Wyniki Twojego wyszukiwania

To, że mieszkanie wygląda dobrze na pierwszy rzut oka, nie zawsze świadczy o tym, że jest idealne technicznie

Gdy kupujemy używany samochód za kwotę, np. 5 tys. zł, zazwyczaj znajdujemy czas na to, żeby go wcześniej sprawdzić. Dlaczego więc nie czynimy podobnie, kiedy kupujemy mieszkanie czy dom, warte znacznie więcej?

Już jest nasze wyczekane, wymarzone mieszkanie. Chcemy je jak najszybciej obejrzeć i jeszcze szybciej się do niego wprowadzić. Pod wpływem emocji nie zauważamy, że podłoga wygląda na nieco krzywą, a ściany nie do końca „trzymają pion”. Podpisujemy protokół odbioru, a po pewnym czasie okazuje się, że wad jest znacznie więcej.

– Gdybyśmy zauważyli wszelkie nieprawidłowości przed podpisaniem protokołu, byłyby one naprawione w ciągu kilku tygodni. Po odbiorze na naprawę można czekać nawet 3 lata – mówi Przemysław Motkowski, właściciel białostockiej firmy PM Building, specjalizującej się m.in. w odbiorach technicznych budynków.

Przemysław Motkowski w branży budowlanej działa 23 lata i, jak mówi, jest jedna ważna zasada, której powinniśmy się trzymać, gdy oglądamy swoje nabyte lokum: OGRANICZONE ZAUFANIE.

To, że mieszkanie wygląda dobrze na pierwszy rzut oka, nie zawsze świadczy, że jest idealne technicznie. Dlatego najlepiej na odbiór techniczny wziąć ze sobą eksperta.
Odbiór techniczny mieszkania czy domu to sprawdzenie jego stanu przed oddaniem go do użytku właściciela. Właśnie wtedy powinniśmy zgłaszać deweloperowi wszelkie uwagi dotyczące wykonania lokalu, które ewentualnie zauważymy.

– I właśnie w tym celu niezbędny jest nam specjalista, który spojrzy chłodnym okiem, zobaczy znacznie więcej niż my, ponieważ się na tym zna, wie, czego szukać. – mówi właściciel PM Building. – Ekspert nie ulegnie pierwszemu wrażeniu, że lokal ładnie wygląda. Przyjrzy się bliżej i sprawdzi, czy pod tym ładnym wyglądem nie kryje się wada. Ostatecznie odebrać mieszkanie powinniśmy dopiero wtedy, gdy wszystkie wady zostaną usunięte.

Jak dodaje właściciel PM Building, wady mogą być różnego rodzaju. Nie muszą one wynikać z niestaranności wykonania, tylko np. działania czynników zewnętrznych. Jednak bez względu na przyczynę, każda wada to duża strata czasu, nerwów i pieniędzy.

– Często są to drobne rzeczy łatwe do naprawienia, ale zdarzają się i poważniejsze sprawy – wyjaśnia Przemysław Motkowski. – Zdarzają się tez wady, które wyglądają poważnie, a tymczasem można je bardzo szybko usunąć. Ale tego zazwyczaj nie wiedzą nabywcy i nic dziwnego, w końcu to fachowa wiedza. Może się oczywiście okazać, że nasze lokum jest idealne i tego wszystkim życzę. Jednak kupno domu czy mieszkania to zbyt poważna decyzja, żeby się w tym nie upewnić. Warto więc pomyśleć o odbiorze technicznym ze specjalistą, aby w przyszłości uniknąć rozterek i problemów.

Podobne artykuły

Przegląd nieruchomości – działki na sprzedaż – luty ’21

Lut 26, 2021

Zapraszamy na  przegląd nieruchomości z woj. podlaskiego, a w nim  działki na sprzedaż, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli poszukujesz gruntu pod inwestycję, działki pod budowę domu lub do wypoczynku na łonie natury – sprawdź nasze wyselekcjonowane propozycje.  PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Dobrzyniewo Duże / Kozinice Powierzchnia : 872 m2 Cena : 75 000 zł Biuro nieruchomości : Alter Nieruchomości Wśród malowniczych terenów …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – lokale na wynajem – luty ’20

Lut 26, 2020

Poszukujesz miejsca dla swojego biura? A może chcesz zainwestować w lokal użytkowy? W tej części przeglądu nieruchomości przedstawiamy Państwu lokale idealne na biuro, handel i inne usługi, które są atrakcyjne pod względem ceny i lokalizacji. Lokale użytkowe – wynajem DOJLIDY GÓRNE Lokal mieści się na parterze 1-piętrowego budynku. Składa się z 11 pomieszczeń typu sala sprzedaży, magazyn, zaplecze socjalne, toaleta i kotłownia (gazowa). Pomieszczenia są gotowe …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – hale i magazyny na wynajem – lipiec ’20

Lip 30, 2020

Ten przegląd nieruchomości przeznaczony jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą i poszukujących dodatkowego miejsca dla swojego biznesu w dobrej lokalizacji. Wiele firm potrzebuje nie tylko powierzchni biurowej, ale również  miejsca do przechowywania towaru. Zapraszamy do zapoznania się z wyselekcjonowanymi ofertami hal  i magazynów do wynajęcia PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Białystok, os. Wygodna Powierzchnia : 245 m2 Cena : 4 410 zł / miesiąc …

Czytaj więcej

„Kwadrans nieruchomości” – program Askdom.pl, który trzeba oglądać

Lis 21, 2019

Askdom.pl wchodzi na nowy poziom komunikacji. Od dzisiaj można nas nie tylko czytać, ale i oglądać. Będziemy przekazywać ważne, potrzebne informacje w nowej formie – filmowej.  „Kawadrans nieruchomości” – tak zatytułowany jest program, którego pierwszy odcinek można już oglądać. Powstaje on przy współpracy z portalem BIA 24. – To pierwszy program, jakie stworzyliśmy w Askdom.pl. Bardzo się cieszymy, że możemy komunikować się również i w …

Czytaj więcej

Czym pomalować kaloryfer?

Kwi 30, 2021

Jest sprawny, ale jego wygląd pozostawia wiele do życzenia? Kaloryfer nadszarpnięty zębem czasu można odnowić w prosty i niedrogi sposób, decydując się na malowanie. W ten sposób łatwo go odświeżysz lub dopasujesz do wnętrza, które przeszło gruntowny remont. Podpowiadamy, czym pomalować kaloryfer, na co zwracać uwagę przy wyborze farby i w jaki sposób zorganizować taką renowację. Jak wybrać farbę do malowania kaloryfera? Kaloryfery starego …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – domy na sprzedaż – sierpień ’20

Sie 27, 2020

W III części sierpniowego przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego przedstawiamy Państwu domy na sprzedaż. Jeżeli szukasz komfortu i wygody w dobrej cenie i lokalizacji sprawdź nasze oferty. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Płaska Powierzchnia : 192 m2 Powierzchnia działki: 3040m2 Ilość pokoi : 4 Cena : 578 000 zł Biuro nieruchomości : Dobry Dom Dom drewniany z bala o średnicy 16 cm wybudowany w …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}