Wyniki Twojego wyszukiwania

Używana kostka brukowa i inne cuda z odzysku

kostka brukowa

Używana kostka brukowa i inne odzyskiwane elementy, z których budujemy lub wykańczamy dom, stają się coraz popularniejsze. Przyczyną tego jest wysoka świadomość ekologiczna lub poszukiwanie oryginalnych rozwiązań z ubiegłej epoki. Na rynku istnieje jednak wiele produktów z odzysku, po które sięgamy i wykorzystujemy. Jakie są to produkty ? Do czego możemy ich użyć ? Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie ? W tym artykule przedstawiamy odpowiedzi na te pytania oraz podajemy kilka przydatnych informacji, które będą inspiracją, oraz ciekawym pomysłem na wykończenie wnętrza i okolicy domu.

Używana kostka brukowa

Używana kostka brukowa jest pierwszym i jednocześnie jednym z najpopularniejszych używanych elementów wykończenia nieruchomości. Jej charakterystyka i duża wytrzymałość pozwala na bezproblemowe ponowne użycie po demontażu. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści takich jak znalezienie oryginalnego wzoru czy kupno dobrej jakościowo kostki na bardzo niską cenę. Decydując się na to rozwiązanie i wybierając budulec w dobrym stanie, nie musimy martwić się także o jego wytrzymałość.

 Czym jest używana kostka brukowa ?

Używana kostka brukowa to elementy pochodzące z demontażu. Coraz częściej można ją kupić od prywatnych właścicieli posesji, którzy zmieniają aranżacje ogrodu bądź terenu przed domem. Istnieją również profesjonalne firmy, które handlują tego typu budulcem. Kostka taka jest zrywana i przekazywana osobie kupującej. Po oczyszczeniu np. myjką wysokociśnieniową prezentuje się niemal jak nowa i jest gotowa do ponownego użycia.

Na co warto zwrócić uwagę ?

Przy wyborze używanej kostki brukowej istnieje kilka elementów, na które musimy zwrócić uwagę, aby wybór był trafny. Pierwszą z nich jest jakość materiału. Kostka brukowa to bardzo eksploatowany budulec dlatego, jeśli nie jest w dobrym stanie, nie warto jej wybierać. Będzie to owocowało dużym odrzutem oraz niską trwałością. Jeśli decydujemy się na takie posunięcie, warto też wybierać lepsze jakościowo kostki. Nowe egzemplarze są drogie a unikalne wzory czy kształty bardzo trudno dostać.

Używana cegła na ścianę

Bardzo popularnym materiałem wykończeniowym, z którego wytwarza się płytki ceglane na ścianę — są cegły. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują podobne usługi i towar z drugiej ręki. Czym tak właściwie są takie cegiełki ozdobne ? Do czego możemy ich używać ?

Czym są płytki ceglane ?

Płytki ceglane to wykonane ozdobne elementy wykończeniowe, które możemy używać zarówno we wnętrzu, jak i na elewacji domu. Ich największą zaletą jest jedyny w swoim rodzaju materiał, który pochodzi z oryginalnych kamienic. Duża różnorodność pozwala na uzyskanie płytek o różnym kolorze czy fakturze i pewność, że znajomi nie urządzą kuchni, czy salonu w taki sam sposób. Uzyskane w ten sposób cegły obrabia się w różny sposób i otrzymuje kilka rodzajów ciekawego budulca. Niektóre z cegieł nie są oczyszczane z resztek zaprawa i tynku. Pozostawione w takim stanie dają jedyny w swoim rodzaju efekt. Część cegieł jest dokładnie czyszczona i szlifowana. Gładka faktura zachowuje swój styl, ale jest bardzo poręczna w nowoczesnych wnętrzach. Ostatnią grupą cegieł są te — które oczyszcza się wstępnie z zaprawy, ale nie szlifuje. Pozostawiona chropowata powierzchnia i nieregularne surowe kształty dają niepowtarzalny efekt.

