Wyniki Twojego wyszukiwania

Urządzenia wysokociśnieniowe – karcher

Jeśli lubi się porządek i czystość zarówno w domu, jak i w jego otoczeniu, to urządzenie wysokociśnieniowe, zwane również myjką lub karcherem, okaże się bardzo przydatne. Najczęściej karcher kojarzony jest z myciem samochodów, jednakże to tylko jedno z wielu jego zastosowań. Można wykorzystać to urządzenie chociażby do czyszczenia podjazdu, elewacji budynku, alejek, a nawet sprawdzi się ono w kwestii czyszczenia tarasu bądź też mebli ogrodowych. Co więcej, myjka wysokociśnieniowa może okazać się również odpowiednia do czyszczenia miejsc trudno dostępnych – chodzi tutaj między innymi właśnie o myjkę parową.

Czas na sprzątanie

Woda pod ciśnieniem jest zdolna usunąć nawet największe zabrudzenia, toteż coraz trudniej jest wyobrazić sobie utrzymywanie porządku w domu czy też na działce bez urządzenia wysokociśnieniowego. Takową myjką ciśnieniową można umyć niemalże wszystko. Szczególnie sprzęt ten okazuje się być przydatnym jesienną porą, kiedy błoto jest wszechobecne, zagarnia każdą możliwą przestrzeń, a deszcz potrafi nie ustępować przez długi okres. Karcher jak żaden inny sprzęt AGD/RTV poradzi sobie z takimi uporczywymi zabrudzeniami.

Oszczędność myjki ciśnieniowej

Wielu bez wątpienia nurtuje pytanie, czy karcher aby na pewno jest urządzeniem oszczędnym? Obecnie zakupując jakiekolwiek urządzenie większość osób wymaga, aby było ono przyjazne dla środowiska, ekologiczne, pozwalało zaoszczędzić, ale i było jednocześnie efektywne. Wszystkiego tego można spodziewać się po myjce ciśnieniowej. Szczególnie jeśli chodzi o oszczędność wody, która w przypadku użytkowania karchera jest znacząca. Wystarczy przytoczyć tutaj przykład korzystania z węża ogrodowego. W ciągu godziny zużyć może on nawet trzy tysiące litrów, podczas gdy karcher wykorzysta jedynie czterysta litrów – oczywiście mowa tutaj o w miarę rozsądnej eksploatacji.

Umiejętne posługiwanie się

Oczywiście to, czy uda się oszczędzić, zależy od sprawnego użytkowania. Poszczególne końcówki należy dostosować umiejętnie do danych prac. Bardzo dobrym rozwiązaniem w myjce jest opcja FULL CONTROL – polega to na możliwości regulacji ciśnienia w lance myjki od wysokiego do niskiego. Na wyświetlaczu widnieje wybrane ustawienie, co pozwala użytkownikowi kontrolować zużycie wody, a tym samym także umożliwia zaoszczędzenie. 

karcher

Karcher
Kliknij i sprawdź ceny!

Zastosowania

Poszczególne urządzenia wysokociśnieniowe często różnią się między sobą – przede wszystkim możliwymi zastosowaniami. Każde urządzenie ma bowiem odmienne parametry pracy.

