Wyniki Twojego wyszukiwania

“Zawsze reprezentujemy tylko jedną stronę transakcji – stronę naszych Klientów.” – Wywiad z twórcami marki REcentrum, Agnieszką Otapowicz oraz Filipem Tagil.

Wiedza i doświadczenie, zaangażowanie oraz skuteczność. Te wartości przyświecają białostockiej marce funkcjonującej na rynku nieruchomości REcentrum. Jej twórcy mówią o potrzebie świadomości i empatii emocjonalnej w transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości. Dzięki temu, kochają to co robią, a robią to z pasją, zaangażowaniem i dają poczucie bezpieczeństwa. Rozmawiamy z twórcami marki REcentrum, Agnieszką Otapowicz oraz Filipem Tagil.

Obydwoje jesteście prawnikami, natomiast zawodowo – spotkaliście się na wspólnym gruncie. Dlaczego nieruchomości?

Filip Tagil: Znamy się ponad 20 lat, zawsze lubiliśmy wyzwania i pracę w zespole. Oboje jesteśmy prawnikami, choć nasze ścieżki zawodowe wyglądały zupełnie inaczej. Agnieszka od lat wspiera w rozwoju organizacje pozarządowe, samorządy, lokalne społeczności. Ja natomiast jako radca prawny pomagam osobom fizycznym, przedsiębiorcom i instytucjom rozwiązywać pojawiające się problemy. Oboje uwielbiamy góry i dobrą kawę.

Agnieszka Otapowicz: Filip zdobywał doświadczenie w branży nieruchomości współpracując z inwestorami nie tylko z kraju, ale też z Wielkiej Brytanii, Włoch, czy Hiszpanii. Szybko nieruchomości stały się jego pasją i skutecznie mnie nią zaraził. Kilka lat temu sama sprzedawałam dom, pamiętam te emocje, obawy, dylematy. Wtedy wspierał mnie Filip i tak już zostało. Dziś razem towarzyszymy innym w tym procesie.

Razem jest łatwiej?

Filip Tagil: Ja i Agnieszka stanowimy obecnie trzon naszej firmy. Każde z nas ma kompetencje w określonych obszarach, doskonale się uzupełniamy w pracy na rzecz naszych Klientów. 

Agnieszka Otapowicz: To prawda – połączyliśmy nasze potencjały, energię i doświadczenie, zaangażowanie i profesjonalizm. Klienci twierdzą, że to bardzo skuteczna mieszanka. 

Jakie usługi świadczy REcentrum? 

Agnieszka Otapowicz: W zasadzie wszystko co wiąże się ze sprzedażą, zakupem czy wynajmem nieruchomości. Odkrywamy potencjał danej nieruchomości, poprawiamy wygląd wnętrz, wykonujemy profesjonalne zdjęcia, badamy rynek i proponujemy cenę ofertową. 
Następnie opracowujemy zachęcającą ofertę, publikujemy ogłoszenia na wielu portalach. Organizujemy też prezentacje dla osób zainteresowanych, rozmawiamy z osobami zdecydowanymi na zakup, przeprowadzamy negocjacje warunków sprzedaży. Tu warto dodać, że uwielbiamy negocjować. Dbamy o odpowiednie zapisy w umowach zabezpieczające interesy właścicieli, jak chociażby brak konieczności zwrotu zadatku w określonych sytuacjach, czy sposób i termin zapłaty ceny. Jesteśmy też przy wydaniu sprzedanej nieruchomości i sporządzeniu odpowiednich protokołów zdawczo-odbiorczych.

Czy taka kompleksowość usług jest dziś ważna?

Agnieszka Otapowicz: Tak, to wszystko sprawia, że nasi Klienci nie tylko oszczędzają czas, dziś niezwykle cenny, ale mają tzw. święty spokój. Ograniczone do minimum kontakty z obcymi ludźmi, trudne, czasem niezręczne rozmowy o pieniądzach, czy różnicy w gustach. A jednocześnie mają gwarancję, że zajmiemy się wszystkim tak, jakby to chodziło o sprzedaż naszego domu lub mieszkania.