Gdzie możemy używać cegiełek ? Możliwości zastosowań jest bardzo wiele. Odpowiedni rodzaj cegieł możemy używać w wykończeniach nowoczesnych wnętrz. Połączenie ze szkłem czy stalą wypada bardzo interesująco. W takich mieszkaniach warto decydować się na szlifowane egzemplarze. Używane cegły można także użyć do renowacji starych wnętrz. W takich wypadkach brak budulca to jeden z głównych problemów. Używane cegły idealnie nadają się również na elewacje. Zaimpregnowane są bardzo trwałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne jak duże naświetlenie czy śnieg.

Jak się ją pozyskuje i wytwarza ?

Tajemnicą całego przedsięwzięcia jest pozyskiwanie oryginalnych cegieł. Pochodzą one z końca ubiegłego stulecia i starych kamienic, które są wyburzane. Domy tanie w latach 1800 – 1900 były budowane z solidnego i niepowtarzalnego budulca, jakimi były czerwone cegły wytwarzane ręcznie. Wbrew pozorom są bardzo wytrzymałe i z pewnością będą dobrze służyły jeszcze przez drugie tyle lat. Specjalne firmy przed wyburzeniem domu ręcznie demontują najlepsze egzemplarze i transportują je do firmy. W takim miejscu są one poddawane obróbce i trafiają do sprzedaży. W trakcie ich czyszczenia czy przetwarzania nie używa się chemicznych preparatów, czy sztucznych klejów.

Kostka brukowa
Kliknij i sprawdź ceny!

Design w elementach wnętrza

Używane elementy z odzysku to również ciekawe inspiracje na wykończenie naszego wnętrza. Mogą stanowić stylowy dodatek i być oryginalnym gadżetem budzącym podziw przez naszych znajomych. Choć trudno mówić o konkretnym przepisie na udane akcesoria, gdyż nigdy nie wiemy, co znajdziemy w tym segmencie -to istnieje jednak kilka pomysłów, o które można się oprzeć.

Belka stropowa ze szklanym blatem

Jednym z doskonałych pomysłów na stylowy stół lub stolik kawowy jest połączenie starych belek stropowych ze szkłem. Elementy można pozyskać z domów drewnianych, w których jest wiele części z drewna i są one dobrze zachowane. Surowa belka jako podpora ze szklanym blatem, przez który doskonale widać oryginalny element zrobi ogromne wrażenie na gościach. Wielkość można dowolnie dobierać do potrzeb. Na zachodzie ten trend jest szczególnie widoczny w segmencie premium, gdzie takie konstrukcje kosztują nawet kilka tysięcy euro.

Czy i dlaczego warto używać elementów z odzysku ?

To główne pytanie, które pojawia się przy okazji decyzji o zakupie takich materiałów. Odpowiedź jest twierdząca — ale z jednym warunkiem. Używane materiały wykończeniowe lub budowlane muszą być w dobrym stanie i wysokiej jakości. Jeśli spełnimy ten wymóg, używane cegły lub kostka brukowa będą służyły jeszcze przez długi czas, a ich zakup będzie opłacalny. Używane budulce są też doskonałym sposobem na wyszukanie niepowtarzalnych wzorów czy modeli, które nie są już obecnie produkowane lub bardzo trudno je dostać.

Kolejną korzyścią płynącą z tego rozwiązania jest dbanie o ekologię poprzez recykling. Dobre materiały, które można użyć ponownie, w większości są wyrzucane i zamieniane w bezwartościowe śmieci. Wykorzystanie ich jest doskonałym pomysłem na ochronę środowiska. Ważnym aspektem podczas budowy domu czy wykańczania wnętrza są też finanse i koszty. Elementy używane są dużo tańsze, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście — kilkadziesiąt procent na materiale — co przy tak dużych sumach daje już konkretne oszczędności. Używana kostka brukowa — szczególnie ta lepszej jakości jest czasami tańsza nawet o połowę, co jest doskonałym sposobem na dużo niższe koszty przy zachowaniu odpowiedniej jakości.

