Wyniki Twojego wyszukiwania

Umowa na wyłączność zdecydowanie jest tym, co daje o wiele większe możliwości na skuteczną sprzedaż… – wywiad z Izabelą Kiełsa

Z Izabelą Kiełsa, właścicielką biura nieruchomości Kiełsa NIERUCHOMOŚCI, o obustronnych korzyściach wynikających ze współpracy – na bazie umów na „wyłączność”, oraz przyszłego kształtu rynku nieruchomości.

Karol Serwatko, askdom.pl: Pani Izabelo, większość nieruchomości, które znajdują się w Pani ofercie to „wyłączności”. Proszę powiedzieć dlaczego klienci decydują się na taką współpracę?

Trafiają do mnie klienci wymagający, którzy nie są zainteresowani umowami zwykłymi z kilkunastoma biurami na raz. Chcą powierzyć sprzedaż swojej nieruchomości jednej, zaufanej firmie. Jedną osobę zapoznać z pełną dokumentacją nieruchomości, powodami sprzedaży. Jednej, zaufanej osobie opowiedzieć o swojej sytuacji finansowej, gdyż jest to często kluczowa sprawa wpływająca na ustalenie strategii sprzedaży.

Jest to zupełnie inny poziom współpracy, o wiele bardziej komfortowy dla klienta.

Oparty na relacji, wzajemnym zaufaniu. Klientów mam głównie z polecenia.

Przy umowie na wyłączność, mogę o wiele więcej zaoferować niż przy umowie zwykłej, sprzedaż jest skuteczniejsza, a cena po prawidłowo wykonanym home stagingu często wyższa od pierwotnie zakładanej.

Klientom na tym zależy najbardziej, więc wracają i polecają moje usługi najbliższym.

Gdy otwierałam swoje biuro nieruchomości, które notabene markuję własnym nazwiskiem wiedziałam, że chcę się kierować dwiema głównymi zasadami: pracuję wyłącznie na wyłączność i nikomu nie narzucam swojej usługi.

Trzymam się tego do dziś.

 

Umowa na wyłączność zwykle postrzegana jest jako zablokowanie możliwości współpracy z innymi. Oczywiście tak nie jest, biura współpracują z innymi przy sprzedaży nieruchomości, czy Pani działa w ten sam sposób? Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą współpraca tego typu.

Oczywiście, że współpracuję z innymi Pośrednikami. Rynek Pośrednictwa w Polsce dynamicznie rozwija się w tym właśnie kierunku.

Współpracujemy ze sobą zarówno na rynku białostockim, jak i ogólnopolskim. Taka współpraca niesie za sobą obopólne korzyści, zarówno Klientom jak i Pośrednikom. Pośrednicy posługują się systemami wymiany ofert MLS oraz czynnie uczestniczą w branżowych grupach w mediach społecznościowych. Profesjonalnie przygotowane do sprzedaży oferty dzięki Pośrednikom mają zasięg ogólnopolski i  trafiają bezpośrednio do fachowców branży, często sprzedając się zanim jeszcze ukażą się w komercyjnych portalach sprzedażowych.

Uważam, że umowa na wyłączność zdecydowanie jest tym, co daje o wiele większe możliwości na skuteczną sprzedaż, aniżeli jakiegokolwiek rodzaju ograniczeniem.

Diametralną różnicę widać również przy przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży. Przy umowach zwykłych sprowadza się ono do obowiązkowego minimum, natomiast  przy umowach na zasadach wyłączności, są profesjonalne sesje zdjęciowe nieruchomości, przy gruntach i domach często nagrania terenu z góry, stylizacja nieruchomości przed sprzedażą czyli home staging, a za jakość oferty odpowiada konkretny jej przedstawiciel, który podpisuje się pod nią swoim nazwiskiem.

Ku mojej uciesze rośnie świadomość ludzi w tym zakresie, stąd coraz więcej Klientów chce współpracować z Pośrednikiem tylko na zasadach wyłączności.

