Wyniki Twojego wyszukiwania

Urządzamy kuchnię. Jak wybrać odpowiedni sprzęt AGD?

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie bardzo często toczy się właśnie życie rodzinne. To przecież w kuchni spędzamy wspólnie mnóstwo czasu – przygotowujemy posiłki, jemy, rozmawiamy. Dlatego urządzając tę przestrzeń należy już na etapie planowania wziąć pod uwagę, by było przyjemnie, a jednocześnie praktycznie. Jak jednak wybierać urządzenia AGD, by komponowały się z wnętrzem, odpowiadały wszystkim naszym potrzebom, a jednocześnie posłużyły długie lata?

Czytelnicy ASKDOM.PL otrzymują zniżki w sklepach 13VIP – 4Home&Kitchen:

  • Na produkty wymienione w artykule – 2% – użyj kodu: ASKAGD – SPRAWDŹ 
  • Duże AGD – 3% – telefonicznie : 608360788 (powołaj się na ASKDOM.PL)
  • Zabudowa kuchenna, małe AGD – 5% – telefonicznie: 608360788 (powołaj się na ASKDOM.PL)

Podczas zakupów urządzeń AGD zawsze pojawia się pytanie: co wybrać? Odpowiedź nigdy nie jest prosta, bo marek i modeli w sklepach jest multum. Trudno jednoznacznie określić też obecnie panujące trendy. Te będą inne w sklepach sieciowych, elektromarketach, studiach mebli kuchennych.

– Do nas przychodzą Klienci bardziej świadomi, bardziej wybredni. Wtedy najważniejszymi pytaniami są, czy sprzęt jest funkcjonalny oraz czy odpowiada szeroko pojętej estetyce – mówi Radosław Rudnik z białostockiego salonu 13VIP 4Home&Kitchen.

Stając przed stosunkowo trudnym wyborem zakupu zestawu sprzętu AGD do kuchni, powinniśmy postarać się odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Łatwiej będzie wtedy podjąć odpowiednią decyzję już na etapie rozmowy ze specjalistą sprzedaży sprzętu AGD. Ważne jest, kto będzie użytkował sprzęt, jakimi walorami estetycznymi kierują się kupujący (kolor, design). Istotne jest też, jakie funkcje dany sprzęt musi posiadać (np. piekarnik z funkcją pary, zmywarka z podnoszonym dolnym koszem, lodówka z dotykowym wyświetlaczem), preferencja marki producenta oraz budżet na zakup sprzętu.

Te punkty z pewnością nie wyczerpują tematu wybrania odpowiedniego, solidnego sprzętu, natomiast z pewnością pozwalają ukierunkować doradców, by pomogli nam wybrać urządzenia zgodne z naszymi preferencjami. Na pewno podczas tak poważnych zakupów nie powinniśmy ulegać emocjom. A coraz to nowsze urządzenia obfitują w kolejne rozwiązania i funkcje…

– Natomiast stwierdzenie, że Klienci ulegają funkcjom, z których nie skorzystają, jest zbyt dużym uogólnieniem. Jedna osoba kupując piekarnik parowy, będzie codziennie przygotowywała obiad gotując na parze, z kolei inna skorzysta z tego sporadycznie. Wynika to ze sztuki dobrania odpowiedniego sprzętu do własnych potrzeb oraz umiejętności korzystania z niego. Nasi specjaliści służą również pomocą posprzedażową, aby nikt nie czuł się zagubiony w gąszczu nowych funkcji swojego sprzętu – tłumaczy Radosław Rudnik z 13VIP 4Home&Kitchen.

Skoro już mowa o nowinkach technicznych, Radosław Rudnik – ekspert z 13VIP 4Home&Kitchen, wskazuje, że największą innowacją ostatnich miesięcy w lodówkach jest dotykowy wyświetlacz z łącznością Wi-Fi. Producent określa to jako „centrum domowej rozrywki oraz platforma rodzinnej komunikacji w jednym, umożliwiająca wyświetlanie zdjęć i sporządzanie notatek”.

– Funkcjonalność jest podobna do tej w smartfonach, ale żeby przybliżyć jedną z funkcji urządzenia, proponuję włączyć wyobraźnię. Jesteśmy w sklepie, nie mamy ze sobą listy zakupów. Żaden problem – łączymy się poprzez smartfon z lodówką i widzimy, dzięki wewnętrznym kamerom, jakie produkty już się skończyły, co trzeba dokupić – wyjaśnia Radosław Rudnik z salonu 13VIP 4Home&Kitchen.