Podobne artykuły

Ocieplenie domu i mieszkania – styropian

Mar 07, 2018

Styropian, czyli polistyren spieniony, to materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, a także w wielu innych branżach. Bardzo często stosowany jest jako izolacja termiczna różnych budynków. Charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, małym ciężarem i dużą trwałością. Izolacja ze styropianu Styropian składa się w 98 proc. z powietrza, które stanowi najlepszą izolację cieplną. Materiał stosowany w budownictwie wytwarza się z perełek polistyrenu spienionego, które poddawane są …

Czytaj więcej

Płytki imitujące cegłę – porównanie

Lut 15, 2018

Nowoczesne wzornictwo w ostatnich latach coraz częściej bazuje na prostych, klasycznych formach. Minimalizm w urządzaniu wnętrz jest ceniony nie tylko ze względu na obowiązujące trendy, ale także z uwagi na swoją funkcjonalność. Nic dziwnego, że we wnętrzach coraz częściej możemy trafić na proste formy, które cechuje uniwersalizm i prostota. Jednym z pomysłów na nadanie pomieszczeniu wyjątkowego charakteru są płytki imitujące cegłę. Skąd pomysł na …

Czytaj więcej

Jak zbudować energooszczędny dom – materiały

Sty 19, 2018

W dzisiejszych czasach domy energooszczędne są coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego, ponieważ zastosowane w takich budynkach technologie i materiały znacząco wpływają na koszty eksploatacji. Zużycie energii może być nawet czterokrotnie mniejsze niż w przypadku zwykłego domu, a to oznacza spore oszczędności dla mieszkańców. Planując budowę musimy jednak pamiętać, że każdy element jest w tym przypadku istotny. Jak zatem zbudować energooszczędny dom, jakich materiałów …

Czytaj więcej

Fugowanie klinkieru – jak zrobić to poprawnie?

Mar 26, 2018

Klinkierem nazywamy tworzywa ceramiczne o spieczonym czerepie, aczkolwiek bez zeszkliwienia powierzchni. Otrzymuje się je w wyniku wypalania  w temperaturze około 1000-1300 stopni Celsjusza glin wapienno-żelazistych, żelazistych bądź wapienno-magnezjowych. Przy czym wykorzystuje się klinkier? W produkcji cegieł, płytek, dachówek, bruku. Plusem wyrobów klinkierowych jest niewątpliwie wysoka odporność na mróz oraz niska nasiąkliwość (wynoszącą około sześciu procent). Zakup oraz właściwe składowanie cegieł klinkierowych Ściany oraz ogrodzenia …

Czytaj więcej

Jakie narzędzia powinien mieć każdy Pan domu?

Sie 10, 2018

Kiedy dostajemy klucze do nowego wymarzonego domu, najczęściej nie zastanawiamy się nad tym, co można byłoby w nim ulepszyć czy naprawić. Kwestie ewentualnych awarii czy remontów wydają się odległą perspektywą. Pan domu, nawet jeśli nie wykazuje zamiłowania do majsterkowania, powinien jednak pomyśleć o zakupie przynajmniej podstawowych narzędzi, które mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłości. Nie wszystko bowiem jesteśmy w stanie przewidzieć i w …

Czytaj więcej

Glazura- wiele rozwiązań

Mar 01, 2018

Płytki łazienkowe czy tez te pokrywające kuchenną podłogę lub ścianę są elementem istotnym nie tylko pod względem estetycznym ale również patrząc na wpływ wilgoci, czy wysokich temperatur na nasze ściany. Ogromny wachlarz wzorów i rodzajów tego typu rozwiązań obecny ówcześnie na rynku pozwala na wybór naprawdę pięknych płytek. Oczywiście ile gustów – tyle ciekawych rozwiązań. Nie zawsze najważniejsza jest cena, w tym przypadku częściej …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}