 

Proszę powiedzieć jak Pani zdaniem kształtować się będzie rynek nieruchomości w Białymstoku w ciągu kilku najbliższych lat

Względem kilku najbliższych lat teraz na pewno znajdujemy się na „górce”. W tak szybkim tempie ceny nieruchomości ostatnio rosły 10 lat temu. Wszyscy doskonale wiemy, że  tendencja ta nie może utrzymywać się wiecznie, a ceny w pewnym momencie się zatrzymają. A pytanie, kiedy to nastąpi jest ostatnio najczęściej zadawanym pytaniem we wszystkich branżowych dysputach.

W Białymstoku, obecnie ceny nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym biją rekordy i nic nie wskazuje na to aby sytuacja miała się nagle zmienić.

Pomimo, iż zauważamy, że rynek nieco zaczyna spowalniać, deweloperzy w dalszym ciągu  z powodzeniem sprzedają „dziurę w ziemi”, ceny przekroczyły wszelkie dotychczasowe notowania, a popyt wciąż jest ogromny. Wpływ na tą sytuacje mają oczywiście rosnące ceny usług oraz materiałów budowlanych ze strony podaży oraz korzystne stopy procentowe w bankach  ze strony popytu.

Rynek wtórny, zaś ”podkręcany jest” coraz większą liczbą  inwestorów, kupujących mieszkania z rynku wtórnego, aby podwyższać ich standard. Takie nieruchomości o podwyższonym standardzie trafiają ponownie do sprzedaży, lub wzbogacają ofertę najmu, często dobowego.

W ciągu najbliższych lat, nie liczyłabym na drastyczne zmiany oraz tempo spadku cen porównywalne do tempa ich wzrostu na przestrzeni ostatniego roku.

Raczej spodziewałabym się korekty cen oraz stabilizacji rynku.

 

Nie może zabraknąć pytania : dlaczego zdecydowała się Pani pracować w branży nieruchomości?

Jest to tak naprawdę jedyna branża w jakiej pracowałam. Na rynku nieruchomości pracuję od 12 lat. Początek był nieco przypadkowy. Podjęłam pracę w jednym z białostockich biur nieruchomości jeszcze na studiach, celem moim było jednak odbycie praktyki zawodowej rzeczoznawcy majątkowego oraz obrona egzaminu państwowego. Szybko jednak doszłam do wniosku, że to właśnie pośrednictwo daje mi satysfakcję.

Codzienne nowe wyzwania, nowi ludzie, ich potrzeby stanowią pewien element zaskoczenia, wywołuje adrenalinę. Jeden dzień nie równy drugiemu powoduje, że ta praca po prostu się nie nudzi, a  ogromna satysfakcja z udanej transakcji jest uzależniająca… Tak się to potoczyło i toczy się do dziś, choć rynek zmienił się na przestrzeni tych lat o 180 stopni.

 

Czy praca ta daje Pani satysfakcję? Co powoduje, że każdego kolejnego dnia z zaangażowaniem pomaga Pani kolejnym osobom sprzedać lub nabyć nieruchomość.

Oczywiście, że praca daje mi satysfakcję. A każda zakończona sukcesem transakcja daje energię do zajęcia się kolejną. Pośrednictwo to trudny zawód, nie da się go wykonywać bez czerpania z niego radości. Jest to pewnego rodzaju misja, którą trzeba czuć. Od kiedy prowadzę własne biuro i współpracuję z klientami tylko na zasadach wyłączności poczułam jeszcze lepszą jakość tej pracy. Mam czas poznać, klienta, zbudować z nim relację, działać wg. jego potrzeb, które znam, ponieważ mi o nich opowiedział. Nie da się pracować na takim poziome mając jednocześnie kilkaset ofert i kilkunastu poszukujących.

Ja wybrałam jakość i to mi daje największą satysfakcję i myślę, że moim klientom również 🙂

 

Podobne artykuły

Szybko, tanio, konkretnie? Poradź się projektanta!

