jesion.

Posiadające pięknie zabarwione owoce

Chociaż często owoce dekoracyjne mają trujące właściwości i tak są chętnie wybierane przez ogrodników-amatorów. Trzeba przyznać, że ogród, w którym znajdziemy na przykład berberys czy głóg wygląda naprawdę efektownie – zwłaszcza o tej porze roku, w której pojawiają się owoce. Umieszczenie w swoim ogródku nawet jednego tego typu krzewu może sprawić, że całkowicie zmieni się wygląd ogrodu jesienią. Co więcej, posadzenie w ogrodzie aronii czy krzewu czarnej porzeczki może także dostarczyć nam owoców np. na zimowe przetwory.

Drzewa owocowe

Kto z nas nie marzy o jabłkach czy gruszkach z własnego ogrodu? Nic dziwnego, że tak wiele osób wybiera te najpopularniejsze w Polsce drzewka owocowe, aby urozmaicić dzięki nim przydomową przestrzeń. Decydując się na takie rośliny trzeba jednak pamiętać o tym, że wymagają one szczególnej pielęgnacji – stosowania odpowiednich środków ochrony roślin czy regularnego przycinania.
Skorzystanie z naszej bazy to gwarancja rzetelnego sprzedawcy. W tej kategorii można znaleźć wszystkie potrzebne dane do kontaktu z firmami ogrodniczymi, co jest niezwykle ważne, jeśli klientowi zależy na czasie.

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}