Wyniki Twojego wyszukiwania

“Zawsze reprezentujemy tylko jedną stronę transakcji – stronę naszych Klientów.” – Wywiad z twórcami marki REcentrum, Agnieszką Otapowicz oraz Filipem Tagil.

Wiedza i doświadczenie, zaangażowanie oraz skuteczność. Te wartości przyświecają białostockiej marce funkcjonującej na rynku nieruchomości REcentrum. Jej twórcy mówią o potrzebie świadomości i empatii emocjonalnej w transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości. Dzięki temu, kochają to co robią, a robią to z pasją, zaangażowaniem i dają poczucie bezpieczeństwa. Rozmawiamy z twórcami marki REcentrum, Agnieszką Otapowicz oraz Filipem Tagil.

Obydwoje jesteście prawnikami, natomiast zawodowo – spotkaliście się na wspólnym gruncie. Dlaczego nieruchomości?

Filip Tagil: Znamy się ponad 20 lat, zawsze lubiliśmy wyzwania i pracę w zespole. Oboje jesteśmy prawnikami, choć nasze ścieżki zawodowe wyglądały zupełnie inaczej. Agnieszka od lat wspiera w rozwoju organizacje pozarządowe, samorządy, lokalne społeczności. Ja natomiast jako radca prawny pomagam osobom fizycznym, przedsiębiorcom i instytucjom rozwiązywać pojawiające się problemy. Oboje uwielbiamy góry i dobrą kawę.

Agnieszka Otapowicz: Filip zdobywał doświadczenie w branży nieruchomości współpracując z inwestorami nie tylko z kraju, ale też z Wielkiej Brytanii, Włoch, czy Hiszpanii. Szybko nieruchomości stały się jego pasją i skutecznie mnie nią zaraził. Kilka lat temu sama sprzedawałam dom, pamiętam te emocje, obawy, dylematy. Wtedy wspierał mnie Filip i tak już zostało. Dziś razem towarzyszymy innym w tym procesie.

Razem jest łatwiej?

Filip Tagil: Ja i Agnieszka stanowimy obecnie trzon naszej firmy. Każde z nas ma kompetencje w określonych obszarach, doskonale się uzupełniamy w pracy na rzecz naszych Klientów. 

Agnieszka Otapowicz: To prawda – połączyliśmy nasze potencjały, energię i doświadczenie, zaangażowanie i profesjonalizm. Klienci twierdzą, że to bardzo skuteczna mieszanka. 

Jakie usługi świadczy REcentrum? 

Agnieszka Otapowicz: W zasadzie wszystko co wiąże się ze sprzedażą, zakupem czy wynajmem nieruchomości. Odkrywamy potencjał danej nieruchomości, poprawiamy wygląd wnętrz, wykonujemy profesjonalne zdjęcia, badamy rynek i proponujemy cenę ofertową. 
Następnie opracowujemy zachęcającą ofertę, publikujemy ogłoszenia na wielu portalach. Organizujemy też prezentacje dla osób zainteresowanych, rozmawiamy z osobami zdecydowanymi na zakup, przeprowadzamy negocjacje warunków sprzedaży. Tu warto dodać, że uwielbiamy negocjować. Dbamy o odpowiednie zapisy w umowach zabezpieczające interesy właścicieli, jak chociażby brak konieczności zwrotu zadatku w określonych sytuacjach, czy sposób i termin zapłaty ceny. Jesteśmy też przy wydaniu sprzedanej nieruchomości i sporządzeniu odpowiednich protokołów zdawczo-odbiorczych.

Czy taka kompleksowość usług jest dziś ważna?

Agnieszka Otapowicz: Tak, to wszystko sprawia, że nasi Klienci nie tylko oszczędzają czas, dziś niezwykle cenny, ale mają tzw. święty spokój. Ograniczone do minimum kontakty z obcymi ludźmi, trudne, czasem niezręczne rozmowy o pieniądzach, czy różnicy w gustach. A jednocześnie mają gwarancję, że zajmiemy się wszystkim tak, jakby to chodziło o sprzedaż naszego domu lub mieszkania.

