Wyniki Twojego wyszukiwania

Umowa na wyłączność zdecydowanie jest tym, co daje o wiele większe możliwości na skuteczną sprzedaż… – wywiad z Izabelą Kiełsa

Z Izabelą Kiełsa, właścicielką biura nieruchomości Kiełsa NIERUCHOMOŚCI, o obustronnych korzyściach wynikających ze współpracy – na bazie umów na „wyłączność”, oraz przyszłego kształtu rynku nieruchomości.

Karol Serwatko, askdom.pl: Pani Izabelo, większość nieruchomości, które znajdują się w Pani ofercie to „wyłączności”. Proszę powiedzieć dlaczego klienci decydują się na taką współpracę?

Trafiają do mnie klienci wymagający, którzy nie są zainteresowani umowami zwykłymi z kilkunastoma biurami na raz. Chcą powierzyć sprzedaż swojej nieruchomości jednej, zaufanej firmie. Jedną osobę zapoznać z pełną dokumentacją nieruchomości, powodami sprzedaży. Jednej, zaufanej osobie opowiedzieć o swojej sytuacji finansowej, gdyż jest to często kluczowa sprawa wpływająca na ustalenie strategii sprzedaży.

Jest to zupełnie inny poziom współpracy, o wiele bardziej komfortowy dla klienta.

Oparty na relacji, wzajemnym zaufaniu. Klientów mam głównie z polecenia.

Przy umowie na wyłączność, mogę o wiele więcej zaoferować niż przy umowie zwykłej, sprzedaż jest skuteczniejsza, a cena po prawidłowo wykonanym home stagingu często wyższa od pierwotnie zakładanej.

Klientom na tym zależy najbardziej, więc wracają i polecają moje usługi najbliższym.

Gdy otwierałam swoje biuro nieruchomości, które notabene markuję własnym nazwiskiem wiedziałam, że chcę się kierować dwiema głównymi zasadami: pracuję wyłącznie na wyłączność i nikomu nie narzucam swojej usługi.

Trzymam się tego do dziś.

 

Umowa na wyłączność zwykle postrzegana jest jako zablokowanie możliwości współpracy z innymi. Oczywiście tak nie jest, biura współpracują z innymi przy sprzedaży nieruchomości, czy Pani działa w ten sam sposób? Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą współpraca tego typu.

Oczywiście, że współpracuję z innymi Pośrednikami. Rynek Pośrednictwa w Polsce dynamicznie rozwija się w tym właśnie kierunku.

Współpracujemy ze sobą zarówno na rynku białostockim, jak i ogólnopolskim. Taka współpraca niesie za sobą obopólne korzyści, zarówno Klientom jak i Pośrednikom. Pośrednicy posługują się systemami wymiany ofert MLS oraz czynnie uczestniczą w branżowych grupach w mediach społecznościowych. Profesjonalnie przygotowane do sprzedaży oferty dzięki Pośrednikom mają zasięg ogólnopolski i  trafiają bezpośrednio do fachowców branży, często sprzedając się zanim jeszcze ukażą się w komercyjnych portalach sprzedażowych.

Uważam, że umowa na wyłączność zdecydowanie jest tym, co daje o wiele większe możliwości na skuteczną sprzedaż, aniżeli jakiegokolwiek rodzaju ograniczeniem.

Diametralną różnicę widać również przy przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży. Przy umowach zwykłych sprowadza się ono do obowiązkowego minimum, natomiast  przy umowach na zasadach wyłączności, są profesjonalne sesje zdjęciowe nieruchomości, przy gruntach i domach często nagrania terenu z góry, stylizacja nieruchomości przed sprzedażą czyli home staging, a za jakość oferty odpowiada konkretny jej przedstawiciel, który podpisuje się pod nią swoim nazwiskiem.

Ku mojej uciesze rośnie świadomość ludzi w tym zakresie, stąd coraz więcej Klientów chce współpracować z Pośrednikiem tylko na zasadach wyłączności.

