Wyniki Twojego wyszukiwania

Szybko, tanio, konkretnie? Poradź się projektanta!

Co się lepiej sprawdzi na podłodze w kuchni – panele, drewno czy płytki? A co w łazience ze skosami – prysznic czy wanna? I wreszcie, jakie materiały i dodatki wybrać, by wszystko do siebie pasowało? Te dylematy może rozwiać porada fachowca. I okaże się, że nie musimy rezygnować z wymarzonych rozwiązań.

Ekspertkami w rozstrzyganiu wymienionych dylematów są Joanna Dembowska i Joanna Kijak-Rajca, architektki z j2studio w Białymstoku.

To jaki materiał lepiej się sprawdzi na kuchennej podłodze? Czy na pewno tylko płytki, jak zwykło się uważać?

– To zależy – śmieją się panie. – Od tego, kto mieszka w domu, jaki tryb życia prowadzi, jaki ma charakter i wreszcie czy posiada zwierzęta. Są osoby, które mają w kuchni drewnianą podłogę i bardzo to sobie chwalą. Ale nie polecimy jej komuś, kto jest pedantyczny i kogo irytuje najmniejsza rysa czy ślady zużycia.

Architektki uświadamiają klientowi zalety i wady każdego materiału bądź rozwiązania. Dzięki temu można wybrać coś, co będzie jak najbardziej odpowiadało jego stylowi życia, potrzebom i upodobaniom. Zależy im, by pokazać ludziom, jak istotny wpływ na nasze samopoczucie mają wnętrza.

– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to właśnie we wnętrzach spędzamy większość swojego życia – mówi Joanna Kijak-Rajca. – To one wpływają na nasze zachowanie, nastrój, koncentrację, a także relację z innymi.

Dobrze zaprojektowane wnętrze zachęca, by w nim przebywać. Nieprzemyślane rozwiązanie – irytuje i rodzi frustrację. Budowa domu czy remont mieszkania to dość kosztowne przedsięwzięcie. Bywa jednak, że mimo włożonej pracy i pieniędzy efekt nie jest zadowalający. Mało tego, pomieszczenie może stać się pułapką. Gdy na przykład codziennie wchodząc pod prysznic uderzamy głową o skos, albo irytuje nas szafa, której nie możemy do końca otworzyć. To sytuacje, w których po prostu zabrakło rady fachowca.

– Klient nie musi zamawiać u nas projektu aranżacji całego domu czy mieszkania. Choć faktem jest, że to rozwiązanie pozwala mu zaoszczędzić mnóstwo czasu i uniknąć męczącego chodzenia po sklepach – wskazuje Joanna Dembowska. – W swojej ofercie mamy tzw. projekt „na godziny”. Korzystają z niego osoby, które mają już jakąś wizję, ale chcą się upewnić co do słuszności swoich pomysłów. W tym czasie podpowiemy, które rozwiązania są warte realizacji. Podamy też miejsca, gdzie można kupić meble, oświetlenie czy dodatki nawiązujące do wizji klienta.

Dodaje też, że żeby osiągnąć spektakularny efekt, nie trzeba wydawać dziesiątek tysięcy złotych.

– Dostępność produktów pozwala na stworzenie nieszablonowego wnętrza za relatywnie nieduże pieniądze – mówi Joanna Kijak-Rajca. – Z drugiej strony ten szeroki wybór może być też przekleństwem, bo klientowi podoba się tak wiele rzeczy, że nie wie co wybrać. Nasze rady pomogą ten wybór zawęzić, a wnętrze będzie spójne.

Założycielki j2studio projektują od 10 lat. Są absolwentkami architektury na Politechnice Białostockiej. Doświadczenie zawodowe zdobywały w kraju i na Wyspach Brytyjskich.

__________________________________________________________

Podobne artykuły

VI Śniadanie z askdom.pl za nami !

