askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Zakup mieszkania deweloperskiego pod klucz - czy warto?

Zakup mieszkania deweloperskiego pod klucz - czy warto?

Zakup nowego mieszkania to marzenie bardzo wielu osób. Jednak z procesem nabycia nieruchomości w stanie deweloperskim wiąże się wiele działań, które należy zrealizować. Mówiąc inaczej, jest to proces czasochłonny i długotrwały. Najpierw należy poświęcić czas na wybór odpowiedniego lokum. Najlepiej w tym celu obejrzeć kilka inwestycji. Kolejny krok, jeśli już masz upatrzone mieszkanie, to rozmowy z deweloperem i proces negocjacji. Następnie formalności, które mogą zająć mniej lub więcej czasu. No i finał, którym jest otrzymanie kluczy do wymarzonego mieszkania lub domu. Jednak jest to często poprzedzone dość długim okresem oczekiwania - do momentu, kiedy deweloper będzie gotowy oddać mieszkanie w Twoje ręce. Po tym całym czasie, kiedy już chciałbyś się wprowadzać, pozostaje jeszcze proces, który wcale nie jest szybki, czyli wykańczanie mieszkania. Musisz mieć do tego sprawdzoną, pewną ekipę, a te najlepsze mają często zajęte terminy na rok - 2 lata do przodu. Co robić? Wyjściem w tej sytuacji jest wynajęcie ekipy, która kompleksowo zajmie się wykończeniem Twoje nieruchomości, aż do stanu "pod klucz". Zastanawiasz się, jak wyglądają szczegóły takiej współpracy? Jakie są plusy takiego rozwiązania? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej.

  1. Kompleksowe wykończenie mieszkania - zakres działań
  2. Aranżacja wnętrz przez profesjonalistów - czy warto?
  3. Ile kosztuje profesjonalne wykończenie mieszkania "pod klucz"?

Kompleksowe wykończenie mieszkania - zakres działań

Zastanawiasz się, na czym polega usługa kompleksowego wykończenia mieszkania? Jest to działanie, które ma na celu stworzenie funkcjonalnej i komfortowej przestrzeni mieszkalnej, która jest idealnie dopasowana do Twojego gustu. Architekt na podstawie rozmowy określi Twoje potrzeby, a także preferencje i dostosuje to do Twoich możliwości. Jaki jest konkretnie zakres działań? To zależy od tego, z kim podejmiesz współpracę. Kompleksowa aranżacja wnętrz w Deco Nova obejmuje zarówno przygotowanie projektu, jak i jego wykonanie. Współpraca zaczyna się od konsultacji i rozmowy z klientem, podczas którego architekt poznaje potrzeby, a także możliwości właściciela nieruchomości. Etap konsultacji jest bezpłatny i pozwala klientowi poznać firmę, a także zapoznać się z jej ofertą, sposobem pracy oraz podejściem do zleceniodawców. Kolejnym etapem jest przygotowanie projektu oraz zaprezentowanie jego wizualizacji klientom. Klient dostaje kilka propozycji do wyboru i do każdej z nich może zgłosić uwagi. Po zaakceptowaniu finalnej wersji projektu, architekt przechodzi do przygotowania szczegółowego kosztorysu. Na każdym z tych etapów ma miejsce stały kontakt pomiędzy architektem, a właścicielem nieruchomości. Wszystkie uwagi są brane pod uwagę i wprowadzane w życie. Kosztorys zawiera szczegółową listę materiałów, koszt robocizny, koszt prac stolarskich, a także koszt wyposażenia oraz dodatków. Jest to więc kompleksowa i kompletna wycena. Dzięki temu unikniesz niespodzianek podczas realizacji projektu.

Aranżacja wnętrz przez profesjonalistów - czy warto?

Nie wiesz, czy warto zlecić usługę aranżacji wnętrz profesjonalistom? Jest to pewnego rodzaju inwestycja, która wiąże się z dodatkowym nakładem środków finansowych, ale zapewnia też wiele plusów. Przede wszystkim zyskujesz doskonale zaprojektowane, funkcjonalne wnętrze. Profesjonalna firma zapewnia bowiem nie tylko projekt, ale także jego kompleksową realizację. Zatem oszczędzasz masę czasu, na planowanie wystroju i układu mieszkania, szukanie firmy, zlecanie jej działania, a później koordynowanie ekipy. Dodatkowo nie musisz jeździć po sklepach, robić zakupów, porównywać ze sobą cen i jakości produktów. Zyskujesz komfort i luksus wprowadzanie się do gotowego mieszkania lub domu, skrojonego idealnie pod Twoje potrzeby i preferencje. Jeśli cenisz swój czas, a jednocześnie lubisz stawiać na najwyższą jakość i lubisz wysmakowane, funkcjonalne wnętrza, aranżacja wnętrz przez profesjonalistów może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Ile kosztuje profesjonalne wykończenie mieszkania "pod klucz"?

Zastanawiasz się, ile kosztuje profesjonalne wykończenie mieszkania "pod klucz"? Z pewnością jest to pewnego rodzaju inwestycja. Cena zależna jest od kilku czynników, przede wszystkim wybranych materiałów, mebli, dodatków. Rozpoczynając współpracę z architektem, podczas pierwszej konsultacji, można określić swój maksymalny budżet, którego nie chce się przekroczyć. Pozwoli to architektowi dopasować ofertę jeszcze bardziej precyzyjnie do potrzeb. Współpraca z firmą, która kompleksowo zajmuje się aranżowaniem i wykańczaniem domów i mieszkań może przynieść wiele satysfakcji oraz komfortu, a także oszczędności czasu. Dodatkowo masz pewność, że wydasz pieniądze tylko na rzeczy dobrej jakości, naprawdę przydatne, które idealnie do siebie pasują. Jest to przewaga nad wykańczaniem mieszkania samodzielnie i kupowaniem spontanicznie mebli i dodatków. Jest to ogromna wygoda, warta każdych pieniędzy.