Wyniki Twojego wyszukiwania

Sztuczna trawa na balkonie!

Istnieje wiele sposobów na ozdobienie balkonu. Wiele osób decyduje się na uprawę roślin ozdobnych, jednak wymaga to wiele czasu i uwagi. Dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest sztuczna trawa na balkonie. Taka nawierzchnia jest ładna i przyjemna w dotyku. Pozwala na szybkie zakrycie zniszczonych lub mało estetycznych płytek.

Sztuczna trawa – pomysł na balkon

Sztuczna trawa jest idealnym rozwiązaniem we wszystkich miejscach, w których stworzenie naturalnego trawnika jest niemożliwe. Wykorzystuje się ją w miejscach bardzo suchych i wyjątkowo wilgotnych, a także wszędzie tam, gdzie prawdziwa murawa ulegnie zniszczeniu z powodu dużego ruchu. Sztuczna trawa wysokiej jakości cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ zarówno pod względem wyglądu, jak i dotyku do złudzenia przypomina prawdziwe rośliny. Można ją wykorzystać do pokrycia placu zabaw, miniboiska i ciągów komunikacyjnych. Taka nawierzchnia sprawdza się również na tarasie i balkonie. Wymaga bardzo niewiele uwagi. Nie trzeba jej kosić, nawozić ani podlewać. Nie zmienia koloru i nie więdnie pod wpływem upałów i doda trochę zieleni dla naszego domu.

Czy warto zainwestować w sztuczną trawę na balkon?

Sztuczna trawa na balkonie to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Oczywiście najlepiej wybrać trawę dobrej jakości, która będzie trwała, a także skutecznie odprowadzi wilgoć. Niewiele osób pomyśli o zakupie sztucznej trawy do mieszkania a z pewnością jest to wyjątkowo kreatywne rozwiązanie, dlaczego zatem nie zrobić mini ogrodu na własnym balkonie?

Zalety sztucznej trawy na balkonie

Dobrej jakości sztuczna trawa na balkonie będzie do złudzenia przypominać naturalną murawę. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, której potrzebują rośliny. Nie trzeba jej podlewać ani nawozić. W razie potrzeby można ją zwinąć i rozłożyć jeszcze raz. Jest odporna na warunki pogodowe, nie szkodzi jej susza, wysokie temperatury ani intensywne promieniowanie UV. Niezależnie od pogody zachowuje idealny wygląd i żywy kolor. Można ją wykorzystywać przez cały rok.

Sztuczna trawa na balkonie jest łatwa do utrzymania w czystości. Od czasu  do czasu wystarczy przepłukać ją wodą lub odkurzyć. Można ją wykorzystać do zakrycia starych i mało estetycznych płytek. Jest to prosty i szybki sposób na poprawienie estetyki balkonu i tarasu. Dobrze odprowadza wodę, po deszczu szybko wysycha, na jej powierzchni nie powstaje błoto ani kałuże. Jest przyjazna dla dzieci i zapewnia dobrą amortyzację upadków z małej wysokości. Jej układanie jest proste i nie wymaga dużo czasu.

Wady sztucznej trawy na balkonie

Nie da się ukryć, że sztuczna trawa na balkonie jest jednak sztuczna i nie ma właściwości, które posiadają naturalne rośliny, między innymi nie wytwarza lepszego mikroklimatu i nie produkuje tlenu. Jeśli znajduje się w miejscu nasłonecznionym, może się bardzo nagrzać w czasie upałów. Sztuczna trawa gorszej jakości będzie się szybciej zużywać w miejscach, w których jest intensywnie użytkowana. Do powierzchni sztucznej trawy mogą przywierać różne zabrudzenia, które psują jej wygląd. W takich przypadku najlepiej czyścić ją odkurzaczem.

sztuczna trawa na balkonie

Sztuczna trawa na balkon
Kliknij i sprawdź ceny!