Wzrastającym trendem zakupowym wśród piekarników jest funkcja gotowania na parze. W dobie dbania o zdrowie, wysypu programów kulinarnych, ogólnie pojętego jedzenia „fit”, taki piekarnik jest idealnym rozwiązaniem. Jeżeli kupującym zależy na tym, aby wydobywać z potraw najlepsze smaki przy zachowaniu ich składników odżywczych, witamin, gotować je krócej oraz używać do ich przyrządzania mniej tłuszczu, to już powinni wiedzieć, na co się decydować.

Z kolei w świecie zmywarek świetnym rozwiązaniem, chwalonym przez użytkowników, jest funkcja „Comfort Lift” stosowana w zmywarkach firm AEG oraz Electrolux. Dolny kosz, w którym zmywamy talerze, garnki czy patelnie, w tym przypadku „wyjeżdża” w górę, abyśmy mogli komfortowo, bez ciągłego schylania, wyciągać umyte naczynia. Po wszystkim chowamy go na swoje miejsce i wyjmujemy umyte rzeczy z pozostałych dwóch. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę oraz dbają o swój kręgosłup.

– Urządzenia, które posiadamy w swojej ofercie, będą w stanie zadowolić nawet największych estetów. Dostępne są u nas sprzęty, których linie można określić jako nowoczesne – np. Miele, AEG, jak również pasujące do stylu retro – SMEG. Na pewno dobierzemy również odpowiednią barwę urządzenia, mając w ofercie takie wykończenia, jak: biały, czarny, inox, ale także kremowy, czarny aksamit, miedź, srebrne lustro, gunmetal, jasny brąz, mosiądz antyczny, cyna, cement i wiele, wiele innych – dodaje specjalista ds. sprzedaży Radosław Rudnik.

A które urządzenia aktualnie sprzedają się najlepiej? Fachowcy z 13VIP 4Home&Kitchen podają trzy modele, należące do tzw. dużego AGD.

Lodówka Samsung RF56M9540SR

Piekarnik AEG BSE782320B

Zmywarka AEG FSK93800P

Dylematem, z którym także musimy się zmierzyć planując zakupy, jest to, czy zdecydować się na AGD wolnostojące, czy też do zabudowy.

– Zaletą AGD wolnostojącego jest to, że nie trzeba go obudowywać meblami kuchennymi. Jednak mówiąc przekornie – zaletą AGD do zabudowy jest to, że można go zabudować meblami kuchennymi i właśnie to drugie przekonanie przeważa u naszych Klientów. W obecnych czasach większość osób chce mieć kuchnię w jednej linii, w której nie będą się ze sobą gryzły widoczne fronty urządzeń AGD. Bardzo często zabudowujemy zatem zmywarki, często lodówki, z widocznych urządzeń zostawiając z reguły bardzo reprezentacyjne piekarniki – mówi Radosław Rudnik.

I jednocześnie radzi, by na etapie projektowania kuchni najpierw wybrać urządzenia AGD, a na meblach skupić się na końcu.

– Po prostu: łatwiej jest dobrać kuchnię do sprzętu AGD niż na odwrót. Gdy rozpoczynamy od urządzeń, nie mamy żadnych ograniczeń w szerokościach, ustawieniu itp. O to, żeby wszystko było poustawiane logicznie i ergonomicznie, będzie martwił się już nasz architekt przy przygotowywaniu projektu – dodaje.

Fachowiec podkreśla też, że złotą zasadą przy planowaniu kuchni jest tzw. trójkąt roboczy. Wierzchołkami takiego trójkąta są trzy główne elementy wyposażenia kuchni: lodówka, zlewozmywak oraz płyta kuchenna (ew. piekarnik). Odpowiednie ustawienie znacząco poprawi komfort pracy oraz zmniejsza odległości, które pokonujemy w kuchni podczas gotowania. Powinny się one mieścić w następujących przedziałach:
– między lodówką a zlewozmywakiem: 120 – 210 cm;
– między zlewozmywakiem a płytą: 120 – 210 cm (ew. 90 cm w mniejszych pomieszczeniach);
– między lodówką a płytą: 120 – 270 cm.

Pamiętajmy, że sprzęt AGD będzie nam służył przez długie lata. Dlatego warto postawić na sprawdzoną markę. Sprawdź ofertę (kliknij w nazwę produktu):

Użyj kodu promocyjnego na produkty AEG: ASKAGD – aktywuj 2% rabatu!
Kod jest ważny do końca czerwca.