Filip Tagil: Naszymi klientami są również osoby poszukujące sposobów na bezpieczne ulokowanie swoich oszczędności, które będą jednocześnie przynosiły dodatkowy, stały, miesięczny dochód. Podpowiadamy nie tylko rozwiązania, ale też wyszukujemy właściwe nieruchomości i sugerujemy odpowiednie modyfikacje, które zwiększą dochód z danej inwestycji. Przez ostatnie lata poznałem wiele form inwestowania w nieruchomości, znam plusy i minusy każdej z nich. Dlatego teraz pomagamy naszym Klientom w doborze odpowiedniej formy do ich oczekiwań oraz możliwości finansowych i czasu jaki mogą poświęcić na obsługę inwestycji. Zainteresowanych lokowaniem kapitału w innych miastach kraju, czy też w nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech lub Wielkiej Brytanii, wspieramy kontaktami do sprawdzonych i rzetelnych firm obsługujących poszczególne lokalizacje. 

To bardzo dużo działań jak na agencję nieruchomości.

Agnieszka Otapowicz: Dodam jeszcze, że w razie potrzeby przejmujemy zarządzanie inwestycją, co jest szczególnie przydatne osobom spoza Białegostoku. Czasami pomagamy tylko w wąskim zakresie, na przykład przy negocjowaniu jak najniższej ceny przy zakupie domu, bądź sprawdzeniu dokumentacji i przygotowaniu umowy. Staramy się być wszechstronni jeśli chodzi o branżę nieruchomości.

Nasz lokalny rynek jest nasycony agencjami nieruchomości. Jedne proponują mniej działań, inne więcej. Dlaczego warto przyjść właśnie do Was? 

Agnieszka Otapowicz: Mając już różne doświadczenia zawodowe wiemy jak ważne jest by móc łączyć pracę z pasją. Każdy klient, każde zlecenie to dla nas nie tylko zobowiązanie, wyzwanie, ale też radość. Pracujemy z zaangażowaniem. Dla nas liczą się relacje z naszymi Klientami. Nie jesteśmy pośrednikami, między jedną stroną, a drugą. 

Filip Tagil: Zawsze reprezentujemy tylko jedną stronę transakcji – stronę naszych Klientów. W ten sposób dajemy im gwarancję, że będziemy zabiegać o najlepsze dla nich warunki transakcji. Przygotowując się do negocjacji, identyfikujemy ich potrzeby, warunki brzegowe na jakie mogą się zgodzić. W trakcie spotkania z drugą stroną transakcji przejmujemy inicjatywę i prowadzimy rozmowy w taki sposób, aby nasz Klient czuł się komfortowo. Do tej pory zawsze udawało nam się osiągnąć zakładany cel, czasami nawet w większym stopniu niż Klienci oczekiwali. Przy sprzedaży osiągaliśmy cenę wyższą od ofertowej, a gdy uczestniczyliśmy w zakupie, nasi Klienci oszczędzali nawet kilkadziesiąt tysięcy.  Duże znaczenie przywiązujemy także do bezpieczeństwa Klientów. Każde z nas ma za zadanie zadbać w najwyższym stopniu o dokładną weryfikację dokumentacji, zapisów umowy przedwstępnej i analizę treści aktu notarialnego, upewniając się czy wszystkie zaakceptowane przez Klientów warunki zostały ujęte w dokumentacji. Uważamy, że profesjonalnie przygotowana umowa przedwstępna jest kluczowym elementem zabezpieczającym interesy naszych Klientów. 

Agnieszka Otapowicz: Jednocześnie współpracujemy ze specjalistami w swoich dziedzinach, jak chociażby z notariuszami, doradcami kredytowymi, fotografem wnętrz czy specjalistą od home-stagingu, dzięki czemu możemy zapewnić naszym Klientom kompleksową, profesjonalną obsługę. Jesteśmy także otwarci i bardzo cenimy współpracę z innymi agentami, czego efektem są liczne wspólne transakcje.

Z tego co obserwuję, stawiacie też na ciągły rozwój.

Agnieszka Otapowicz: To prawda. Chcemy ulepszać nasze usługi, dlatego ciągle się kształcimy. Czerpiemy inspiracje z kraju, obserwujemy rynek nieruchomości w Europie. W tych trudnych czasach w sposób szczególny chcemy też być przygotowani do pracy z wykorzystaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, aby każdy nasz Klient czuł się bezpiecznie także w zakresie zdrowotnym. Obecnie rozwijamy obsługę zdalną. Wielu naszych Klientów już mogło się o tym przekonać.

