Wyniki Twojego wyszukiwania

Sztuczna trawa na balkonie!

Istnieje wiele sposobów na ozdobienie balkonu. Wiele osób decyduje się na uprawę roślin ozdobnych, jednak wymaga to wiele czasu i uwagi. Dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest sztuczna trawa na balkonie. Taka nawierzchnia jest ładna i przyjemna w dotyku. Pozwala na szybkie zakrycie zniszczonych lub mało estetycznych płytek.

Sztuczna trawa – pomysł na balkon

Sztuczna trawa jest idealnym rozwiązaniem we wszystkich miejscach, w których stworzenie naturalnego trawnika jest niemożliwe. Wykorzystuje się ją w miejscach bardzo suchych i wyjątkowo wilgotnych, a także wszędzie tam, gdzie prawdziwa murawa ulegnie zniszczeniu z powodu dużego ruchu. Sztuczna trawa wysokiej jakości cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ zarówno pod względem wyglądu, jak i dotyku do złudzenia przypomina prawdziwe rośliny. Można ją wykorzystać do pokrycia placu zabaw, miniboiska i ciągów komunikacyjnych. Taka nawierzchnia sprawdza się również na tarasie i balkonie. Wymaga bardzo niewiele uwagi. Nie trzeba jej kosić, nawozić ani podlewać. Nie zmienia koloru i nie więdnie pod wpływem upałów i doda trochę zieleni dla naszego domu.

Czy warto zainwestować w sztuczną trawę na balkon?

Sztuczna trawa na balkonie to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Oczywiście najlepiej wybrać trawę dobrej jakości, która będzie trwała, a także skutecznie odprowadzi wilgoć. Niewiele osób pomyśli o zakupie sztucznej trawy do mieszkania a z pewnością jest to wyjątkowo kreatywne rozwiązanie, dlaczego zatem nie zrobić mini ogrodu na własnym balkonie?

Zalety sztucznej trawy na balkonie

Dobrej jakości sztuczna trawa na balkonie będzie do złudzenia przypominać naturalną murawę. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, której potrzebują rośliny. Nie trzeba jej podlewać ani nawozić. W razie potrzeby można ją zwinąć i rozłożyć jeszcze raz. Jest odporna na warunki pogodowe, nie szkodzi jej susza, wysokie temperatury ani intensywne promieniowanie UV. Niezależnie od pogody zachowuje idealny wygląd i żywy kolor. Można ją wykorzystywać przez cały rok.

Sztuczna trawa na balkonie jest łatwa do utrzymania w czystości. Od czasu  do czasu wystarczy przepłukać ją wodą lub odkurzyć. Można ją wykorzystać do zakrycia starych i mało estetycznych płytek. Jest to prosty i szybki sposób na poprawienie estetyki balkonu i tarasu. Dobrze odprowadza wodę, po deszczu szybko wysycha, na jej powierzchni nie powstaje błoto ani kałuże. Jest przyjazna dla dzieci i zapewnia dobrą amortyzację upadków z małej wysokości. Jej układanie jest proste i nie wymaga dużo czasu.

Wady sztucznej trawy na balkonie

Nie da się ukryć, że sztuczna trawa na balkonie jest jednak sztuczna i nie ma właściwości, które posiadają naturalne rośliny, między innymi nie wytwarza lepszego mikroklimatu i nie produkuje tlenu. Jeśli znajduje się w miejscu nasłonecznionym, może się bardzo nagrzać w czasie upałów. Sztuczna trawa gorszej jakości będzie się szybciej zużywać w miejscach, w których jest intensywnie użytkowana. Do powierzchni sztucznej trawy mogą przywierać różne zabrudzenia, które psują jej wygląd. W takich przypadku najlepiej czyścić ją odkurzaczem.

sztuczna trawa na balkonie

Sztuczna trawa na balkon
Kliknij i sprawdź ceny!

