Wyniki Twojego wyszukiwania

Struktura, kształt i forma – gwarancją projektu idealnego.

W internecie można znaleźć wiele darmowych programów do projektowanie wnętrz. Czy warto z nich korzystać? Czy może lepiej zaufać doświadczonemu projektantowi? Czy wciąż pokutuje przekonanie – zrobię to sam?

Dlaczego ludzie korzystają z usług projektanta wnętrz? Czy w ogóle korzystają?

Kornelia Knapik, projektant architektoniczny z biura KoraDesign: – Muszę przyznać, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy projektantów. Ludzie są zapracowani, zabiegani, pochłonięci problemami, zajmują się dziećmi i najzwyczajniej w świecie nie mają czasu na zastanowienie się, w jakim wnętrzu będą czuli się najlepiej, a z drugiej strony doskonale wiedzą jak ma wyglądać ich wymarzony dom czy mieszkanie. Remont czy budowa to tak naprawdę milion decyzji, które trzeba podjąć, niejednokrotnie jedna jest uzależniona od drugiej. Na rynku są dostępne rozmaite materiały i jest tego bardzo dużo, a trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Klienci nie wiedzą, bo przecież nie muszą, jak bardzo dobry produkt zastąpić tańszym, ale równie efektywnym i dobrej jakości. I wtedy jedynym dobrym rozwiązaniem jest zaufanie architektowi wnętrz. W naszej pracy bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta. Muszę go poznać, dowiedzieć się na czym mu zależy i co jest mu bliskie, w czym dobrze się czuje.

Długo trwa taki projekt?

To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim projektujemy z myślą o zadowoleniu i komforcie naszych klientów, dlatego zawsze rozpoczynamy od rozmowy. Niektórzy doskonale wiedzą czego oczekują i w tym przypadku projekt będzie zrealizowany szybciej , niż w przypadku klientów, którzy są niezdecydowani. Trzeba mieć świadomość, że równocześnie pracuję nad kilkoma projektami, więc potrzebuje czasu na to, by każdemu zaoferować coś szczególnego i nietuzinkowego. Zawsze pytam klientów jakim czasem dysponują i tak też nim operuję.

A kiedy przychodzi klient, pokazuje zdjęcie i mówi: to mi się podoba ….

– I to jest najlepsze rozwiązanie. Zawsze proszę klientów, aby podsyłali mi swoje inspiracje. Najlepiej to zrobić wtedy, kiedy jestem na etapie projektu aranżacji . Taka forma sugestii pozwala mi bliżej poznać gust, styl klienta.

Czy funkcjonalność = elegancja i szyk?

Tak, ale wszystkie elementy układanki jaką jest projekt muszą do siebie idealnie pasować. Najlepiej, aby pasowały już w pierwszym etapie współpracy z architektem. Muszę wiedzieć na co mogę sobie pozwolić aranżując dane wnętrze, czy projektując dom od początku do końca. Muszę też wiedzieć o wszystkich aspektach, jakie muszą zaistnieć we wnętrzu, żeby rozplanować je tak, by było elegancko i funkcjonalnie. Podczas pierwszego spotkania powinnam wiedzieć czy klient chce mieć dwie łazienki, czy potrzebna będzie garderoba, biblioteczka czy spiżarnia. Aktualnie pracuję nad bardzo ciekawym projektem. Klienci posiadają ogromną kolekcję ikon, które są im szczególnie bliskie i stanowią symbol ich życia. Musiałam wygospodarować przestrzeń , gdzie będą wyglądać najlepiej i komponować się z pozostałymi elementami wnętrza. Innym razem napotkałam na nietuzinkową aranżację do wykonania – połączenie stylu wywodzącego z klimatów bałkańskich z nowoczesnością , oraz osadzenie tego w naszych realiach.

Czy decydując się na skorzystanie z oferty architekta wnętrz, szybciej zrealizujemy marzenia o własnym miejscu na ziemi?

Na pewno. Ktoś, kto nigdy nie miał styczności z remontami i nie orientuje się gdzie i jakie materiały zamawiać , będzie mu stanowczo trudniej poradzić sobie samemu.. Wówczas warto zaczerpnąć porad fachowców. Niektórzy próbują zaoszczędzić na tej usłudze, czerpiąc wiedzę z Internetu. To rozwiązanie nie zawsze wychodzi, a konsekwencje źle rozplanowanego wnętrza ponosi się przez długie lata.

Czy pandemia zdezorganizowała czas Pani pracy, a może było wręcz odwrotnie?

I zdezorganizowała i zorganizowała moją pracę. Na początku była dezorientacja. Panikowaliśmy my – projektanci, inwestorzy, którzy kupili nieruchomości, dodatkowo banki zaostrzyły swoje przepisy i nie wszyscy dostali kredyty. Był to bardzo trudny czas. Później się uspokoiło i powoli życie wracało na swoje tory. Jednak tak jak większość branż, również i nasza korzystała z możliwość spotkań online. I o dziwo wszystko się udało . Spotkania odbywały się wirtualnie i w sposób bezpieczny, szybki i elastyczny. Coś, co wcześniej wydawało się niemożliwe, sprawdziło się w praktyce. Cały proces projektowy można było zrealizować zdalnie. Jednym słowem taka forma pracy dla mnie była zdecydowanie łatwiejsza, ponieważ nie traciłam czasu na dojazdy, tylko mogłam go spożytkować inaczej. Dodatkowo pojawiła się możliwość realizacji projektów w różnych częściach kraju. Widać, że ludzie się odblokowali i zaufali technologii.