08 maja, 2019

Dnia 7 maja 2019 w restauracji Trzy Po Trzy, doszło do kolejnego spotkania przedstawicieli biur nieruchomości, deweloperów oraz firm świadczących usługi w obrębie rynku nieruchomości. . Spotkanie to odbyło się w ramach VI edycji Śniadania z askdom.pl  Cyklicznie organizowane śniadania, związane są z niezmiennym aspektem – definiowania płaszczyzny kooperacji firm na wspólnej, lokalnej gałęzi branżowej. Jednym z efektów takiej współpracy, było powstanie PROGRAMU PARTNERSKIEGO ASKDOM.PL1 – …

Czytaj więcej

Praca szuka człowieka – Korona nieruchomości rekrutuje!

Kwi 11, 2019

Korona Nieruchomości zatrudni: Doradcę ds. nieruchomości (specjalistę od gruntów, nieruchomości komercyjnych) Forma zatrudnienia: etat + wynagrodzenie prowizyjne. Oczekujemy: min. 2 letniego doświadczenia w sprzedaży i pracy z klientem B2B, wysokiej etyki pracy, prawa jazdy kat B. Oferujemy pracę w zespole i przy wsparciu doświadczonych pośredników i sprzedawców, gotową bazę nieruchomości i klientów, najlepsze szkolenia sprzedażowe dostępne na polskim rynku, sprzęt do pracy: laptop, telefon, …

Czytaj więcej

Monter stolarki budowlanej – program wsparcia naboru do szkół. Udział bierze placówka z Białegostoku

Cze 12, 2019
Dzięki utworzeniu zawodu montera stolarki budowlanej, szkoły branżowe mogą kształcić przyszłych fachowców, którzy zadbają o dobry montaż okien, drzwi czy też bram garażowych. Związek POiD realizuje program wsparcia rekrutacji dla placówek szkolnych, które od września 2019 roku planują rozpoczęcie nauczania w tej profesji. Wśród nich jest Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku. Sektor stolarki budowlanej w Polsce odczuwa deficyt ...
Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia – wrzesień ’19 – październik ’19

Wrz 20, 2019

Jeśli jesteś agentem lub właścicielem biura nieruchomości, zajmujesz się „deweloperką” lub prowadzisz biuro sprzedaży? Prowadzisz firmę z branży bliskiej nieruchomościom? Jeśli tak, to nie może zabraknąć Cię na szkoleniach, które przygotowaliśmy – przed Wami: najlepsi szkoleniowcy, kilkadziesiąt godzin ciężkiej pracy, cała masa wiedzy!     Łukasz Kruszewski – Sprzedaj ofertę! 27.09.2019r. godz. 9.00-17.00 restauracja Trzy Po Trzy Dlaczego warto: Bogate źródło informacji na temat:  Możliwości promocji Twoich …

Czytaj więcej

Do Dżina podobny nie jestem, ale marzenia spełniać potrafię!

Lip 12, 2018

Rozmowa z Sebastianem Janaszem, agentem biura Apex 🦉Panie Sebastianie, zacznę standardowo: Jak to się stało, że zdecydował się Pan na pracę w zawodzie pośrednika nieruchomości? Studiowałem Budownictwo na Politechnice Białostockiej. Na jednym z przedmiotów dot. przedsiębiorczości miałem za zadanie przygotować biznes plan i strategię mojej przyszłej firmy. Byłem pewien, że nie będzie to firma budowlana, więc zdecydowałem się przygotować pracę na jakiś oryginalny temat. …

Czytaj więcej

Empiria Nieruchomości: konsekwentna droga i praca na wyłączność

Gru 05, 2019

Uczciwość, rzetelność, konkrety. Tak swoje podejście do pracy charakteryzuje Karina Bielska z firmy Empiria Nieruchomości. Pracuje tylko na wyłączność i stara się poznać swoich klientów jak najlepiej. Czy takie podejście się sprawdza? Biuro Empiria Nieruchomości istnieje od 2010 roku, powstała w oparciu o zespół ludzi z wieloletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa finansowego oraz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Współpracuje z doświadczonymi pośrednikami finansowymi, którzy służą …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}