Wyniki Twojego wyszukiwania

Szybko, tanio, konkretnie? Poradź się projektanta!

Co się lepiej sprawdzi na podłodze w kuchni – panele, drewno czy płytki? A co w łazience ze skosami – prysznic czy wanna? I wreszcie, jakie materiały i dodatki wybrać, by wszystko do siebie pasowało? Te dylematy może rozwiać porada fachowca. I okaże się, że nie musimy rezygnować z wymarzonych rozwiązań.

Ekspertkami w rozstrzyganiu wymienionych dylematów są Joanna Dembowska i Joanna Kijak-Rajca, architektki z j2studio w Białymstoku.

To jaki materiał lepiej się sprawdzi na kuchennej podłodze? Czy na pewno tylko płytki, jak zwykło się uważać?

– To zależy – śmieją się panie. – Od tego, kto mieszka w domu, jaki tryb życia prowadzi, jaki ma charakter i wreszcie czy posiada zwierzęta. Są osoby, które mają w kuchni drewnianą podłogę i bardzo to sobie chwalą. Ale nie polecimy jej komuś, kto jest pedantyczny i kogo irytuje najmniejsza rysa czy ślady zużycia.

Architektki uświadamiają klientowi zalety i wady każdego materiału bądź rozwiązania. Dzięki temu można wybrać coś, co będzie jak najbardziej odpowiadało jego stylowi życia, potrzebom i upodobaniom. Zależy im, by pokazać ludziom, jak istotny wpływ na nasze samopoczucie mają wnętrza.

– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to właśnie we wnętrzach spędzamy większość swojego życia – mówi Joanna Kijak-Rajca. – To one wpływają na nasze zachowanie, nastrój, koncentrację, a także relację z innymi.

Dobrze zaprojektowane wnętrze zachęca, by w nim przebywać. Nieprzemyślane rozwiązanie – irytuje i rodzi frustrację. Budowa domu czy remont mieszkania to dość kosztowne przedsięwzięcie. Bywa jednak, że mimo włożonej pracy i pieniędzy efekt nie jest zadowalający. Mało tego, pomieszczenie może stać się pułapką. Gdy na przykład codziennie wchodząc pod prysznic uderzamy głową o skos, albo irytuje nas szafa, której nie możemy do końca otworzyć. To sytuacje, w których po prostu zabrakło rady fachowca.

– Klient nie musi zamawiać u nas projektu aranżacji całego domu czy mieszkania. Choć faktem jest, że to rozwiązanie pozwala mu zaoszczędzić mnóstwo czasu i uniknąć męczącego chodzenia po sklepach – wskazuje Joanna Dembowska. – W swojej ofercie mamy tzw. projekt „na godziny”. Korzystają z niego osoby, które mają już jakąś wizję, ale chcą się upewnić co do słuszności swoich pomysłów. W tym czasie podpowiemy, które rozwiązania są warte realizacji. Podamy też miejsca, gdzie można kupić meble, oświetlenie czy dodatki nawiązujące do wizji klienta.

Dodaje też, że żeby osiągnąć spektakularny efekt, nie trzeba wydawać dziesiątek tysięcy złotych.

– Dostępność produktów pozwala na stworzenie nieszablonowego wnętrza za relatywnie nieduże pieniądze – mówi Joanna Kijak-Rajca. – Z drugiej strony ten szeroki wybór może być też przekleństwem, bo klientowi podoba się tak wiele rzeczy, że nie wie co wybrać. Nasze rady pomogą ten wybór zawęzić, a wnętrze będzie spójne.

Założycielki j2studio projektują od 10 lat. Są absolwentkami architektury na Politechnice Białostockiej. Doświadczenie zawodowe zdobywały w kraju i na Wyspach Brytyjskich.