Filip Tagil: Chcemy także poszerzać nasz zespół. Jesteśmy przekonani, że praca zespołowa, wzajemna wymiana doświadczeń i wiedzy, jest dziś wartością i przyczynia się do świadczenia kompleksowych usług na wysokim poziomie.

Autor: P.S

Autor: Grafika - Katarzyna R. Wasilewska

Podobne artykuły

Przegląd nieruchomości – działki na sprzedaż – luty ’21

Lut 05, 2021

W kolejnej części przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego przedstawiamy działki na sprzedaż, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli poszukujesz gruntu pod inwestycję, działki pod budowę domu lub do wypoczynku na łonie natury – sprawdź nasze wyselekcjonowane propozycje. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Turośń Kościelna Powierzchnia : 3000 m2 Cena : 199 000 zł Biuro nieruchomości : Dobry Dom Nieruchomość znajduje się w malowniczej wsi …

Czytaj więcej

Wideo wizytówka – Kiełsa Nieruchomości

Gru 17, 2020

Kiełsa Nieruchomości Indywidualne podejście do klienta oraz perfekcyjne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – sesja zdjęciowa, nagranie z drona,  home staging. Kompleksowa obsługa obejmuje również mrketing szyty na miarę i przeprowadzenie klienta przez cały proces sprzedaży, kwestie formalne i prawne, łącznie z  czynnościami związanymi z przekazaniem nieruchomości nowym właścicielom. Spodobała Ci się realizacja wideo?  Stwórz wideo wizytówkę swojej firmy i wyróżnij się na rynku! Skontaktuj …

Czytaj więcej

”Na początku, trzeba w pełni poświęcić się tylko nieruchomościom”

Lis 24, 2020

Praca pośrednika na rynku nieruchomości, nie jest dla każdego. Osoba, która nie ma predyspozycji do działań na tym podłożu, może szybko zniechęcić się i wypalić zawodowo. Jak jednak nauczyć się tego zawodu, a nawet odnieść w nim sukces, opowiada Maciej Gajdziński, doradca ds. nieruchomości w firmie Developergo Nieruchomości. W dzisiejszych czasach, kiedy mówimy o karierze, mamy raczej na myśli aktorów, muzyków. Jak się okazuje nic …

Czytaj więcej

Mieszkania Mickiewicza – przyjazne osiedle dzięki nowoczesnej technologii

Wrz 01, 2019

  W Bielsku Podlaskim powstało wyjątkowe osiedle. Mieszkania Mickiewicza to projekt zrealizowany w technologii drewnianej. W oparciu o nią wybudowano dwa kameralne budynki, które charakteryzują się przyjaznym mikroklimatem wewnątrz, dobrą akustyką oraz niskimi kosztami ogrzewania. Osiedle Mieszkania Mickiewicza wyróżnia się zarówno na lokalnym rynku w Bielsku Podlaskim, gdzie niewiele jest nowych inwestycji mieszkaniowych, jak i w skali ogólnopolskiej. Zapewnia ono duży komfort mieszkańcom, a …

Czytaj więcej

Video wizytówka – Express House

Kwi 01, 2021

Express House Współpracując z profesjonalnym biurem nieruchomości, jakim jest Express House, masz pewność, że znajdziesz mieszkanie na miarę swoich potrzeb i marzeń. Największym atutem i podstawą sukcesu  firmy jest niewątpliwie kapitał ludzki tworzony przez zespół świetnie wyszkolonych agentów nieruchomości. Express House – gwarancja udanej współpracy. Spodobała Ci się realizacja wideo?  Stwórz wideo wizytówkę swojej firmy i wyróżnij się na rynku! Skontaktuj się z nami …

Czytaj więcej

VII Podlaskie Targi Budownictwa, Wyposażenia i Aranżacji Wnętrz

Sie 21, 2018

W związku z tym, że robiąc remont, czy urządzając mieszkanie planujemy budżet z dużym wyprzedzeniem, chcielibyśmy już dziś zaprosić do udziału w największej w regionie imprezie branżowej: Podlaskich Targach Budownictwa, Wyposażenia i Aranżacji Wnętrz. Na imprezie zobaczymy wiodące w regionie firmy z następujących branż : Developerów, agencje nieruchomości, firmy budowlane, usługowe i remontowe, sklepy i hurtownie z art. budowlanymi i elektrycznymi , pośredników kredytowych, architektów, …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}