 

Proszę powiedzieć jak Pani zdaniem kształtować się będzie rynek nieruchomości w Białymstoku w ciągu kilku najbliższych lat

Względem kilku najbliższych lat teraz na pewno znajdujemy się na „górce”. W tak szybkim tempie ceny nieruchomości ostatnio rosły 10 lat temu. Wszyscy doskonale wiemy, że  tendencja ta nie może utrzymywać się wiecznie, a ceny w pewnym momencie się zatrzymają. A pytanie, kiedy to nastąpi jest ostatnio najczęściej zadawanym pytaniem we wszystkich branżowych dysputach.

W Białymstoku, obecnie ceny nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym biją rekordy i nic nie wskazuje na to aby sytuacja miała się nagle zmienić.

Pomimo, iż zauważamy, że rynek nieco zaczyna spowalniać, deweloperzy w dalszym ciągu  z powodzeniem sprzedają „dziurę w ziemi”, ceny przekroczyły wszelkie dotychczasowe notowania, a popyt wciąż jest ogromny. Wpływ na tą sytuacje mają oczywiście rosnące ceny usług oraz materiałów budowlanych ze strony podaży oraz korzystne stopy procentowe w bankach  ze strony popytu.

Rynek wtórny, zaś ”podkręcany jest” coraz większą liczbą  inwestorów, kupujących mieszkania z rynku wtórnego, aby podwyższać ich standard. Takie nieruchomości o podwyższonym standardzie trafiają ponownie do sprzedaży, lub wzbogacają ofertę najmu, często dobowego.

W ciągu najbliższych lat, nie liczyłabym na drastyczne zmiany oraz tempo spadku cen porównywalne do tempa ich wzrostu na przestrzeni ostatniego roku.

Raczej spodziewałabym się korekty cen oraz stabilizacji rynku.

 

Nie może zabraknąć pytania : dlaczego zdecydowała się Pani pracować w branży nieruchomości?

Jest to tak naprawdę jedyna branża w jakiej pracowałam. Na rynku nieruchomości pracuję od 12 lat. Początek był nieco przypadkowy. Podjęłam pracę w jednym z białostockich biur nieruchomości jeszcze na studiach, celem moim było jednak odbycie praktyki zawodowej rzeczoznawcy majątkowego oraz obrona egzaminu państwowego. Szybko jednak doszłam do wniosku, że to właśnie pośrednictwo daje mi satysfakcję.

Codzienne nowe wyzwania, nowi ludzie, ich potrzeby stanowią pewien element zaskoczenia, wywołuje adrenalinę. Jeden dzień nie równy drugiemu powoduje, że ta praca po prostu się nie nudzi, a  ogromna satysfakcja z udanej transakcji jest uzależniająca… Tak się to potoczyło i toczy się do dziś, choć rynek zmienił się na przestrzeni tych lat o 180 stopni.

 

Czy praca ta daje Pani satysfakcję? Co powoduje, że każdego kolejnego dnia z zaangażowaniem pomaga Pani kolejnym osobom sprzedać lub nabyć nieruchomość.

Oczywiście, że praca daje mi satysfakcję. A każda zakończona sukcesem transakcja daje energię do zajęcia się kolejną. Pośrednictwo to trudny zawód, nie da się go wykonywać bez czerpania z niego radości. Jest to pewnego rodzaju misja, którą trzeba czuć. Od kiedy prowadzę własne biuro i współpracuję z klientami tylko na zasadach wyłączności poczułam jeszcze lepszą jakość tej pracy. Mam czas poznać, klienta, zbudować z nim relację, działać wg. jego potrzeb, które znam, ponieważ mi o nich opowiedział. Nie da się pracować na takim poziome mając jednocześnie kilkaset ofert i kilkunastu poszukujących.