Piotr Walczak

Podobne artykuły

Targi z dofinansowaniem do 80% dla firm Wschodniego Klastra Budowlanego!

Wrz 17, 2018

Wyjazdy na targi międzynarodowe i misje ze Wschodnim Klastrem Budowlanym. Kolejny projekt z dofinansowaniem do 80% kosztów. Po raz kolejny Wschodni Klaster Budowlany planuje udział w targach międzynarodowych i misjach gospodarczych. Projekt targowy Klastra obejmuje dofinansowanie do 80% udziału w targach budowlanych i misjach gospodarczych na całym świecie. Prosimy wszystkie firmy, które planują swój udział w wydarzeniach targowych o kontakt z Biurem Wschodniego Klastra …

Czytaj więcej

Zawód prawnika i agenta nieruchomości, mają ze sobą wiele wspólnego… – wywiad ze Zbigniewem Buzą

Sty 21, 2019

Z założycielem biura BIS Nieruchomości, Panem Zbigniewem Buzą, o początkach branży pośrednictwa nieruchomości w Białymstoku oraz wiedzy, którą powinien dysponować dobry pośrednik nieruchomości rozmawia Patryk Miotke.   Patryk Miotke, askdom.pl: Jak rozpoczął Pan swoją karierę i dlaczego postawił Pan na branżę nieruchomości? Zbigniew Buza, BIS Nieruchomości: Z wykształcenia jestem prawnikiem, aczkolwiek zdecydowałem się na prowadzenie biura nieruchomości. Z mojego punktu widzenia zawody te mają …

Czytaj więcej

Nieruchomość to produkt

Lip 11, 2019
Od 2011 roku zajmuje się nieruchomościami. Prowadzona przez niego firma realizowała już ponad 1000 transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości w Białymstoku i okolicach. O tym, jak nieruchomości postrzega Marcin Świsłowski, manager białostockiej firmy Lwy Nieruchomości, w rozmowie z Karolem Serwatko.   Karol Serwatko: Panie Marcinie, na początek może takie filozoficzne pytanie - czym dla Pana są nieruchomości? Marcin Świsłowski, Manager w firmie Lwy Nieruchomości: Nieruchomości to ...
Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – październik ’19 – cz. II

Paź 10, 2019

Zapraszamy Państwa na przegląd nieruchomości z woj. Podlaskiego. W części II prezentowane będą mieszkania 3 – pokojowe.   42 PUŁKU PIECHOTY /  WYGODA Mieszkanie w nowym bloku z 2018 roku. Osiedle położone na obrzeżach miasta, cicha i spokojna okolica jednocześnie bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. Mieszkanie jedyne w swoim rodzaju zostało starannie zaprojektowane i wykończone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i funkcjonalność.       Cena – 470 000 Powierzchnia – 65m2 Piętro – 2/3 Link …

Czytaj więcej

VI Śniadanie z askdom.pl za nami !

08 maja, 2019

Dnia 7 maja 2019 w restauracji Trzy Po Trzy, doszło do kolejnego spotkania przedstawicieli biur nieruchomości, deweloperów oraz firm świadczących usługi w obrębie rynku nieruchomości. . Spotkanie to odbyło się w ramach VI edycji Śniadania z askdom.pl  Cyklicznie organizowane śniadania, związane są z niezmiennym aspektem – definiowania płaszczyzny kooperacji firm na wspólnej, lokalnej gałęzi branżowej. Jednym z efektów takiej współpracy, było powstanie PROGRAMU PARTNERSKIEGO ASKDOM.PL1 – …

Czytaj więcej

Czwarty przegląd nieruchomości – woj. podlaskie

Sty 22, 2019

Dzień dobry! Zapraszam do zapoznania się z czwartą edycją przeglądu rynku nieruchomości w woj. podlaskim –cyklicznie przeprowadzanym przez redakcję portalu askdom.pl. Dzisiejsza prezentacja dotyczyć będzie ogłoszeń nieruchomości : INWESTYCYJNYCH – mogących przynieść dochód poprzez realizację inwestycji w postaci wynajmu, dalszej odsprzedaży, zabudowy, itp. KOMERCYJNYCH – nabywanych w celu prowadzenia działalności gospodarczej.   mgr inż. bud. Mateusz Kropiewnicki specjalista ds. marketingu w sektorze budownictwa i nieruchomości redaktor portalu askdom.pl …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}