__________________________________________________________

Podobne artykuły

Działalność społeczna – Kombinat Budowlany

Wrz 01, 2018

Kombinat Budowlany Sp. z o.o. aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej. Chcemy mieć wkład w rozwiązywanie problemów społecznych, dlatego angażujemy się w liczne akcje mające na celu pomoc charytatywną. Podejmujemy również liczne działania sponsoringowe. Każdego roku Zarząd przeznacza określoną kwotę wspierając finansowo min: Fundację Naszpikowani, Białostockie Hospicjum dla Dzieci „Fundacja Pomóż Im”, Polski Komitet Pomocy Spolecznej, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, Białostocką …

Czytaj więcej

Urządzamy kuchnię. Jak wybrać odpowiedni sprzęt AGD?

Kwi 24, 2019

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie bardzo często toczy się właśnie życie rodzinne. To przecież w kuchni spędzamy wspólnie mnóstwo czasu – przygotowujemy posiłki, jemy, rozmawiamy. Dlatego urządzając tę przestrzeń należy już na etapie planowania wziąć pod uwagę, by było przyjemnie, a jednocześnie praktycznie. Jak jednak wybierać urządzenia AGD, by komponowały się z wnętrzem, odpowiadały wszystkim naszym potrzebom, a jednocześnie posłużyły długie lata? Czytelnicy ASKDOM.PL otrzymują …

Czytaj więcej

Uczniowie z województwa podlaskiego wśród laureatów konkursu indywidualnego w ramach „Koloratorium”

Maj 13, 2019
Pierwiastek jako superbohater, a może odkrycie i opisanie zupełnie nowej cząsteczki? To możliwe dzięki programowi Śnieżki "Koloratorium", który pozwala młodym odkrywcom - uczniom szkół podstawowych z całej Polski - poznawać niezwykły świat chemii i biologii. W zakończonym w ramach "Koloratorium" konkursie indywidualnym nadesłali oni ponad 3500 prac plastycznych i literackich. Spośród nich jury wyłoniło najciekawsze projekty, których autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody. W ostatnich dwóch ...
Czytaj więcej

Dofinansowanie do 80% na targi i misje gospodarcze!

Lis 14, 2018

Targi międzynarodowe oraz misje gospodarcze z dofinansowaniem do 80% kosztów – zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy!! Szanowni Państwo, do 21 listopada 2018 r. przyjmujemy zgłoszenia przedsiębiorstw do udziału w charakterze wystawców w międzynarodowych targach branży budowlanej na lata 2019-2023 z dofinansowaniem do 80% kosztów (w zależności od wielkości firmy). Aktualnie w naszej bazie znanych i polecanych wydarzeń targowych są wszystkie poniżej wskazane największe imprezy z całego …

Czytaj więcej

(…) nic nie wskazuje na to, żebyśmy mogli się spodziewać jakiegoś drastycznego spadku cen nieruchomości… – wywiad z Karenem Saakyanem.

Lut 23, 2019

Dziś gościmy u Pana Karena Saakyana – właściciela firmy AJASPOL HOUSE NIERUCHOMOŚCI, który opowiada nam o swojej pracy, a także dzieli się spostrzeżeniami odnośnie sytuacji na podlaskim rynku nieruchomości.   Zacznijmy klasycznie: jak i kiedy zaczęła się Pana kariera w branży nieruchomości oraz dlaczego wybrał Pan ten zawód? Własną firmę otworzyłem 5 lat temu, natomiast z branżą nieruchomości związany jestem tak naprawdę od 2007 …

Czytaj więcej

Wypożycz choinkę na Święta – bierzemy udział w akcji!

Gru 18, 2018

Z taką inicjatywą wyszła w tym roku firma Volvo Cars Poland, a udział w niej wziął białostocki salon dealerski Volvo Nord Auto. Promując ekologiczny styl życia, klientom oferowane są żywe choinki w doniczkach, które po Nowym Roku mają zostać zwrócone, a następnie trafią z powrotem do lasu. Portal Przedsiębiorcze Podlasie został lokalnym partnerem akcji. Kampania Volvo ma propagować ideę nie ścinania drzewek. Cała akcja …

Czytaj więcej