Wybór sztucznej trawy na balkon

Sztuczna trawa wykonana jest z syntetycznych materiałów, które możemy znaleźć w specjalnych sklepach. Składa się z trwałego i elastycznego podkładu, w którym zostają zatopione włókna imitujące wyglądem naturalną murawę. Włókna mogą mieć różną długość oraz kolor. Ważnym parametrem jest miękkość sztucznej trawy, na którą wpływa grubość runa i waga włosia. Trawa o prostym, długim i gęstym runie przypomina naturalne rośliny i jest miła w dotyku. Sztuczna trawa na balkonie może mieć różne kolory – dostępnych jest wiele odcieni zieleni. Można także znaleźć syntetyczną murawę w kolorze białym, niebieskim, czarnym, żółtym lub czerwonym.

Przy zakupie sztucznej trawy, którą ułożymy na balkonie, warto przede wszystkim sprawdzić, czy taka nawierzchnia będzie dobrze wchłaniać wodę i szybko schnąć po deszczu. Można także zapytać o dodatkowe usługi takie jak przycięcie trawy do właściwych rozmiarów i optymalnej wysokości.

Na rynku dostępna jest również sztuczna trawa wytwarzana z granulatu, który otrzymywany jest w procesie recyklingu odpadów, na przykład opon. Taka nawierzchnia spełnia wysokie wymagania dotyczące jakości, jednocześnie jest rozwiązaniem ekologicznym i pomaga chronić środowisko naturalne.

Montaż sztucznej trawy na balkonie

Jedną z największych zalet sztuczne trawy jest jej łatwy montaż. Układanie takiej nawierzchni jest bardzo proste i wszystkie prace można wykonać samodzielnie. Wyłożenie niewielkiej powierzchni balkonu syntetyczną murawą nie jest skomplikowane, wystarczy wykończyć brzegi trawy listwami lub docisnąć ciężkimi przedmiotami, na przykład donicami. W przypadku większych powierzchni trzeba zachować dokładność i przestrzegać określonych zasad, żeby sztuczna trawa zachowała odpowiednią trwałość.

Przygotowanie podłoża

Sztuczna trawa na balkonie będzie wymagała odpowiedniego przygotowania podłoża, które powinno być równe, suche i czyste. Z płytek należy usunąć wszystkie zanieczyszczenia, zniwelować nierówności przez naniesienie warstwy wyrównującej oraz wypełnić ewentualne pęknięcia.

Montaż krok po kroku

Sztuczna trawa przeznaczona do układania na balkonie to zazwyczaj tak zwana trawa bezzasypowa, która nie będzie wymagała wypełnienia granulatem gumowym ani piaskiem. Trawę należy rozwinąć na balkonie i wstępnie dociąć tak, żeby wszystkie elementy pasowały do siebie. Po bokach rolki znajduje się pasek zabezpieczający, który trzeba odciąć ostrym nożem. Przy wycinaniu elementów należy pamiętać, żeby kierunek układania trawy był taki sam. Dzięki temu cała nawierzchnia będzie miała jednolity kolor.

Rzędy sztucznej trawy należy łączyć przy pomocy odpowiedniej taśmy łączącej. Dokładnie wymieszany klej nanosi się na taśmę. Najlepiej sprawdzi się dwuskładnikowy klej poliuretanowy, ponieważ zachowuje swoje właściwości również w wysokich temperaturach. Sklejone pasy trawy trzeba dociskać przez półgodziny. Przy tej czynności należy uważać, żeby powierzchnia murawy nie zetknęła się z klejem. Kiedy wszystkie elementy zostaną połączone, docinamy nawierzchnię na obrzeżach, żeby idealnie pasowała do balkonu. Jeśli istnieje ryzyko podwiania, powinniśmy przykleić trawę do podłoża lub docisnąć ją przy pomocy ciężkich przedmiotów.

