askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

Trendy we wnętrzach w 2022

Trendy we wnętrzach w 2022


Po zachwytach nad pstrokatymi i wyrazistymi podłogami w ciągu ostatnich kilku lat, w 2022 roku wracamy do spokoju i równowagi. Zasada ta będzie obowiązywać przede wszystkim w naszych własnych czterech ścianach, czego odzwierciedleniem są również najnowsze trendy. Jednym z kluczowych elementów budujących „nastrój” wnętrza stają się podłogi. Powinny być naturalne lub doskonale imitujące naturalne surowce. Pierwsze skrzypce odgrywają tu podłogi winylowe – wyjątkowo estetyczne, funkcjonalne i trwałe.

W harmonii z przyrodą

Trendy podłogowe na 2022 rok to przede wszystkim panele inspirowane naturą. Pierwszym i zdecydowanie najbardziej dominującym nurtem jest podłoga drewniana. To właściwie powrót do doskonale znanego klasyka. Niemniej jednak coraz częściej wybór pada na panele winylowe. Dlaczego? Są nie tylko tańsze od naturalnego materiału, ale łatwiejsze w utrzymaniu w czystości i praktyczniejsze (cichsze, stabilniejsze wymiarowo, antyalergiczne, wytrzymałe na uszkodzenia). A swoim wyglądem nie odbiegają od oryginału, doskonale imitując drewno. Drugi w popularności jest kamień. Ciężko sobie jednak wyobrazić kamienne podłogi w powszechnym budownictwie – nie wspominając już, że tego typu podłoże jest po prostu zimne. Po raz kolejny zatem wybór pada na wodoodporne panele winylowe – tym razem w kamiennych dekorach. Dzięki najnowocześniejszym technologiom produkcji struktura powierzchni paneli winylowych i możliwe warianty wzornicze są ogromne, a podłogi do złudzenia przypominają naturalne materiały. W 2022 r. na pierwsze miejsce wysuwają się odcienie szarości, tworzące przyjemne dla oka i kojące powierzchnie, a także jasne, neutralne brązy i beże. W połączeniu z otwartą przestrzenią, jasnymi ścianami i ponadczasowymi elementami wyposażenia powstają wnętrza, przestronne, lekkie i przytulne.

Podłogi winylowe — wielofunkcyjne, łatwe w pielęgnacji i blisko natury

Dzięki technologii druku cyfrowego podłogi z 2022 r. wyglądają jeszcze bardziej realistycznie. To właśnie odpowiedni proces produkcji sprawia, że panele podłogowe winylowe wyglądają tak naturalnie materiały. Zakres wzorów obejmuje zarówno rustykalne wzory drewna, jak i delikatne powierzchnie kamienia, które nadają podłodze właściwy wygląd i podkreślają ich autentyczność. Ze względu na praktyczność w układaniu, łatwość czyszczenia, wodoodporność oraz inne atuty w zakresie funkcjonalności panele winylowe Rocko (https://kronosfera.pl/p/wykonczenie-wnetrz-panele-podlogowe-winylowe-rocko,135) nadają się zarówno do kompleksowych remontów, jak i szybkich metamorfoz wnętrz. Od łazienki, przez kuchnię i sypialnię, po salon, jadalnię i przedpokój, płyty winylowe Rocko dają możliwość uzyskania wyjątkowych efektów zgodnych z najnowszymi trendami w architekturze wnętrz.