Filip Tagil: Naszymi klientami są również osoby poszukujące sposobów na bezpieczne ulokowanie swoich oszczędności, które będą jednocześnie przynosiły dodatkowy, stały, miesięczny dochód. Podpowiadamy nie tylko rozwiązania, ale też wyszukujemy właściwe nieruchomości i sugerujemy odpowiednie modyfikacje, które zwiększą dochód z danej inwestycji. Przez ostatnie lata poznałem wiele form inwestowania w nieruchomości, znam plusy i minusy każdej z nich. Dlatego teraz pomagamy naszym Klientom w doborze odpowiedniej formy do ich oczekiwań oraz możliwości finansowych i czasu jaki mogą poświęcić na obsługę inwestycji. Zainteresowanych lokowaniem kapitału w innych miastach kraju, czy też w nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech lub Wielkiej Brytanii, wspieramy kontaktami do sprawdzonych i rzetelnych firm obsługujących poszczególne lokalizacje. 

To bardzo dużo działań jak na agencję nieruchomości.

Agnieszka Otapowicz: Dodam jeszcze, że w razie potrzeby przejmujemy zarządzanie inwestycją, co jest szczególnie przydatne osobom spoza Białegostoku. Czasami pomagamy tylko w wąskim zakresie, na przykład przy negocjowaniu jak najniższej ceny przy zakupie domu, bądź sprawdzeniu dokumentacji i przygotowaniu umowy. Staramy się być wszechstronni jeśli chodzi o branżę nieruchomości.

Nasz lokalny rynek jest nasycony agencjami nieruchomości. Jedne proponują mniej działań, inne więcej. Dlaczego warto przyjść właśnie do Was? 

Agnieszka Otapowicz: Mając już różne doświadczenia zawodowe wiemy jak ważne jest by móc łączyć pracę z pasją. Każdy klient, każde zlecenie to dla nas nie tylko zobowiązanie, wyzwanie, ale też radość. Pracujemy z zaangażowaniem. Dla nas liczą się relacje z naszymi Klientami. Nie jesteśmy pośrednikami, między jedną stroną, a drugą. 

Filip Tagil: Zawsze reprezentujemy tylko jedną stronę transakcji – stronę naszych Klientów. W ten sposób dajemy im gwarancję, że będziemy zabiegać o najlepsze dla nich warunki transakcji. Przygotowując się do negocjacji, identyfikujemy ich potrzeby, warunki brzegowe na jakie mogą się zgodzić. W trakcie spotkania z drugą stroną transakcji przejmujemy inicjatywę i prowadzimy rozmowy w taki sposób, aby nasz Klient czuł się komfortowo. Do tej pory zawsze udawało nam się osiągnąć zakładany cel, czasami nawet w większym stopniu niż Klienci oczekiwali. Przy sprzedaży osiągaliśmy cenę wyższą od ofertowej, a gdy uczestniczyliśmy w zakupie, nasi Klienci oszczędzali nawet kilkadziesiąt tysięcy.  Duże znaczenie przywiązujemy także do bezpieczeństwa Klientów. Każde z nas ma za zadanie zadbać w najwyższym stopniu o dokładną weryfikację dokumentacji, zapisów umowy przedwstępnej i analizę treści aktu notarialnego, upewniając się czy wszystkie zaakceptowane przez Klientów warunki zostały ujęte w dokumentacji. Uważamy, że profesjonalnie przygotowana umowa przedwstępna jest kluczowym elementem zabezpieczającym interesy naszych Klientów. 

Agnieszka Otapowicz: Jednocześnie współpracujemy ze specjalistami w swoich dziedzinach, jak chociażby z notariuszami, doradcami kredytowymi, fotografem wnętrz czy specjalistą od home-stagingu, dzięki czemu możemy zapewnić naszym Klientom kompleksową, profesjonalną obsługę. Jesteśmy także otwarci i bardzo cenimy współpracę z innymi agentami, czego efektem są liczne wspólne transakcje.