Wybór sztucznej trawy na balkon

Sztuczna trawa wykonana jest z syntetycznych materiałów, które możemy znaleźć w specjalnych sklepach. Składa się z trwałego i elastycznego podkładu, w którym zostają zatopione włókna imitujące wyglądem naturalną murawę. Włókna mogą mieć różną długość oraz kolor. Ważnym parametrem jest miękkość sztucznej trawy, na którą wpływa grubość runa i waga włosia. Trawa o prostym, długim i gęstym runie przypomina naturalne rośliny i jest miła w dotyku. Sztuczna trawa na balkonie może mieć różne kolory – dostępnych jest wiele odcieni zieleni. Można także znaleźć syntetyczną murawę w kolorze białym, niebieskim, czarnym, żółtym lub czerwonym.

Przy zakupie sztucznej trawy, którą ułożymy na balkonie, warto przede wszystkim sprawdzić, czy taka nawierzchnia będzie dobrze wchłaniać wodę i szybko schnąć po deszczu. Można także zapytać o dodatkowe usługi takie jak przycięcie trawy do właściwych rozmiarów i optymalnej wysokości.

Na rynku dostępna jest również sztuczna trawa wytwarzana z granulatu, który otrzymywany jest w procesie recyklingu odpadów, na przykład opon. Taka nawierzchnia spełnia wysokie wymagania dotyczące jakości, jednocześnie jest rozwiązaniem ekologicznym i pomaga chronić środowisko naturalne.

Montaż sztucznej trawy na balkonie

Jedną z największych zalet sztuczne trawy jest jej łatwy montaż. Układanie takiej nawierzchni jest bardzo proste i wszystkie prace można wykonać samodzielnie. Wyłożenie niewielkiej powierzchni balkonu syntetyczną murawą nie jest skomplikowane, wystarczy wykończyć brzegi trawy listwami lub docisnąć ciężkimi przedmiotami, na przykład donicami. W przypadku większych powierzchni trzeba zachować dokładność i przestrzegać określonych zasad, żeby sztuczna trawa zachowała odpowiednią trwałość.

Przygotowanie podłoża

Sztuczna trawa na balkonie będzie wymagała odpowiedniego przygotowania podłoża, które powinno być równe, suche i czyste. Z płytek należy usunąć wszystkie zanieczyszczenia, zniwelować nierówności przez naniesienie warstwy wyrównującej oraz wypełnić ewentualne pęknięcia.

Montaż krok po kroku

Sztuczna trawa przeznaczona do układania na balkonie to zazwyczaj tak zwana trawa bezzasypowa, która nie będzie wymagała wypełnienia granulatem gumowym ani piaskiem. Trawę należy rozwinąć na balkonie i wstępnie dociąć tak, żeby wszystkie elementy pasowały do siebie. Po bokach rolki znajduje się pasek zabezpieczający, który trzeba odciąć ostrym nożem. Przy wycinaniu elementów należy pamiętać, żeby kierunek układania trawy był taki sam. Dzięki temu cała nawierzchnia będzie miała jednolity kolor.

Rzędy sztucznej trawy należy łączyć przy pomocy odpowiedniej taśmy łączącej. Dokładnie wymieszany klej nanosi się na taśmę. Najlepiej sprawdzi się dwuskładnikowy klej poliuretanowy, ponieważ zachowuje swoje właściwości również w wysokich temperaturach. Sklejone pasy trawy trzeba dociskać przez półgodziny. Przy tej czynności należy uważać, żeby powierzchnia murawy nie zetknęła się z klejem. Kiedy wszystkie elementy zostaną połączone, docinamy nawierzchnię na obrzeżach, żeby idealnie pasowała do balkonu. Jeśli istnieje ryzyko podwiania, powinniśmy przykleić trawę do podłoża lub docisnąć ją przy pomocy ciężkich przedmiotów.

Sztuczna trawa na balkonie będzie wyglądać efektownie pod warunkiem, że wybierzemy produkt dobrej jakości i następnie prawidłowo zamontujemy taką nawierzchnię. Dzięki syntetycznej murawie balkon będzie prezentował się bardziej estetycznie. Zwiększy się także komfort jego użytkowania, ponieważ sztuczna trawa jest znacznie przyjemniejsza i cieplejsza w dotyku niż płytki. Dzięki dużemu wyborowi produktów możemy dobrać trawę, która będzie nam odpowiadać pod względem długości i koloru.

