askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

System Smart Home dlaczego warto w niego zainwestować?

System Smart Home dlaczego warto w niego zainwestować?


Technologia dzisiejszych czasów potrafi zaskoczyć. Coś, co kilkanaście jak temu oglądaliśmy na filmie science-fiction, staje się naszą codziennością. Korzystajmy z udogodnień, ponieważ potrafią zmienić nasze życie na plus, ale zacznijmy od początku…

Smart home

Zanim usłyszeliśmy o czymś takim, jak system inteligentnego domu, każde urządzenie oraz instalację w domu montowano w celu wypełnienia jednego, konkretnego zadania. System monitoringu odpowiadał za bezpieczeństwo, piec centralnego ogrzewania odpowiadał za ciepło w domu, pilot do bramy otwierał tylko bramę. Rozwój technologii niósł z czasem coraz większą automatykę, ilość pilotów, sterowników, jakie posiadaliśmy w domu, była coraz większa. To, co miało stanowić ułatwienie, z czasem zaczęło być uciążliwe, bo właściciele domów połowę dnia spędzali na poszukiwaniu odpowiedniego pilota w gąszczu innych. A może by tak zrobić jeden pilot do wszystkiego? No i jest - Smart home!

Inteligentne domy - systemy, które myślą dla nas

Mając w domu kilka nowoczesnych systemów, dzięki wytężonej pracy inżynierów oraz elektroników, możemy sterować wszystkimi bardzo wygodnie. Od teraz posiadając:

  • bramę,
  • drzwi wejściowe,
  • markizę,
  • rolety,
  • drzwi tarasowe przesuwne HST,
  • uchwyty okienne,
  • żaluzje fasadowe,

możemy zarządzać wszystkim jednocześnie za pomocą urządzeń takich jak smartfon, tablet, laptop czy smartwatch, bezprzewodowo w zasadzie z każdego miejsca na świecie. Wystarczy tylko pobrać aplikację mobilną, na dowolnie posiadane przez nas urządzenie przenośne. Po sparowaniu aplikacji z wybranymi przez nas elementami wyposażenia domu otrzymamy w pakiecie możliwość personalizacji - system zarządzania domem zostanie dopasowany idealnie do naszych potrzeb.

Czy inwestycja w inteligentne sterowanie domem, jest opłacalna?

Założenie w domu sterownika stanowi dość szybko zwracającą się inwestycję, zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i wygody użytkowania. Pierwszą w zasadzie bezcenną rzeczą, jaką zapewni nam Smart home, jest poczucie bezpieczeństwa, dzieje się tak poprzez swobodny przepływ informacji pomiędzy urządzeniami, które tworzą wspólnie nasz inteligentny dom. System Smart home, w przypadku pojawienia się intruza, czy innego zagrożenia, automatycznie uruchamia ustalone wcześniej procedury alarmowe, włączane są systemy zabezpieczające oraz odstraszające, tak by wyeliminować potencjalne zagrożenie.

Ach ta ekonomia!

Królowa nauk, matematyka także pokazuje bezwzględnie, że inteligentne budownictwo sprzyja oszczędności przy eksploatacji. Obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej oraz gazu przy właściwej konfiguracji Smart home, w domu jednorodzinnym może wynieść nawet 30%, łatwo przeliczyć jaką kwotę zaoszczędzimy w ciągu roku, pięciu czy dziesięciu lat. System inteligentnego sterowania domem, w połączeniu z czujnikiem ruchu, będzie za nas każdorazowo gasił światło, kiedy stwierdzi, że w pomieszczeniu jest pusto. Docenią ten fakt szczególnie osoby posiadające dzieci, które najczęściej o tym zapominają, biorąc pod uwagę ilość zużywanej energii elektrycznej w domu ok. 150 m2, robią się z tego rocznie naprawdę realne zaoszczędzone kwoty. Ustawiając w aplikacji opcję urlopu czy wakacji, następuje automatyczne obniżenie temperatury panującej w domu. Automatyczne otwarcie okna, czy drzwi balkonowych, powoduje systemowe wyłączenie zarówno klimatyzacji, jak i wentylacji. To tylko kilka z przykładów realnych oszczędności, jakie zyskamy, inwestując w system inteligentnego domu.

Inteligentna instalacja pozwoli wejść zarządzaniu naszym domem na nowy - ekonomiczny poziom, zwiększając przy tym komfort naszego życia. Smart home, zawsze wyprzedza nas o krok, wyczuwając nasze potrzeby. Zadba o nasz ogród zimowy, zmniejszy ogrzewanie podczas wietrzenia, zapobiegając bezsensownej utracie ciepła. To wszystko za pomocą bezprzewodowej instalacji, której montaż jest całkowicie bezproblemowy. Łatwe zarządzanie za pomocą bardzo prostej w obsłudze instalacji, nawet za pomocą smartwatcha może, w znaczący sposób ponieść jakość życia w domu, realnie zmniejszając jego koszty. Przeczytaj więcej o systemie Smart Home na stronie https://www.petecki.eu/produkty/automatyka/.