Wyniki Twojego wyszukiwania

To, że mieszkanie wygląda dobrze na pierwszy rzut oka, nie zawsze świadczy o tym, że jest idealne technicznie

Gdy kupujemy używany samochód za kwotę, np. 5 tys. zł, zazwyczaj znajdujemy czas na to, żeby go wcześniej sprawdzić. Dlaczego więc nie czynimy podobnie, kiedy kupujemy mieszkanie czy dom, warte znacznie więcej?

Już jest nasze wyczekane, wymarzone mieszkanie. Chcemy je jak najszybciej obejrzeć i jeszcze szybciej się do niego wprowadzić. Pod wpływem emocji nie zauważamy, że podłoga wygląda na nieco krzywą, a ściany nie do końca „trzymają pion”. Podpisujemy protokół odbioru, a po pewnym czasie okazuje się, że wad jest znacznie więcej.

– Gdybyśmy zauważyli wszelkie nieprawidłowości przed podpisaniem protokołu, byłyby one naprawione w ciągu kilku tygodni. Po odbiorze na naprawę można czekać nawet 3 lata – mówi Przemysław Motkowski, właściciel białostockiej firmy PM Building, specjalizującej się m.in. w odbiorach technicznych budynków.

Przemysław Motkowski w branży budowlanej działa 23 lata i, jak mówi, jest jedna ważna zasada, której powinniśmy się trzymać, gdy oglądamy swoje nabyte lokum: OGRANICZONE ZAUFANIE.

To, że mieszkanie wygląda dobrze na pierwszy rzut oka, nie zawsze świadczy, że jest idealne technicznie. Dlatego najlepiej na odbiór techniczny wziąć ze sobą eksperta.
Odbiór techniczny mieszkania czy domu to sprawdzenie jego stanu przed oddaniem go do użytku właściciela. Właśnie wtedy powinniśmy zgłaszać deweloperowi wszelkie uwagi dotyczące wykonania lokalu, które ewentualnie zauważymy.

– I właśnie w tym celu niezbędny jest nam specjalista, który spojrzy chłodnym okiem, zobaczy znacznie więcej niż my, ponieważ się na tym zna, wie, czego szukać. – mówi właściciel PM Building. – Ekspert nie ulegnie pierwszemu wrażeniu, że lokal ładnie wygląda. Przyjrzy się bliżej i sprawdzi, czy pod tym ładnym wyglądem nie kryje się wada. Ostatecznie odebrać mieszkanie powinniśmy dopiero wtedy, gdy wszystkie wady zostaną usunięte.

Jak dodaje właściciel PM Building, wady mogą być różnego rodzaju. Nie muszą one wynikać z niestaranności wykonania, tylko np. działania czynników zewnętrznych. Jednak bez względu na przyczynę, każda wada to duża strata czasu, nerwów i pieniędzy.

– Często są to drobne rzeczy łatwe do naprawienia, ale zdarzają się i poważniejsze sprawy – wyjaśnia Przemysław Motkowski. – Zdarzają się tez wady, które wyglądają poważnie, a tymczasem można je bardzo szybko usunąć. Ale tego zazwyczaj nie wiedzą nabywcy i nic dziwnego, w końcu to fachowa wiedza. Może się oczywiście okazać, że nasze lokum jest idealne i tego wszystkim życzę. Jednak kupno domu czy mieszkania to zbyt poważna decyzja, żeby się w tym nie upewnić. Warto więc pomyśleć o odbiorze technicznym ze specjalistą, aby w przyszłości uniknąć rozterek i problemów.

Podobne artykuły

Przegląd nieruchomości – działki na sprzedaż – kwiecień ’20

Kwi 02, 2020

Kwietniowy przegląd nieruchomości z woj. podlaskiego zaczynamy od prezentacji działek.  Położone są w malowniczych miejscowościach, z dala od zgiełku miasta, a jednocześnie z dobrym do niego dojazdem. Bliskość natury pozwala odpocząć od  dnia codziennego. Cisza i spokój to jest to co czyni je wyjątkowymi. Poniżej przedstawiamy Państwu działki, na które warto zwrócić uwagę. PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Okuniowiec Powierzchnia : 1470 m2 Typ …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – mieszkania na sprzedaż – czerwiec ’20

Cze 25, 2020

W ostatniej części czerwcowego przeglądu nieruchomości z woj. podlaskiego przedstawiamy mieszkania na sprzedaż.  Przedstawione oferty są interesujące ze względu na cenę i lokalizację. Znajdują się tu oferty mieszkań gotowych do wejścia jak i tych do własnej aranżacji. Mieszkania 1 – pokojowe PRZEJDŹ DO OGŁOSZENIA Lokalizacja : Białystok, os. Mickiewicza Powierzchnia : 36 m2 Cena : 279 900 zł Biuro nieruchomośći : Expert Nieruchomości Mieszkanie …

Czytaj więcej

Przegląd nieruchomości – mieszkania na sprzedaż 4 i 5 – pokojowe – październik ’19

Paź 23, 2019

W części III przeglądu nieruchomości zapraszamy Państwa na prezentację mieszkań 4 i 5 pokojowych.   Mieszkania 4 – pokojowe   WASILKÓW Dwupoziomowe mieszkanie zlokalizowane w Wasilkowie w nowoczesnym budynku z 2009r. Nieruchomość ogrodzona z niskimi kosztami eksploatacji.       Cena: 409 000 Powierzchnia: 90m2 Piętro: 3/4 Link do oferty:  https://askdom.pl/nieruchomosc/swietna-oferta-dobra-cena/ Biuro nieruchomości:  https://askdom.pl/firma/korona-nieruchomosci/   BIAŁOSTOCZEK Luksusowo wyposażony, wyjątkowy apartament blisko Centrum Białegostoku z pięknym widokiem na panoramę miasta. Prestiżowy …

Czytaj więcej

Nowy rekord energooszczędności -najcieplejsze drzwi zewnętrzne

Gru 11, 2018

Firma Vikking KTS – producent kompozytowych drzwi zewnętrznych nieustannie dba o najwyższą jakość i najlepsze parametry użytkowe swoich produktów. Drzwi kompozytowe z energooszczędnej linii ARCTIC PLUS posiadają współczynnik przenikania ciepła Ud 0,58 W/m2K, potwierdzony certyfikatem. Co ważne, skrzydło drzwi z tej linii ma grubość tylko 75 mm, co jest bezkonkurencyjnym wynikiem dla drzwi zewnętrznych. Jest to wynik nieosiągalny dla innych technologii. W kompozytowych drzwiach …

Czytaj więcej

Wiosna w Twoim domu. Zorganizuj przestrzeń z szafami Elfa

Mar 15, 2019
Wiosna to wyjątkowa pora roku. Kiedy przyroda budzi się do życia z zimowego snu, tak i my odżywamy. Dni stają się coraz dłuższe, a dodatkowo promienie słońca i coraz wyższe temperatury wprawiają nas w pogodny nastrój i napawają optymizmem. To właśnie teraz czujemy przypływ energii, a przez to nabieramy chęci na zmiany i wiosenne porządki w naszych domach. Warto sprawdzić propozycje szwedzkiej marki Elfa, ...
Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}