Czy kupując mieszkanie czy lokal na wynajem również warto skorzystać z porad fachowca?

Oczywiście. Szybki lifting mieszkania czy nawet home staging zdecydowanie podniesie jego wartość. Architekt jest potrzebny i nie zawsze musi to być duży projekt. Bardzo często wystarczy sama aranżacja czy szybka konsultacja. Jeżeli mieszkanie niewielkim nakładem finansowym będzie cieszyło oczy przyszłych najemców, to na pewno przeglądając oferty zwrócą uwagę na detale i szczegóły, a w efekcie je wynajmą.

Czy jest to droga usługa? Jednym słowem: dlaczego warto?

Na pewno zaoszczędzimy czas, którego dziś nie mamy w nadmiarze, zaoszczędzimy sobie nerwów przy podejmowaniu najważniejszych decyzji. Klient dostaje gotowy projekt i może skupić się na detalach. Cena jest oczywiście uzależniona od zakresu prac, jednak warto zainwestować w dodatkową pomoc by uniknąć zbędnych nerwów i frustracji.

Autor: Agnieszka Domanowska

Podobne artykuły

„Jak stworzyć idealną kuchnię” – inż. arch. Marta Ziemnicka cz.V – WYBORY I ICH KOSZTY

Lis 20, 2020

Cykl 1: kuchnia CZĘŚĆ V – WYBORY I ICH KOSZTY Zasada V – dostosuj zastosowane rozwiązania do możliwości budżetowych Z każdym rokiem przybywa coraz więcej systemów kuchennych wypełniających szafki. Ma to na celu ułatwienie korzystania z mebli, by gotowanie stało się jeszcze przyjemniejsze. Do tego dochodzą różne materiały wykończeniowe, a wiadomo, że kuchnia z naturalnego drewna będzie kosztować dużo więcej niż taka wykonana z …

Czytaj więcej

Zakup mieszkania deweloperskiego pod klucz – czy warto?

Maj 12, 2021

Zakup nowego mieszkania to marzenie bardzo wielu osób. Jednak z procesem nabycia nieruchomości w stanie deweloperskim wiąże się wiele działań, które należy zrealizować. Mówiąc inaczej, jest to proces czasochłonny i długotrwały. Najpierw należy poświęcić czas na wybór odpowiedniego lokum. Najlepiej w tym celu obejrzeć kilka inwestycji. Kolejny krok, jeśli już masz upatrzone mieszkanie, to rozmowy z deweloperem i proces negocjacji. Następnie formalności, które mogą …

Czytaj więcej

„Jak stworzyć idealną kuchnię” – inż. arch. Marta Ziemnicka cz.III – ROZWIĄZANIA SZYTE NA MIARĘ

Paź 20, 2020

Cykl 1: kuchnia CZĘŚĆ III – ROZWIĄZANIA SZYTE NA MIARĘ Zasada III – dostosuj projekt do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń Zupełnie innej kuchni potrzebuje kawaler niż gospodyni domowa czteroosobowej rodziny. To miejsce wyjątkowe i powinno odzwierciedlać przyzwyczajenia i styl życia domowników. Piękna, duża kuchnia sprawdzi się u pasjonatów gotowania, którym przyda się każda dodatkowa szuflada i szafeczka. Natomiast jeśli lubimy gotowanie w gronie rodziny …

Czytaj więcej

Na co zwracać uwagę przy zakupie działki budowlanej?

Maj 29, 2019
Koszt działki budowlanej poza miastem stanowi zwykle około 15-20 proc. inwestycji związanej z budową domu. Mówi się, że posiadanie jej to już połowa drogi do osiągnięcia celu. Dlatego niezależnie od tego, czy budowa przebiegnie szybko, czy też będzie rozłożona na lata, warto zakup działki potraktować jako jeden z najważniejszych aspektów całego przedsięwzięcia. Dziś ekspert Jacek Olizarowicz radzi, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Podczas ...
Czytaj więcej

HISTORIE KUCHENNE czyli to, co chcesz o kuchni wiedzieć, a boisz się zapytać

Mar 06, 2019

Podczas wakacji odwiedzałam znajomych. Wizyta przewidywała nocleg. Mają nowe mieszkanie. Ulokowano mnie w salonie. Co chwila wybudzał mnie brzęk włączającej się zamrażarki. To zdarzenie skłoniło mnie do refleksji dotyczącej mojej codziennej pracy na temat łączenia funkcji salonu z kuchnią czyli bardzo popularnych dziś aneksów kuchennych. Czy to na pewno jest dobry pomysł? Naturalna kolej rzeczy W dawnych czasach domy miały w centrum piece i …

Czytaj więcej

„Jak stworzyć idealną kuchnię” – inż. arch. Marta Ziemnicka cz.II – KOMPLETNY PROJEKT

Cze 30, 2020

Hej! Nazywam się Marta, architekturą wnętrz zajmuję się już prawie 10 lat. Prowadzę firmę Hi Home, pod szyldem której świadczę usługi architektury wnętrz. Zdaję sobie sprawę – jak wiele pytań, dylematów, a nawet problemów, rodzi urządzenie wymarzonego domu czy mieszkania. Z tego powodu postanowiłam podzielić się wiedzą i przygotować serię poradnikowych artykułów. Cykl 1: kuchnia CZĘŚĆ II – KOMPLETNY PROJEKT   Zasada II – …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}