Sztuczna trawa na balkonie będzie wyglądać efektownie pod warunkiem, że wybierzemy produkt dobrej jakości i następnie prawidłowo zamontujemy taką nawierzchnię. Dzięki syntetycznej murawie balkon będzie prezentował się bardziej estetycznie. Zwiększy się także komfort jego użytkowania, ponieważ sztuczna trawa jest znacznie przyjemniejsza i cieplejsza w dotyku niż płytki. Dzięki dużemu wyborowi produktów możemy dobrać trawę, która będzie nam odpowiadać pod względem długości i koloru.

 

Podobne artykuły

Jak czyścić przybory do sprzątania?

Wrz 07, 2018

Sprzątanie jest sztuką. Pewnie wiele osób żachnie się na takie stwierdzenie w przekonaniu, że nie ma nic łatwiejszego niż sprzątanie, bo przecież każdy to robi. Ale to nieprawda. Umiejętności skutecznego, sprawnego, wydajnego sprzątania uczymy się od dziecka, zresztą z różnym skutkiem, i uczymy tego samego nasze własne dzieci, wręczając im najpierw przybory do sprzątania przeznaczone dla maluchów, by zamienić je na te prawdziwe domowe …

Czytaj więcej

Mole – jak z nimi walczyć?

Wrz 11, 2018

Mole są uciążliwymi insektami, które często goszczą w domach i potrafią stać się czasami prawdziwą zmorą mieszkańców. Istnieją mole ubraniowe i spożywcze, więc właściwie żadne pomieszczenie w naszym domu nie jest w pełni przed nimi zabezpieczone. Walka z molami nie jest łatwa, ale przynosi dobre rezultaty pod warunkiem, że będziemy działać kompleksowo. Oto sposoby na pozbycie się z domu obu rodzajów moli.  Jak zorientować się, że mole …

Czytaj więcej

Soda oczyszczona a porządki w domu. Praktyczne porady

Wrz 02, 2018

W sprzedaży obecnie dostępnych jest wiele środków chemicznych, które mają pomóc w porządkach w domu. Istnieją specjalne środki praktycznie do wszystkich czynności, jakie wykonujemy chcąc zaprowadzić porządek. Często po nie sięgamy i wydajemy na nie fortunę. Do tego używając ich często wdychamy różne, czasem nawet bardzo niebezpieczne związki chemiczne. Tymczasem wcale nie musimy tego robić by nasz dom lśnił czystością. Jest taki uniwersalny środek, …

Czytaj więcej

Mop parowy czy mop standardowy?

Wrz 18, 2018

Mop to urządzenie niezwykle proste, a jednocześnie przydatne. W swojej budowie łączy dwa akcesoria do sprzątania jeszcze niedawno obecne w każdym domu, czyli ścierkę do podłogi i tzw. szrober na kiju, który dzięki ostrej szczecinie trzymał w ryzach mokrą ścierkę, by można było zapanować nad przesuwającą się szmatką. Jednak sprzątanie przy pomocy tych dwóch elementów wymagało sporej energii, czasu i kłótni, czyja dzisiaj kolej. …

Czytaj więcej

Jak zlikwidować plamy i zacieki na meblach?

Kwi 07, 2018

Marząc o pięknym, unikatowym mieszkaniu warto pamiętać nie tylko o doborze pięknych kolorów ścian, czy ciekawym parkiecie ale warto również zwrócić uwagę na dobór funkcjonalnych mebli. Przy ich doborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość i trwałość materiału, z jakiego zostały wykonane. Faktem jest, że wciąż ogromną popularnością cieszą się meble drewniane – są nie tylko piękne i trwałe ale również – proste …

Czytaj więcej

Domowy savoir vivre – czyli jak zachowywać się w domu

Sty 15, 2018

Nasz dom to miejsce, w którym czujemy się przede wszystkim bezpiecznie i swobodnie. To w nim odpoczywamy po ciężkim, męczącym dniu, dlatego zależy nam, aby w naszym azylu panował spokój i przyjazna atmosfera. Kiedy siadamy w fotelu z filiżanką ulubionej kawy czujemy się jak władcy w naszym mały królestwie. To my tu ustalamy zasady i dyktujemy warunki. Co jednak w przypadku, gdy spodziewamy się …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}