Ja wybrałam jakość i to mi daje największą satysfakcję i myślę, że moim klientom również 🙂

 

Podobne artykuły

Nadchodzące wydarzenia – wrzesień ’19 – październik ’19

Wrz 20, 2019

Jeśli jesteś agentem lub właścicielem biura nieruchomości, zajmujesz się „deweloperką” lub prowadzisz biuro sprzedaży? Prowadzisz firmę z branży bliskiej nieruchomościom? Jeśli tak, to nie może zabraknąć Cię na szkoleniach, które przygotowaliśmy – przed Wami: najlepsi szkoleniowcy, kilkadziesiąt godzin ciężkiej pracy, cała masa wiedzy!     Łukasz Kruszewski – Sprzedaj ofertę! 27.09.2019r. godz. 9.00-17.00 restauracja Trzy Po Trzy Dlaczego warto: Bogate źródło informacji na temat:  Możliwości promocji Twoich …

Czytaj więcej

Działalność społeczna – Kombinat Budowlany

Wrz 01, 2018

Kombinat Budowlany Sp. z o.o. aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej. Chcemy mieć wkład w rozwiązywanie problemów społecznych, dlatego angażujemy się w liczne akcje mające na celu pomoc charytatywną. Podejmujemy również liczne działania sponsoringowe. Każdego roku Zarząd przeznacza określoną kwotę wspierając finansowo min: Fundację Naszpikowani, Białostockie Hospicjum dla Dzieci „Fundacja Pomóż Im”, Polski Komitet Pomocy Spolecznej, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Białostocką …

Czytaj więcej

Wygodna kuchnia. Grunt to trójkąt roboczy

Lip 05, 2019
W wyobrażeniu inwestora idealna kuchnia powinna, co oczywiste, podobać się, ale i zapewniać komfort pracy. Czy można połączyć jedno z drugim? W tym miejscu warto posłuchać ekspertów. Przypominają oni, by pamiętać o tzw. trójkącie roboczym, dzięki któremu kuchnia będzie wygodna, a przygotowywanie posiłków szybsze i łatwiejsze. Czytelnicy ASKDOM.PL otrzymują zniżki w sklepach 13VIP - 4Home&Kitchen: Na produkty wymienione w artykule - 2% - użyj ...
Czytaj więcej

Nowa jakość obsługi klienta w woj. Podlaskim – Śniadania Biur Nieruchomości!

Paź 26, 2018

W dniu 25.10.2018 r. w restauracji Kawelin, przedstawiciele 12 biur nieruchomości, w liczbie 20 osób, zainicjowali – Śniadania Biur Nieruchomości. To nowa jakość w woj. Podlaskim! Celem spotkań jest m. in. działanie na rzecz klientów biur, ale także działania na rzecz podniesienia standardów obsługi klienta oraz oczywiście integracja branży. Śniadania zostały zainicjowane przez biura nieruchomości, które stawiają na jakość obsługi i współpracują z portalem …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – listopad ’19

Lis 18, 2019

Zapraszamy na przegląd nieruchomości z woj. Podlaskiego. Przedstawiamy Państwu domy, których nie można przeoczyć.      OLMONTY  Projekt domu z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem, należący do kolekcji: projekty domów nowoczesnych. Charakter prostej bryły podkreślono nowoczesnym detalem w postaci narożnego okna. Płaska, antracytowa dachówka jest eleganckim dopełnieniem całości. Atrakcyjne przeszklenia w strefie dziennej zapewniają efektowne doświetlenie wnętrza.   Cena: 569 000 zł Powierzchnia: 186m2 Liczba pokoi: 5 …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – działki na sprzedaż – listopad ’19

Lis 26, 2019

W drugiej części przeglądu nieruchomości z woj. Podlaskiego przedstawiamy Państwu działki godne zainteresowania.   PAŃKI Działka malowniczo położona na pięknym terenie, około 500 m od Narwiańskiego Parku Narodowego i starorzecza Narwi. W pobliżu znajduje się nowowybudowana ścieżka rowerowa, przynależąca do sieci dróg Green Velo. Od granicy Białegostoku dzieli ją około 14km (zaledwie 10 minut jazdy samochodem). Lokalizacja ta oferuje szerokie możliwości – od zwiedzania Narwiańskiego …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}