  • Myjka ciśnieniowa do mycia okien – do mycia szyb w oknach, luster zwykle wykorzystuje się myjki ciśnieniowe parowe. Można jednak równie dobrze użyć zwykłej myjki ciśnieniowej, która tryska wodą, a nie wypuszcza pod ciśnieniem parę. Jednakże korzystając ze zwykłego karchera należy mieć na uwadze, iż woda może zabrudzić ściany wokół okien, toteż należy go używać jedynie po upewnieniu się, że jest to bezpieczne dla ścian. Nikt raczej nie chciałby ich potem odnawiać.
  • Myjka ciśnieniowa do mycia elewacji – do czyszczenia elewacji sprawdzi się tradycyjny karcher, jednakże tutaj dodatkowo najczęściej konieczne jest jeszcze zastosowanie odpowiedniego preparatu do usuwania graffiti lub do czyszczenia elewacji. Do mycia elewacji najlepsza byłaby myjka z możliwością regulacji ciśnienia. Pozwoli to na bezpieczne czyszczenie, bez zagrożenia uszkodzeniem elewacji.
  • Myjka ciśnieniowa do czyszczenia samochodu – niemalże każdy model karchera nada się do mycia auta. Warto jednak pamiętać, że często dodatkowo potrzebne są jeszcze jakieś szczotki lub detergent, który poradzi sobie z trudniejszymi zabrudzeniami. Należy pamiętać, iż zbyt małe ciśnienie może uniemożliwić efektywne czyszczenie pojazdu. Natomiast zbyt duże – oczywiście w skrajnych wypadkach – może nawet uszkodzić lakier samochodu.
  • Myjka ciśnieniowa do mycia chodników, podjazdów, itp. – niekiedy tutaj trzeba stosować specjalne środki chemiczne, jednakże zwykle wystarcza jedynie wykorzystanie karchera. Ciśnienie może tutaj być duże, gdyż kostka brukowa lub jakikolwiek inny materiał tworzący chodnik bądź podjazd nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem wysokiego ciśnienia wody. Niektórzy producenci dodatkową tworzą specjalne szczotki, które ułatwią czyszczenie podłoża i uzupełnią pracę wykonywaną przez samo urządzenie wysokociśnieniowe.

Co ma znaczenie?

Decydując się na zakup myjki ciśnieniowej ważne jest zwrócenie uwagi na pewne parametry. Bez wątpienia warto zainteresować się mocą, jaką dysponuje karcher. Jest to parametr, który przede wszystkim informuje o zużyciu prądu przez urządzenie. Duża moc równa się dużemu ciśnieniu roboczemu. Tańsze myjki cechują się mocą od 1200-1600 W, natomiast te o wyższych cenach mają moc 2,5-3 kW.

Ciśnienie robocze

Kolejnym aspektem jest właśnie ciśnienie robocze, czyli średnia wartość ciśnienia, jakie może wytworzyć dany sprzęt. Uchodzi to za podstawowy parametr, na który należy zwrócić uwagę. Zakres wynosi najczęściej od 65-170 bar. Modele, które dysponują większą mocą, często są wyposażone także w możliwość regulacji ciśnienia. Wartość maksymalnego ciśnienia jest niezwykle znacząca – przede wszystkim ze względu na możliwość zniszczenia niektórych rzeczy, powierzchni.

Długość węża

Długość węża także się liczy, gdyż to decyduje o mobilności. Co więcej, determinuje ten parametr zasięg pracy urządzenia, jakim jest karcher. Dłuższy wąż wiąże się także z większą masą, toteż myjki o wężu przekraczającym długość pięciu metrów często mają specjalne pojemniki, w których można chować wąż. Co jeszcze może uchodzić za ważne? Maksymalna temperatura wody w dopływie, zbiornik na detergent oraz zestaw szczotek i dysz. Na to wszystko dodatkowo powinno się zwrócić uwagę.

Działanie myjki ciśnieniowej

Karcher działa w dość prosty sposób, a jego obsługa nie jest zbytnio skomplikowana. Sercem myjki jest pompa odpowiedzialna za wytwarzanie wysokiego ciśnienia wody. Woda pod ciśnieniem przemieszcza się z dużą mocą przez przewód, a potem wydostaje się przez dyszę na zewnątrz. Aby wodę rozprowadzić można wykorzystać pistolety albo lance natryskowe. Niekiedy także dołączone są specjalne szczotki, które umożliwiają dokładniejsze i bardziej skuteczne czyszczenie.

Ranking atrakcyjnych myjek ciśnieniowych

Odpowiedni dobór sprzętu jest ważny. Aby było to możliwe dobrze jest zdecydować się na urządzenia sprawdzonych firm, marek powszechnie znanych. Dlatego też warto jest przedstawić karcher, który może okazać się atrakcyjny i spełniający nasze kryteria oraz wymagania.

Myjki ciśnieniowe do pięciuset złotych:

  • Bosch Aquatak AQT 35-12.
  • Karcher K2 Premium Home & Car.
  • Karcher K3.