Lip 25, 2019

Co się lepiej sprawdzi na podłodze w kuchni – panele, drewno czy płytki? A co w łazience ze skosami – prysznic czy wanna? I wreszcie, jakie materiały i dodatki wybrać, by wszystko do siebie pasowało? Te dylematy może rozwiać porada fachowca. I okaże się, że nie musimy rezygnować z wymarzonych rozwiązań. Ekspertkami w rozstrzyganiu wymienionych dylematów są Joanna Dembowska i Joanna Kijak-Rajca, architektki z …

Czytaj więcej

Uczniowie z województwa podlaskiego wśród laureatów konkursu indywidualnego w ramach „Koloratorium”

Maj 13, 2019
Pierwiastek jako superbohater, a może odkrycie i opisanie zupełnie nowej cząsteczki? To możliwe dzięki programowi Śnieżki "Koloratorium", który pozwala młodym odkrywcom - uczniom szkół podstawowych z całej Polski - poznawać niezwykły świat chemii i biologii. W zakończonym w ramach "Koloratorium" konkursie indywidualnym nadesłali oni ponad 3500 prac plastycznych i literackich. Spośród nich jury wyłoniło najciekawsze projekty, których autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody. W ostatnich dwóch ...
Czytaj więcej

„Dobry Dom to nie tylko ściany, ale dobre emocje, które go tworzą…”

Sie 08, 2018

  Rozmowa z Panem Maciejem Grygolcem z biura nieruchomości Dobry Dom.   Panie Macieju, proszę powiedzieć od jak dawna działa Pan w branży nieruchomości i dlaczego zdecydował się Pan na pracę w biurze nieruchomości Dobry Dom? Wielkimi krokami zbliżam się do 4 roku pracy w branży, ponieważ zacząłem w sierpniu 2014, świeżo po ukończeniu studiów. Można zatem powiedzieć, że była to moja pierwsza praca …

Czytaj więcej

Pięć trendów w projektowaniu współczesnych miast. Czego oczekują mieszkańcy?

Maj 23, 2019
Podejście do projektowania miejskiej przestrzeni ewoluuje wraz ze stylem życia mieszkańców, miasta muszą również przystosować się do skutków zmiany klimatu takich jak ekstremalne zjawiska pogodowe. Architekci i projektanci powinni nadążać za najnowszymi trendami w branży. Tworząc nowoczesną miejską architekturę, trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki, jak jakość życia mieszkańców, wielofunkcyjność, odporność, czystość i całoroczność. Za tymi trendami powinny też podążać podlaskie miejscowości. Eksperci przygotowali ...
Czytaj więcej

Zewnętrzne drzwi kompozytowe – Vikking

Paź 18, 2018

Obecnie w ofercie kompozytowych drzwi wejściowych klienci mają do wyboru trzy linie produktów skomponowanych tak, by każdy mógł znaleźć produkt idealny do swoich oczekiwań. Linie: ARCTIC PLUS, ARCTIC oraz PREMIUM podzielone są na dwie kolekcje. Kolekcja Diplomat to nowoczesny design i nieograniczone możliwości zaprojektowania wymarzonego wzoru i kolorystyki. Kolekcja Klasyczna to propozycja dla tradycjonalistów, klasyczne wzornictwo, które przywodzi na myśl ciepło domowego ogniska. Linia …

Czytaj więcej

Dlaczego warto wybrać kocioł na pellet ?

Sie 08, 2019

Zapytaliśmy właściciela firmy Narmet Plus, Rafała Ostaszewskiego dlaczego warto wybrać kocioł na Pellet. Kilka informacji, które nam udzielił znajdziecie poniżej! Spełniają normę 5 klasy oraz ECODESIGN, co oznacza wysoką sprawność cieplną powyżej 93%. Oszczędzamy czas, ponieważ kocioł automatycznie rozpala się, czyści palnik i w razie potrzeby wygasza się. W domu mieszkalnym do 150m2 pełny kosz wystarczy nawet do tygodnia czasu! Wygoda, komfort i porządek …

Czytaj więcej