 

Podobne artykuły

Przyszłość rynku nieruchomości dla seniorów

Lut 28, 2018

Statystyki wskazują, że w najbliższym czasie liczba Polek i Polaków przechodzących na emeryturę wzrośnie prawie dwukrotnie. Taki stan rzeczy powoduje, iż segment mieszkań dla osób starszych staje się tym samym jednym z najważniejszych na rynku nieruchomości. Dane szacunkowe przewidują, iż już niebawem udział osób po 60-tym roku życia w ogólnym rynku konsumpcyjnym w Polsce przekroczy 36%. Liczba ta jest na tyle wysoka, że nie …

Czytaj więcej

Uczniowie z województwa podlaskiego wśród laureatów konkursu indywidualnego w ramach „Koloratorium”

13 maja, 2019
Pierwiastek jako superbohater, a może odkrycie i opisanie zupełnie nowej cząsteczki? To możliwe dzięki programowi Śnieżki "Koloratorium", który pozwala młodym odkrywcom - uczniom szkół podstawowych z całej Polski - poznawać niezwykły świat chemii i biologii. W zakończonym w ramach "Koloratorium" konkursie indywidualnym nadesłali oni ponad 3500 prac plastycznych i literackich. Spośród nich jury wyłoniło najciekawsze projekty, których autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody. W ostatnich dwóch ...
Czytaj więcej

Pięć trendów w projektowaniu współczesnych miast. Czego oczekują mieszkańcy?

23 maja, 2019
Podejście do projektowania miejskiej przestrzeni ewoluuje wraz ze stylem życia mieszkańców, miasta muszą również przystosować się do skutków zmiany klimatu takich jak ekstremalne zjawiska pogodowe. Architekci i projektanci powinni nadążać za najnowszymi trendami w branży. Tworząc nowoczesną miejską architekturę, trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki, jak jakość życia mieszkańców, wielofunkcyjność, odporność, czystość i całoroczność. Za tymi trendami powinny też podążać podlaskie miejscowości. Eksperci przygotowali ...
Czytaj więcej

Dom – szkodniki na dachu, jak walczyć i zapobiegać

Kwi 01, 2018

Posiadając dom prywatny często trzeba zmagać się z wieloma trudnościami, takimi jak między innymi pleśń, podtopienia, a nawet… szkodniki na dachu. Otóż, dom, a właściwie kawałek miejsca pod nowym, ciepłym oraz – co najważniejsze – suchym dachem to idealna okazja i perfekcyjne schronienie dla dzikich lokatorów. Często jedno niekontrolowane przyzwolenie może okazać się początkiem dużych problemów, bowiem nieproszonych gości niejednokrotnie bardzo ciężko jest wyeksmitować. Warto …

Czytaj więcej

Basen ogrodowy nie musi być drogi – pomysły

Kwi 26, 2018

Dom z basenem. Dla wielu osób dom z basenem stanowi największe życiowe marzenie. I nie jest to kwestia posiadania własnego mieszkania lub jego braku, dom z basenem jawi się jako nagroda za pracowite życie, prezent od losu umożliwiający stabilną, lekko leniwą egzystencję. Wolnostojący budynek z dużym ogrodem, a na środku ogrodu wspaniały basen z niebieską (koniecznie) wodą. Obrazek jak z magazynu wnętrzarskiego i  niedościgłe …

Czytaj więcej

Mop parowy czy mop standardowy?

Wrz 18, 2018

Mop to urządzenie niezwykle proste, a jednocześnie przydatne. W swojej budowie łączy dwa akcesoria do sprzątania jeszcze niedawno obecne w każdym domu, czyli ścierkę do podłogi i tzw. szrober na kiju, który dzięki ostrej szczecinie trzymał w ryzach mokrą ścierkę, by można było zapanować nad przesuwającą się szmatką. Jednak sprzątanie przy pomocy tych dwóch elementów wymagało sporej energii, czasu i kłótni, czyja dzisiaj kolej. …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}