Myjki ciśnieniowe do tysiąca złotych:

  • Karcher K5 Compact Home.
  • Bosch AQT 42-13.
  • Karcher K 4 Premium.

Podobne artykuły

Jak dbać o pralkę?

Wrz 03, 2018

Otwierana frontalnie lub od góry, zabezpieczenie przed dziećmi, AddWash, pojemność i rozmiar, to zaledwie początek listy kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę kupując pralkę. Jednak nawet najbardziej nowoczesny sprzęt nie będzie służył sprawnie przez długie lata, jeśli nie dowiemy się jak dbać o pralkę. Przestrzeganie kilku prostych  zasad, związanych z regularnym czyszczenie elementów sprzętu, to najprostsza droga do tego, by unikać awarii i kosztów związanych z ich eliminacją. …

Czytaj więcej

Projektory i ekrany – Nowoczesna technologia stosowana w domach i firmach.

Kwi 08, 2018

Obecnie projektory w domu zyskują coraz większą rzeszę fanów. Ta innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie jeszcze więcej wrażeń niż do tej pory. Kina przepełnione są ludźmi, jednak nie każdy lubi spędzać czas w zgiełku i tłumie. To nowoczesna wersja kina domowego. Dzięki projektorom nie będziesz musiał wychodzić z domu, aby obejrzeć film zupełnie tak, jak w kinie! Co warto wiedzieć o projektorach do kina …

Czytaj więcej

Odkurzacz automatyczny – jaki wybrać?

Lis 30, 2018

Odkurzacz automatyczny to w ostatnich latach urządzenie, które zaczyna zdobywać rynek. Przede wszystkim dużą przychylność i zainteresowanie właścicieli mieszkań i domów. Wszyscy dbający o czystość i porządek w swoim mieszkaniu czy domu doskonale zdają sobie sprawę z faktu. Jak ciężko przy braku czasu utrzymać go na zadowalającym poziomie. I tu z pomocą przychodzi odkurzacz automatyczny, który w sposób prosty zadba o schludność i czystość …

Czytaj więcej

Jak wybrać odpowiedni sprzęt AGD

Sty 19, 2018

Decydując się na zakup wymarzonego mieszkania często z dużym wyprzedzeniem zastanawiamy się nad tym, jak chcielibyśmy aby wyglądało. Niektórzy rozważają szczególnie kwestie doboru odpowiednich mebli, inni natomiast borykają się z doborem odpowiednich sprzętów AGD i dodatków. Bez wątpienia sprzęty AGD są nieodłącznym elementem każdej kuchni, a dobór urządzeń wysokiej jakości pozwoli na ich długotrwałe użytkowanie. Faktem jest, ze dobór odpowiedniego sprzętu AGD nie jest …

Czytaj więcej

Agregat prądotwórczy – zastosowanie w gospodarstwie domowym

07 maja, 2018

Awaria prądu może zdarzyć się w każdej chwili. Jest to wyjątkowo kłopotliwa sytuacja, zwłaszcza jeśli trwa przez dłuższy czas. W takich okolicznościach bardzo przydatny okazuje się agregat prądotwórczy, który pozwala na produkcję elektryczności na miejscu i zasilenie wszystkich potrzebnych urządzeń. Czym jest agregaty prądotwórczy? Agregat prądotwórczy wykorzystywany jest jako źródło energii elektrycznej w przypadku awarii. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można to urządzenie …

Czytaj więcej

Odkurzacz piorący – czyli jak ułatwić sobie życie

12 maja, 2018

Tradycyjne odkurzacze z workami coraz bardziej tracą na popularności. Ich sprzedaż spada, co jest między innymi spowodowane tym, iż chociażby nie są szczególnie higieniczne oraz często nie sprawdzają się w domach oraz mieszkaniach, gdzie żyją alergicy. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez odkurzacza i posługiwania się przy okazji czynności sprzątających miotłą. Dlatego też producenci dostarczają na rynek coraz to bardziej wymyślne sprzęty, które …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}