Z tego co obserwuję, stawiacie też na ciągły rozwój.

Agnieszka Otapowicz: To prawda. Chcemy ulepszać nasze usługi, dlatego ciągle się kształcimy. Czerpiemy inspiracje z kraju, obserwujemy rynek nieruchomości w Europie. W tych trudnych czasach w sposób szczególny chcemy też być przygotowani do pracy z wykorzystaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, aby każdy nasz Klient czuł się bezpiecznie także w zakresie zdrowotnym. Obecnie rozwijamy obsługę zdalną. Wielu naszych Klientów już mogło się o tym przekonać.

Filip Tagil: Chcemy także poszerzać nasz zespół. Jesteśmy przekonani, że praca zespołowa, wzajemna wymiana doświadczeń i wiedzy, jest dziś wartością i przyczynia się do świadczenia kompleksowych usług na wysokim poziomie.

Autor: P.S

Podobne artykuły

„Dobry Dom to nie tylko ściany, ale dobre emocje, które go tworzą…”

Sie 08, 2018

  Rozmowa z Panem Maciejem Grygolcem z biura nieruchomości Dobry Dom.   Panie Macieju, proszę powiedzieć od jak dawna działa Pan w branży nieruchomości i dlaczego zdecydował się Pan na pracę w biurze nieruchomości Dobry Dom? Wielkimi krokami zbliżam się do 4 roku pracy w branży, ponieważ zacząłem w sierpniu 2014, świeżo po ukończeniu studiów. Można zatem powiedzieć, że była to moja pierwsza praca …

Czytaj więcej

Praca – Doradca ds. nieruchomości

Wrz 20, 2019

  Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się sieci biur nieruchomości w Polsce. Od 18 lat świadczymy najwyższej jakości usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.   Poszukujemy kandydatów na stanowisko: Doradca ds. nieruchomości   Miejsce pracy: Białystok Oferujemy: ciekawą pracę pełną wyzwań wysokie wynagrodzenie prowizyjne narzędzia pracy (aparat, telefon komórkowy, itp.) nowoczesne zaplecze informatyczne dostęp do bazy ofert szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne możliwość awansu samochód służbowy dla …

Czytaj więcej

„Nie na każdej działce postawimy dom. Jeśli ktoś o tym nie wie, może mieć duże kłopoty, także finansowe.”

Lip 01, 2020

Alter Nieruchomości istnieją na rynku od blisko 20 lat. Jest to firma z tradycjami, która wie, w jakim kierunku zmierza rynek nieruchomości. Firma specjalizuje się też w najtrudniejszej dziedzinie nieruchomości, mianowicie działkach, w tym działkach rolnych, inwestycyjnych, czy z dostępem do linii brzegowej jezior. O firmie rozmawiamy z właścicielką, Joanną Tarnogórską. Mówiąc o firmie Alter Nieruchomości, nie wiem nawet od czego zacząć. Wachlarz Państwa …

Czytaj więcej

Prestige Ostaszewska – realizacje

Lut 04, 2019

Przykładowe realizacje firmy Prestige Ostaszewska                         Wizytówka firmy: KLIKNIJ

Czytaj więcej

Bestseller z rynków zachodnich, dostępny już u nas!

Sie 28, 2020

To okno chroni przed wysoką temperaturą! BFO wdraża nowość. Białostocka Fabryka Okien wprowadza do Polski produkt, który do tej pory podbijał zagraniczne rynki. Powód? Wytrzymałość i odporność na wysokie temperatury, z którymi w Polsce zmagamy się od kilku lat. O systemie acrycoloru opowiada prezes BFO – Adam Władyko. Wdrażacie Państwo na polski rynek okien, nowe rozwiązanie. Co to takiego? Są to okna o profilu …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}